Skocz do zawartości

Rozmowy fotograficzne


Chloru

Rekomendowane odpowiedzi

Marnymi sklepami się podpierasz...

Ja zajrzalem do ciut wiekszego: ebay

Tu link:

http://www.ebay.com/sch/Lenses-/3323/i. ... op=3&_sc=1

 

Ale to i tak nie ma znaczenia. Ja nie gloryfikuje firmy Sony... A zwracam uwagę na to, by nie deprecjonowac jej jako mocnego gracza na rynku dobrych aparatow fotograficznych i osprzetu. Bo od tego tutaj spory sie zaczely.

Bodaj najwieksze niezalezne laboratorium optyczne na swiecie na ktorego testach opiera sie fotoswiat http://www.dxomark.com tez to zauwazylo - wystarczy spojrzec na wynik badan, testow i rankingi. Sony stoi naprawde mocno i w szklach i w puszkach.

Wiec easy man....

 

-- Śr lis 30, 2011 5:05 pm --

 

Marnymi sklepami się podpierasz...

Ja zajrzalem do ciut wiekszego: ebay

Tu link:

http://www.ebay.com/sch/Lenses-/3323/i. ... op=3&_sc=1

 

Ale to i tak nie ma znaczenia. Ja nie gloryfikuje firmy Sony... A zwracam uwagę na to, by nie deprecjonowac jej jako mocnego gracza na rynku dobrych aparatow fotograficznych i osprzetu. Bo od tego tutaj spory sie zaczely.

Bodaj najwieksze niezalezne laboratorium optyczne na swiecie na ktorego testach opiera sie fotoswiat www.dxomark.com tez to zauwazylo - wystarczy spojrzec na wynik badan, testow i rankingi. Sony stoi naprawde mocno i w szklach i w puszkach.

Wiec easy man....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marnymi sklepami się podpierasz...

Ja zajrzalem do ciut wiekszego: ebay

Tu link:

http://www.ebay.com/sch/Lenses-/3323/i. ... op=3&_sc=1

 

Ale to i tak nie ma znaczenia. Ja nie gloryfikuje firmy Sony... A zwracam uwagę na to, by nie deprecjonowac jej jako mocnego gracza na rynku dobrych aparatow fotograficznych i osprzetu. Bo od tego tutaj spory sie zaczely.

Bodaj najwieksze niezalezne laboratorium optyczne na swiecie na ktorego testach opiera sie fotoswiat http://www.dxomark.com tez to zauwazylo - wystarczy spojrzec na wynik badan, testow i rankingi. Sony stoi naprawde mocno i w szklach i w puszkach.

Wiec easy man....

 

 

 

 

Marnymi? No Polski/Europejski sklep nie rowna sie dobry sklep?

eBay to chyba jest do kitu bo z miejsca gdzie nozgi piora.

 

Ale dobrze, chcesz lepszy sklep, to prosze.

 

http://store.sony.com/webapp/wcs/stores ... tlist=true

 

Czy moze ten tez nie dobry?

 

No i co w tym sklepie widzimy?

Ja naliczylem 32 sztuki. Przelicz Ty, bo mojemu wypranemu (Twoim zdaniem, dalej nie wiem dlaczego) mozgowi nie wolno ufac.

Ale co to ? Cztery z tego to nie Sony ale Zeissy.

Masz pewnosc ze te z oznaczeniem DT sa konstrukcji Sony? A nie za odpowiednia oplata Zeiss albo kto inny drukuje napis SONY?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyrtyr, Wybacz, ale licytujesz sie jak dziecko w piaskownicy... Taką dziecinna zabawa, to nawet w mysl Twojej mega dedukcji i blyskotliwosci obiektywy leica sa do bani bo prawie nigdzie ich nie kupie i jest ich jeszcze mniej niz sony, srony minolta i srajs-zais... No i co oni z tej Leici sie znaja na aparatach cyfrowych, skoro to w srodku to elektronika rodem z panasonic'a, a ten pewnie zna sie jedynie na telewizorach...;)))

