Skocz do zawartości

Rozmowy fotograficzne


Chloru

Rekomendowane odpowiedzi

Nie. On błyska kilka razy lampą, i zawsze w inną część auta. Na koniec skleja zdjęcia w jedno.

 

No wlasnie w ten sposob mialby ladnie oswietlone auto + okolica w promieniu kilku metrow, jedyne wyjscie ze calosc jeszcze sklejona ze zdjecie z dlugim czasem naswietlania co by krajobraz uwidocznic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mysle ze to jedno zdjecie, przy dlugim czasie naswietli sie tylko to gdzie blysnie, efekt finalny ... to juz tajemnica obróbki :) mozliwe ze to hdr albo dri...

 

Zdjecia na bank sa na dlugim czasie (zreszta w przykladzie pokazane sa ustawienia - 30s czas otwarcia migawki), do tego reczne blyskanie fleszem gdzie popadnie. Dalej zadnej specjalnej obrobki tu nie widac, przy 30s i niezbyt domknietej przyslonie tlo wyloni sie samo :) Pomijajac jednak kwestie obrobki to samochody na tych zdjeciach maja mocno niedoswietlona karoserie, a czarny Accord to juz zupelnie :) Niestety przy ciemnych metalikach dobre doswietlenie lakieru to juz wyzsza szkola jazdy :(

 

Przy okazji pochwale sie efektami sesji jaka mialem okazje zrobic na poczatku listopada :)

 

1

dsc9025ak2.jpg

 

2

dsc8934oh6.jpg

 

3

dsc9169lu0.jpg

 

4

dsc8984zf8.jpg

 

5

dsc9127vq9.jpg

 

6

dsc9159lc2.jpg

 

wiecej na:

http://www.rentierteam.pl/foto-newlancer.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam tylko ze zoom rzędu 18 czy 20x jest nie do utrzymania z ręki, wiec jeżeli nie targasz ze sobą statywu to nie ma się czym podniecać ;)

Wbrew pozorom stabilizacja w 560 działa na tyle wydajnie, że naprawdę rzadko popsujesz zdjęcie w dobrych warunkach oświetleniowych przy maksymalnym najeździe.

A moglbys pokazac cos zrobionego w slabych warunkach oswietleniowych z maksymalnym zoomem?

 

[ Dodano: Sob Gru 13, 2008 9:03 pm ]

Pytanie: czy ktos tutaj pisal, ze do szerokiego kata polar jest bez sensu? Jesli tak, to moge prosic o wyjasnienie, dlaczego?

Ja sobie czegoś takiego nie przypominam, natomiast polar moze winietowac z szerokim kątem, więc warto kupić slima. O tym chyba była mowa ;)

Pozdrawiam.

Juz wiem, o co mi (chyba) chodzilo - moze powstac taki efekt:

KEN_6031-polarizer.jpg

 

[ Dodano: Nie Gru 14, 2008 2:22 am ]

Hmmm, ale zadne ze zdjec z tego filmu na YT, nie wyglada tak korzystnie, jak ten srebrny GT.

Tamte zdjecia sa po prostu jasne - ja w ogole nie rozumiem, co autor mial na mysli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no opowiadaj opowiadaj :smile:

No to opowiem :mrgreen:

Aparat na statywie

Czas naświetlania 2sek

Pilot do aparatu, bezprzewodowa chińszczyzna za 90zł, niekonieczny, ale wygodniej nie musiec co zdjecie chodzic do aparatu i wlaczac samowyzwalacz.

