Skocz do zawartości

Rozmowy fotograficzne


Chloru

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
Fantastyczna nowa opcja na gmailu jest mozliwosc umiejscowienia tych zdjec na mapie - popatrzcie, jak to u mnie wyglada.

devlin, gdzie jest ta opcja? kurcze, albo źle szukam, albo nie wiem o co chodzi... Gdzie to u Ciebie widać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zna ktokolwiek zakład (warmińsko-mazurskie i kujawsko-pomorskie) gdzie można naprawić analoga?

 

Tak, jest taki człowiek na ul. Prostej w byłym domu rzemiosła, czy jakoś tak. Jest to jedyna osoba zajmująca się sprzętem fotograficznym w Olsztynie. Cięzko mi wytłumaczyć w którym dokładnie miejscu, bo sam znalazłem za chyba piątym razem :mrgreen: Niedługo sam muszę oddać tam obiektyw, więc mogę rozejrzeć się za chociażby numerem domu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po małej przerwie mogę się pochwalić fotkami ze słonecznej wyspy: http://picasaweb.google.com/aflinta/Bornholm

oraz testem nowego obiektywu: http://picasaweb.google.com/aflinta/Makro (tutaj szczególnie zachęcam do kliknięcia na lupę przy każdej fotce - prawy górny róg).

 

:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem. Chodzi Ci o to, ze sa nieostre, widac szum sensora, plamy od kurzu na sensorze oraz rozjazd kolorow? :wink: :twisted:

Nieostre, bo robione z ręki - przy tak małej głębi ostrości i ręcznym ostrzeniu to masakra. Wysokie ISO przy pszczole to jedyny ratunek na sensowny czas przy wysokiej przysłonie (by było widać coś więcej niż końcówkę pyłku na odwłoku). Potem zapomniałem przestawić na ISO200 przy pająku, przy musze się udało :) Plamy od kurzu się pojawić musiały, w końcu aparat mam już ponad 4 miesiące i zmieniam dosyć często obiektywy, a gruszki jeszcze nie kupiłem :oops:

 

PS: Aflinta, co to za szklo? I dlaczego strzelasz na tak wysokim ISO?

Szkło to taniutka Cosina 100/3.5 Makro (z dodatkową soczewką). Znana też jako Soligor, Phoenix, i Pentax (ze zmienioną elektroniką i powłokami). Dosyć plastikowa, ale jak na te pieniądze jest naprawdę OK. ISO wysokie bo jak pisałem zapomniałem przestawić po pszczółce :) Zresztą to moje pierwsze spotkanie z makro i poraziło mnie to jak trudno jest zrobić dobre zdjęcie, ale podoba mi się i na następną sesję będę lepiej przygotowany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...