Szkoda dyskutowac... Pozdrawiam

 

Ps. A ebay nie wiem skad jest- a na pewno z internetu i oferuje produkty z calego swiata, wiec kolejny argument twoj do bani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyrtyr, Wybacz, ale licytujesz sie jak dziecko w piaskownicy... Taką dziecinna zabawa, to nawet w mysl Twojej mega dedukcji i blyskotliwosci obiektywy leica sa do bani bo prawie nigdzie ich nie kupie i jest ich jeszcze mniej niz sony, srony minolta i srajs-zais... No i co oni z tej Leici sie znaja na aparatach cyfrowych, skoro to w srodku to elektronika rodem z panasonic'a, a ten pewnie zna sie jedynie na telewizorach...;)))

Szkoda dyskutowac... Pozdrawiam

 

Ps. A ebay nie wiem skad jest- a na pewno z internetu i oferuje produkty z calego swiata, wiec kolejny argument twoj do bani

 

No i tylko patrzec jak ortografia stanie sie koronnym argumentem.

 

Jesli juz tylko na taka interpretacje Cie stac to prosze bardzo.

Mozna i ta droga.

Czy Laica sprzedaje aparaty z innymi niz swoje obiektywami?

To ze Ty nie masz ich gdzie kupic to chyba wiele nie znaczy? A moze to jest jednak wielki argument?

Moze ta firma nie istnieje bo ich obiektywy sa nieosiagalne?

Nie masz racji. Laica ma do zaproponowania wiecej obiektywow niz Sony.

 

Ale za to.....

Masz racje, szkoda dyskutowac, bo dyskutowac sie nie daje.

Masz jakies tam, byc moze bledne, podejrzenia ze nie mieszkam w Polsce i strasznie Cie to uwiera.

Uwarzasz sie za lepszego? Czy moze odwrotnie? Masz kompleksy i chcesz nadrobic rzucaniem obelg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyrtyr, nie ma tematu... A ja nie mam kompleksow i swoje wiem.

 

Ps. Nokia ma pojecie o telefonach komorkowych, w przeciwienstwie do Apple, ktore niedosc ze ma jeden gora dwa modele produkcyjne to raptem od trzech lat, wiec moze Nokii buty pastowac, w mysl dedukcji tyrtyra - apple iphone zapewne to farsa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TyrTyr, ale nie można deprecjonować firmy tylko dlatego, że nie wszystkie szkła są jej autorstwa. Odmówisz pentaksowi zasług w dziedzinie aparatów i optyki? A jakoś nie ma problemu z tym, by wskazać wiele obiektywów sprzedawanych pod ich marką nie będących ich konstrukcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TyrTyr, ale nie można deprecjonować firmy tylko dlatego, że nie wszystkie szkła są jej autorstwa. Odmówisz pentaksowi zasług w dziedzinie aparatów i optyki? A jakoś nie ma problemu z tym, by wskazać wiele obiektywów sprzedawanych pod ich marką nie będących ich konstrukcją.

 

Nie mozna tez, kogos komu firma nie odpowiada z takich czy innych wzgledow nazywac "ignorantem" czy tez sugerowac ze ma wyprany mozg.

Nie powinno sie tez "sugerowac" ze cos powiedzial jesli to nie prawda.

 

Pomysl co by sie stalo gdybym napisal ze " wam komuna muzgi wyprala a teraz dalej piora pokoleji kwasniewskie i tuski".

 

Moze tak na spokojnie, przeczytaj raz jeszcze post o Sony ktory wywolal ta aferke.

 

Ja nie napisalem slowa o jakosci optyki i lustrzanek z pod znaku SONY.

Zwyczajnie nie lubie. Byc moze sa najlepsze na swiecie.

Byc moze 70-200 F2.8 Sony jest lepszy od canonowskiego odpowiednika. NIE WIEM.

ale

Nie lubie kiedy wielki polyka mniejszego nie zawsze grajac czysto (nie twierdze ze Sony tak zrobilo) i przykleja swoje znaczki.