Przysłona bodajże 4.0 czy 5,6, bez wiekszego znaczenia, byle nie 1.4 ani 22 :lol:

ISO 100, koniecznie. No chyba że mamy starego nikona to 200. Takie smieszne minimum :mrgreen:

I teraz chodziłem z lampa dookoła auta, i co jedno zdjecie to jeden błysk z jakiegos miejsca, o jakiejs mocy (moc najczesciej 1/8 lampy 430ex). Zdjecia oczywiscie w rawach. Na komputerze z kilku rawów jedno zdjecie, i maskowanie ciemnych elementów na warstwach tak ze powstaje efekt naswietlenia z kilku lamp. Próbowałem też naswietlac na 20-30sek i blysnac kilka razy ale z tym flashem to nigdy nie wiadomo co wyjdzie, polecam opisaną metodę :cool:

 

PS a do efektu jak na jednym ze zdjec to wystarczy przejechac autkiem i robic dalsze rawy, a potem maska warstwy i jedziemy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum canon-board.info (chyba nie jest konkurencyjne dla sip) organizowało kiedyś zbiorowe kupowanie w chinach :mrgreen: I potem leciało przez UK do nas, i admin rozsyłał :mrgreen: Ja mam własnie taki do 40d, bardzo fajna sprawa.

http://allegro.pl/item497481226_pilot_r ... d_1ds.html

Taki mam (jak kupowałem to na allegro nic nie było, teraz zajrzalem i wiadac jest) i jak za tą cene - polecam :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moglbys pokazac cos zrobionego w slabych warunkach oswietleniowych z maksymalnym zoomem?

Niestety w moich zbiorach takiego zdjęcia nie posiadam. Najwcześniej ten aparat bedę miał w rękach w przyszły weekend, więc coś pstryknę. No i jeżeli chodzi o słabe warunki oświetleniowe, to raczej rewelacji bym się nie spodziewał, ale na pewno przetestuję.

 

A tzw. w międzyczasie dwie fotki z cyklu "szwedzkie zachody słońca", robione dawno temu pierwszą cyfrówką, którą był najzwyklejszy kompakt HP720 (wtedy to był mega sprzęt za mega pieniądze :mrgreen: ).

 

im000282av6.th.jpg im000222dl8.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas naświetlania 2sek

EXIF: 6s i 15s :roll:

ISO 100, koniecznie. No chyba że mamy starego nikona to 200.

A jak mamy nowego Nikona bez ISO 100, to co wowczas?

Nie subaru, ale własne

Na szczescie wiekszosc na tym forum moze napisac: "Subaru. Wlasne".

 

Najwcześniej ten aparat bedę miał w rękach w przyszły weekend, więc coś pstryknę.

Nie moge sie doczekac - chcialbym zobaczyc, jak dziala ta stabilizacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek dotyczy co prawda rozmów fotograficznych, ale linki poniżej z foto aparatami jednak coś wspólnego mają :razz: . Dwa kilkunastosekundowe ujęcia z Karowej wokół beczki, Podkalickiej i Dytków (zdecydowanie bardziej dynamiczny :mrgreen: ) kręcone D90 w HD. Sorry za nienajlepszą koordynację aut z kadrem, ale to wina Hogiego, w właściwie jego nalewki. No i samo kręcenie ponad głowami ludzi stojąc na palcach też nie należy do najłatwiejszych :twisted:

http://rapidshare.com/files/174697228/DSC_0640.AVI

http://rapidshare.com/files/174699294/DSC_0648.AVI

Szału nie ma, ale jak ktoś chciałby sprawdzić jak chodzi funkcja Movie w lustrzance, to proszę bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio cwicze pewne rzeczy i chcialbym tutaj "wrzucic".

 

Panoramowanie (kolegi CLK 63 AMG Black Series):

amgkf4.th.jpg

 

Urzekla mnie fotografia wrzucona pare postow wyzej i, jak napisalem, nie podobalo mi sie to, co bylo w linku do YT.

Postanowilem dzisiaj sprobowac sam.

NIESTETY, mzylo bardzo mocno, wiec efekt sredni, ale mam nadzieje, ze rokuje nadzieje? ;)

Strobing:

bezmaskibezwnetrzaqr0.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas naświetlania 2sek

EXIF: 6s i 15s :roll:

To są czasy naświetlania dla tła, które było w PS-ie na samym dole, stąd taki wynik.

