Skocz do zawartości

Impreza WRX 2005 warto ?


wilu117

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.......mam buga z 2003r z przebiegiem coś około 160tyś. u mnie ma dwa lata,zużycie oleju nie zauważalne czyli bez dolewki co 7,5tyś,spalanie na poziomie 10l i mniej,eksploatacja bezproblemowa ,ale zaznaczam eksploatuje subarke łagodnie i z głową.............oczywiście jak mnie będzie stać kupię sti ..........ot tak żeby mieć ........polecam Ci WRX- a miałem ST200 który szedł dużo lepiej niż ST220 i cieszę się że kupiłem WRX-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami czytając podobne tematy odnoszę wrażenie , że STI się tylko kupuje i upala ile wlezie - nic się nie psuje a WRX to wieczna inwestycja i ulepszanie

 

też odnoszę takie wrażenie fakt że sktrzynia jest o niebo lepsza w STI ale silnik raczej bym tego nie powiedział :) tak samo dużo jest padniętych jednych i drugich :wacko: taka juz natura tego silniczka :) i jeszcze jedno STI nie można porównac do EVO to jest całkiem inny samochód został stworzony do rajdów i jest o wiele mocniejszy a subaru lata swietnosci w rajdach ma juz za sobą :wacko:

Edytowane przez ziarus007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym sie rozni silink Sti od Wrx ?

Inne tłoki , wał , glowice ??????

Ktoś zna odpowiedz bo osobiście sie nie zagłebiałem w ta stronę.

Skrzynia i dyferencjał wiadomo sa inne .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blok, tłoki, korby, turbo, generalnie wszystko poza nadwoziem, lusterkami i szybami choć czasem nie

Gdzies kiedys wyczytalem ze Sti kazdy jest zakuty , ale nie wiem wlasnie.

Ten kto to pisał ma zakuty łeb :biglol:

mozliwe mozliwe :)))))

Czyli ogolnoe wszystko jest mocniejsze :) panewki też ? ;)))

Edytowane przez lacky3pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ogolnoe wszystko jest mocniejsze :) panewki też ? ;)))

 

dół silnika jest taki sam jak wrx panewki tez takie same , korby mocniejsze ale nie słyszałem aby na wrx-owe ktos narzekał , głowice prawie takie same tylko mają zmienne fazy, a blok różni się dwoma podporami tulei i takie róznice oprócz korb i tłoków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko może i mocniejsze, ale i bardziej wysilone, ma zasadniczo cięższe życie... u mnie WRX 122tys mil i dalej nie bierze oleju, albo nie umiem sprawdzać poziomu (a lekkiego życia też nie ma... spalanie mam odrobinę mniej jak Skiba), jest jakieś STI z podobnym przebiegiem przed remontem?

Edytowane przez boorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko może i mocniejsze, ale i bardziej wysilone, ma zasadniczo cięższe życie... u mnie WRX 122tys mil i dalej nie bierze oleju, albo nie umiem sprawdzać poziomu (a lekkiego życia też nie ma... spalanie mam odrobinę mniej jak Skiba), jest jakieś STI z podobnym przebiegiem przed remontem?

mialem turbo uk z podobnym przebiegiem przy sprzedazy jakies 5 lat temu... przed remontem, dawal rade...nie mam pojecia jak u nowego wlasciciela...

w tej chwili moje sti ma 77k mil i ma sie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby poddać STI i WRX próbie wytrzymałości do momentu, który wcześniej klęknie to myślę, że będzie to wrx. STI wszystko ma mocniejsze, więc @@boorek, moim zdaniem STI padają nie rzadziej może ale myślę, że to poprzez to, że to te wersje wybiera się częściej do extremalnego gnębienia.

Z tego co wiem blok WRXa jest otwarty przy czym STI pół-zamknięty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pytałem ile na to możesz przeznaczyć siana ? bo tu się rozegra cała sprawa ,ładna STI będzie sporo więcej kosztować ja WRX .chyba że tu niema różnicy to sprawa jest oczywista i zakładanie tego tematu było zbędne

 

Co do spalania to średnio 17-19L bez jakiś problemu na spokojnie , a i więcej

Edytowane przez Grzesiek79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę na auto przeznaczyć maks 40tyś i ani grosza więcej. Oczywiście zostawiam sobie zapas na wydatki pozakupowe :)

proponuje zostawic troszke wiecej na wydatki pozakupowe ;) do Subaru czesci sa nie za tanie i z podrobkami ciezko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na bloba STI nie starczy ,na buga STI by starczyło. ale nie czy się podoba ?

 

Abo zostać przy pytaniu czy warto WRX 05r i tu każdy powie myślę jedno znacznie że warto bo i sianka by starczyło i ładnego by znalazł

Edytowane przez Grzesiek79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...