Znam dobrze te sytuacje z przemyslu samochodowego kiedy to kolos kupuje mniejszego tylko po to by obciagnac go z technologi z ktora sam sobie nie radzi i tym samym pozbyc sie upierdliwego malego konkurenta.

Klient zwykle na tym traci.

 

Sony ma u mnie dobrze wyrobiona pozycje w wielu dziedzinach ale nie w obiektywach.

Np. raczej nigdy nie kupie innego TV niz Sony.

 

Aaaaa, bo to tez jest wazne. Kiedy doroslem finansowo do przesiadki z Praktici na........ no walasnie na co.... byl dylemat.

Nie pamietam dlaczego ale podobala mi sie Minolta. Jednak ktos mnie przekonal o wysokiej awaryjnosci i nie "poszedlem w Minolte".

Kiedy Minolta zniknela z rynku wiedzialem ze zrobilem dobrze.

O "mojej walce" Canon czy Nikon nie bede tu nudzil. Dosc ze zostalem przy Canonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę a mianowicie czy ktoś z Was zna albo może polecić / nie polecić aparat Sony NEX-5 :?: Jestem totalnym amatorem ale mającym ochotę na coś bardziej zaawansowanego niż mały kompakcik ale z kolei nie dużego i nieskomplikowanego :)

 

Kurcze, dlaczego Sony?

 

Dla mnie to prawie jak by chciec kupic samochod od Wedla.

(oczywiscie przerysowalem, ale specjalnie i swiadomie)

Tyrtyr, Od tego się zaczęlo, a potem juz tylko jechales na optyke sony.

Ja przeszedlem wiele drog, zaczalem od zenita, potem pentaxy, znow pentaxy, potem olek, dalej na przemian nikony, canony, nawet leici..... Co minolty, w czasie gdy stac mnie bylo na pierwszego canona slinilem sie na dynaxa... Ale byl poza zasiegiem cenowym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę a mianowicie czy ktoś z Was zna albo może polecić / nie polecić aparat Sony NEX-5 :?: Jestem totalnym amatorem ale mającym ochotę na coś bardziej zaawansowanego niż mały kompakcik ale z kolei nie dużego i nieskomplikowanego :)

 

Kurcze, dlaczego Sony?

 

Dla mnie to prawie jak by chciec kupic samochod od Wedla.

(oczywiscie przerysowalem, ale specjalnie i swiadomie)

Tyrtyr, Od tego się zaczęlo, a potem juz tylko jechales na optyke sony.

Ja przeszedlem wiele drog, zaczalem od zenita, potem pentaxy, znow pentaxy, potem olek, dalej na przemian nikony, canony, nawet leici..... Co minolty, w czasie gdy stac mnie bylo na pierwszego canona slinilem sie na dynaxa... Ale byl poza zasiegiem cenowym...

 

No i co? to jest wystarczajacy powod aby po prostacku z wypranymi mozgami wyjezdzac?

Nie umiesz czytac ze zrozumieniem, nie widzisz slowa "przerysowalem"?

A potem, "ja wiem swoje"......

 

Na optyke bo na elektronike nie mozna. Sony jest firma o wielkich trdycjach i osiagnieciach elektronicznych.

Czasem irytuje ich, moim zdaniem, glupia polityka, wtedy ich olewam i nie kupuje Sony.

(kiedy sie okazalo ze ich CD playery nie graja kopiowanych plyt - to stracili bo i za grajka i wzmacniacz kasa poszla do Yamahy)

Glupio grali z beta i przegrali.....

 

No to ja jestem znacznie stabilniejszy w uczuciach.

Smiena 8 (i zeby mi nikt nie powiedzial ze g.. to dodam ze modernirowana byla), Zenit, Praktica, Canon.