 

ISO 100, koniecznie. No chyba że mamy starego nikona to 200.

A jak mamy nowego Nikona bez ISO 100, to co wowczas?

To ISO 200. Nie sądziłem że w nowych nikonach wciąż nie ma 100, a coś mi sie tak o uszy obiło, dlatego tak napisałem. Poza canonowskimi obiektywami jestem ostatnio kompletnie nie w temacie.
Nie subaru, ale własne

Na szczescie wiekszosc na tym forum moze napisac: "Subaru. Wlasne".

 

Hmmm... Bo... to forum subaru?

 

Panoramowanie (kolegi CLK 63 AMG Black Series):

Dla mnie tło za mało rozmyte. W sensie za małe przesuniecie aparatu - za krotki czas.

 

Postanowilem dzisiaj sprobowac sam.

Strobing:

 

Dla mnie fajnie, tylko lampy mogłeś (o ile to są warstwy) wywołać na bialo a nie czerwono-pomarańczowo. I oświetlić troche góre auta bo dachu kompletnie nie widać. Rokuje :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JED napisał/a:

antolll napisał/a:

Czas naświetlania 2sek

 

EXIF: 6s i 15s :roll:

 

To są czasy naświetlania dla tła, które było w PS-ie na samym dole, stąd taki wynik.

OcKej.

JED napisał/a:

 

antolll napisał/a:

ISO 100, koniecznie. No chyba że mamy starego nikona to 200.

 

A jak mamy nowego Nikona bez ISO 100, to co wowczas?

To ISO 200. Nie sądziłem że w nowych nikonach wciąż nie ma 100

Widzisz, taka to frajerska firma! :twisted:

JED napisał/a:

 

antolll napisał/a:

Nie subaru, ale własne

 

Na szczescie wiekszosc na tym forum moze napisac: "Subaru. Wlasne".

 

Hmmm... Bo... to forum subaru?

Nie. :mrgreen:

JED napisał/a:

 

Panoramowanie (kolegi CLK 63 AMG Black Series):

 

Dla mnie tło za mało rozmyte. W sensie za małe przesuniecie aparatu - za krotki czas.

Probowalem z dluzszym - wychodzila tragedia z glownym obiektem... :sad:

JED napisał/a:

 

Postanowilem dzisiaj sprobowac sam.

Strobing:

 

 

Dla mnie fajnie, tylko lampy mogłeś (o ile to są warstwy) wywołać na bialo a nie czerwono-pomarańczowo. I oświetlić troche góre auta bo dachu kompletnie nie widać. Rokuje

Dzieks. Nie sa to warstwy. Jestem C I E N I A S w obrobce. Jest to kilka zdjec, bez obrobki, nalozonych na siebie w PS.

A jesli chodzi Tobie o te lampy w tle, sa to lampy sodowe, ktore swieca na...czerwono-pomaranczowo.

 

:idea: Jak chcesz, to podesle Ci 42 zdjecia w jpg (2.9MB calosc) i pokazesz, co mozna z tego zrobic.

 

[ Dodano: Sob Gru 20, 2008 2:09 am ]

antolll, a tak moze byc?

amgyi5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JED napisał/a:

 

antolll napisał/a:

Nie subaru, ale własne

 

Na szczescie wiekszosc na tym forum moze napisac: "Subaru. Wlasne".

 

Hmmm... Bo... to forum subaru?

Nie. :mrgreen:

No to??

Probowalem z dluzszym - wychodzila tragedia z glownym obiektem... :sad:

To trzeba znalezc złoty srodek miedzy tragedia a małym rozmyciem. Cwiczyc i cwiczyc :mrgreen:

 

 

:idea: Jak chcesz, to podesle Ci 42 zdjecia w jpg (2.9MB calosc) i pokazesz, co mozna z tego zrobic.

 

 

JPG- kiszka w tym przypadku. Nie da sie juz zmienic balansu bieli ani jakos przesadnie zmieniac jasnosci zdejcia. Tu sie przydaja RAWy :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...