I tak pewnie zostanie. Chyba ze mi znowu wszystko ukradna..... Ale po tym co przeczytalem o klopotach np. z podlaczaniem do komputera... to dziekuje.

Sony daje jakies narzedzia do sterowania kamera przez komputer? Czy tylko ma LV od parady?

 

-- Pt gru 02, 2011 4:41 am --

 

Panowie, zarzynacie fajny wątek. Może zamiast się "przezbywać", jak to mawia moja teściowa, rzućcie jakieś zdjątka, cobyśmy mieli co podziwiać i dyskutować naprawdę fotograficznie?

Moze byc?

parisoct2011369s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) O "mojej walce" Canon czy Nikon nie bede tu nudzil. Dosc ze zostalem przy Canonie.
TyrTyr

To jest akurat wątek, o którym bym chętnie poczytał i wcale by mnie nie znudził :-)

Sam jestem NIKONiarzem, właściwie dlatego, że kiedy się przymierzałem do pierwszej w życiu lustrzanki, wszyscy dookoła mieli CANONy,

a ja od lat lubię robić coś "inaczej" (i może wcale niekoniecznie lepiej - takie wyróżnianie się raczej "w bok", nie "w górę") :-)

Chętnie bym poczytał opinie kogoś, kto testował oba systemy, bo CANONem nie pstrykałem :-)

Ja się kłócić nie będę, bo nie lubię :-)

Ja jestem przekonany, że od strony sprzętowej dobre body z dobrym, jasnym szkłem da radę, niezależnie czy to będzie NIKON czy CANON :-)

Reszta w rękach czynnika ludzkiego :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze byc?
Może.

 

To jest samochód jednoosobowy, czy dwuosobowy, jedna za drugą? Bo jakiś wąski? :wink:

Nie mam pojecia ilo osobowy on jest.

Poszukaj na stronach Ferrari :)

 

-- Pt gru 02, 2011 4:30 pm --

 

(...) O "mojej walce" Canon czy Nikon nie bede tu nudzil. Dosc ze zostalem przy Canonie.
TyrTyr

To jest akurat wątek, o którym bym chętnie poczytał i wcale by mnie nie znudził :-)

Sam jestem NIKONiarzem, właściwie dlatego, że kiedy się przymierzałem do pierwszej w życiu lustrzanki, wszyscy dookoła mieli CANONy,

a ja od lat lubię robić coś "inaczej" (i może wcale niekoniecznie lepiej - takie wyróżnianie się raczej "w bok", nie "w górę") :-)

Chętnie bym poczytał opinie kogoś, kto testował oba systemy, bo CANONem nie pstrykałem :-)

Ja się kłócić nie będę, bo nie lubię :-)

Ja jestem przekonany, że od strony sprzętowej dobre body z dobrym, jasnym szkłem da radę, niezależnie czy to będzie NIKON czy CANON :-)

Reszta w rękach czynnika ludzkiego :-)

 

Lubisz robic inaczej? Ja tez niekoniecznie lubie podazac za stadem.

Moim zdaniem instynkt stadny i pare innych czynnikow o ktorych pisac nie wypada powoduje te nieslychana popularnosc Alfy w kraju.

 

"moja walka" streszczenie :)

Doroslem finansowo do zmiany sprzetu. No i na co sie przesiasc z Praktici?

To byl juz dosc leciwy model z jednym obiektywem 50mm....

Koledzy namawiaja radza, czytam co sie da.

Jeden namawia na Canona, ale jego (jedynie sluszny) kierunek to A-1

Drugi uwaza ze tylko Nikon, ale jak Nikon to tylko F4.

F4 byl dla mnie za drogi, A-1 reprezentowal za maly postep.....

Minolta miala byc bardzo awaryjna i malo solidnie robiona... Pojawil sie EOS 630....

Canoniarz powiedzial ze jak chce automatyke to on umywa rece.

Nikoniarz przyznal ze nie ma kontr kandydata i stalo sie.

EOS z pierwszym zoomem ... potem lampa do niego, drugi zoom.

Szeroka Sigma - wielka pomylka, nie kupie juz Sigmy..

Potem lepsze obiektywy, Elan...

Potem cyfrowy Rebel, no bo mam szkla... i tak dalej...

 

Ale ale.... jak sie widzi takie zdjecie z Aten....

http://www.mir.com.my/rb/photography/ha ... /index.htm

Canon byl jedynie slusznym wyborem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"moja walka" streszczenie :)

Doroslem finansowo do zmiany sprzetu. No i na co sie przesiasc z Praktici?

To byl juz dosc leciwy model z jednym obiektywem 50mm....

Koledzy namawiaja radza, czytam co sie da.

Jeden namawia na Canona, ale jego (jedynie sluszny) kierunek to A-1

Drugi uwaza ze tylko Nikon, ale jak Nikon to tylko F4.

F4 byl dla mnie za drogi, A-1 reprezentowal za maly postep.....

Minolta miala byc bardzo awaryjna i malo solidnie robiona... Pojawil sie EOS 630....

Canoniarz powiedzial ze jak chce automatyke to on umywa rece.

Nikoniarz przyznal ze nie ma kontr kandydata i stalo sie.

EOS z pierwszym zoomem ... potem lampa do niego, drugi zoom.

Szeroka Sigma - wielka pomylka, nie kupie juz Sigmy..

Potem lepsze obiektywy, Elan...

Potem cyfrowy Rebel, no bo mam szkla... i tak dalej...

Thx za wywód.

To widzę wybór jeszcze z innych czasów... :-) Fajnie :-)

Wtedy to ja jechałem na ZENITcie, chyba "E" albo "7" :-)

No tak - potem, po fajnym rozwinięciu zestawu w systemie, szkoda zmieniać wszystko :-)

Ale ale.... jak sie widzi takie zdjecie z Aten....

http://www.mir.com.my/rb/photography/ha ... /index.htm

Canon byl jedynie slusznym wyborem :)

No grubo! :-) eLki, że się tak wyrażę, "rzondzom" ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ale.... jak sie widzi takie zdjecie z Aten....

http://www.mir.com.my/rb/photography/ha ... /index.htm

Canon byl jedynie slusznym wyborem :)

... dla fotografa sportu.... i kto tu chodzi wraz ze stadem :-) ?

 

ONI. Ja kupilem Canona przed olimpiada w Atenach :P

Mam sprzedac Canona i kupic Alfe bo stado poszla za mna ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx za wywód.

To widzę wybór jeszcze z innych czasów... :-) Fajnie :-)

Wtedy to ja jechałem na ZENITcie, chyba "E" albo "7" :-)

No tak - potem, po fajnym rozwinięciu zestawu w systemie, szkoda zmieniać wszystko :-)

Ale ale.... jak sie widzi takie zdjecie z Aten....

http://www.mir.com.my/rb/photography/ha ... /index.htm

Canon byl jedynie slusznym wyborem :)

No grubo! :-) eLki, że się tak wyrażę, "rzondzom" ;-)

 

Dokladnie to byly inne czasy.

Sony pewnie jeszcze nie myslalo o wykupie Minolty.

Wiec przepraszam wszystkich na zaboj zakochanych w Alfie.

Ciekawe co powiedza jak np. Philips kupi np. Olimpusa nazwie sprzet OMEGA. (podstawcie sobie inne lepsze waszym zdaniem firmy)

Nowa gwardia sie pojawi, zacznie pstrykanie od Omegi i bedzie wyzywac wapniakow za obstawanie przy Alfie.

 

elki, no tak. to jest faktycznie inny swiat.

Szkoda tylko ze w tym rejonie nawet maly postep jakosciowy sporo kosztuje.

Z innej strony jak cos nie wyjdzie nie ma jak zwalic na sprzet :)

 

1160s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywam ciemne sigmy, uzywam elki, uzywam tez nikonowskie efs'y, czasec zeissy czy oryginalne leic'owskie szkla.... A czasem nawet juz nie o szklo chodzi a o aparat wiec coolpix p7000, Generalnie nie faworyzuje zadnych, kazdy swietny w konkretnej sytuacji....

Nie ma co marudzic... Modami sie nie przejmuje i nigdy nie sugerowalem sie trendami. Gdzies mam co dominowalo na olimpiadzie...

Get eight and be there....

 

Ps. Fotografia z zolwiami rewelacyjna

 

-- Pt gru 02, 2011 10:03 pm --

 

Uzywam ciemne sigmy, uzywam elki, uzywam tez nikonowskie efs'y, czasec zeissy czy oryginalne leic'owskie szkla.... A czasem nawet juz nie o szklo chodzi a o aparat wiec coolpix p7000, Generalnie nie faworyzuje zadnych, kazdy swietny w konkretnej sytuacji....

Nie ma co marudzic... Modami sie nie przejmuje i nigdy nie sugerowalem sie trendami. Gdzies mam co dominowalo na olimpiadzie...

Get eight and be there....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"moja walka" streszczenie :)

Doroslem finansowo do zmiany sprzetu. No i na co sie przesiasc z Praktici?

To byl juz dosc leciwy model z jednym obiektywem 50mm....

Koledzy namawiaja radza, czytam co sie da.

Jeden namawia na Canona, ale jego (jedynie sluszny) kierunek to A-1

Drugi uwaza ze tylko Nikon, ale jak Nikon to tylko F4.

F4 byl dla mnie za drogi, A-1 reprezentowal za maly postep.....

Minolta miala byc bardzo awaryjna i malo solidnie robiona... Pojawil sie EOS 630....

Canoniarz powiedzial ze jak chce automatyke to on umywa rece.

Nikoniarz przyznal ze nie ma kontr kandydata i stalo sie.

EOS z pierwszym zoomem ... potem lampa do niego, drugi zoom.

Szeroka Sigma - wielka pomylka, nie kupie juz Sigmy..

Potem lepsze obiektywy, Elan...

Potem cyfrowy Rebel, no bo mam szkla... i tak dalej...

 

 

Żeby podobnych dylematów , "walk" uniknąć to ...kupiłem Sony :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"moja walka" streszczenie :)

 

 

Żeby podobnych dylematów , "walk" uniknąć to ...kupiłem Sony :mrgreen:

Gdybym wiedzial ze Sony tak zawladnie sercami to czekal bym z robiniem zdjec.... :P

A jeszcze lepszym sposobem unikniecia dylematow bylo by totalne zrezygnowanie z robienia zdjec. ;)

 

a tak na marginesie, ktory model Alfy ma LV ale takie aby sie dalo widziec to co widzi obiektyw na monitorze i dalo sie sterowac aparatem przez kompputer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Gdybym wiedzial ze Sony tak zawladnie sercami to czekal bym z robiniem zdjec.... :P

 

 

Przecież możesz zacząć od nowa ... :wink: :mrgreen:

 

- swiadom bledow i wypaczen........ mam wywalic do kosza wszystko co Canona?

Taki jestes przekonany o slusznosci wyboru?

Czy tylko tak przy niedzieli humorek dopisue ? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej strony jak cos nie wyjdzie nie ma jak zwalic na sprzet :)
Złote słowa!

Ja już teraz mam głębokie przekonanie, że każda spierniczona fota to tylko moja wina - D300 + jasne szkła + RAW dadzą radę :-)

 

Żółwiki boskie - ładny przykład zastosowania dużego otworu względnego :-)

 

Aha! Miałem ostatnio w ręku eLkę 70-200/2.8 IS podpiętą pod 50D... Ależ to mały słoik, jak na takie światło!

Jak sądzę chodzi o zastosowanie wyłącznie półklatkowe, bo stare N80-200/2.8 z 1986 (oczywiście FF) to przy nim wielki, ciężki czołg...

Mój jest na budowanie masy mięśniowej :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...