Skocz do zawartości

Rozmowy fotograficzne


Chloru

Rekomendowane odpowiedzi

ale to tak samo jak jakiś czas temu mówiono o podglądzie Live-View

 

Nie wyobrażam sobie dobrej foty zrobionej przy live-view... :roll:

 

Dużo łatwiej strzelić z żabiej perspektywy z LV, czy znad głowy - pod warunkiem że ma się ekran ruchomy. Właściwie tylko takie LV ma sens /kiedyś seria zaawansowanych kompaktów Gx Canona, potem doskonały Sony R1, ostatnio Panas G1 i pewnie coś tam jeszcze/.

Robienie na zombiego z ekranu w pleckach faktycznie jest mało twórcze...

 

Dla "purystów" lustrzanych, spróbujcie pogonić za dziećmi na ich linii wzroku z kamerą bez ruchomego ekranu i LV... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to tak samo jak jakiś czas temu mówiono o podglądzie Live-View

 

Nie wyobrażam sobie dobrej foty zrobionej przy live-view... :roll:

 

Dużo łatwiej strzelić z żabiej perspektywy z LV, czy znad głowy - pod warunkiem że ma się ekran ruchomy. Właściwie tylko takie LV ma sens :

potwierdzam! ruchomy wyswietlacz to fajna sprawa..mimo że do tej pory byłam przyzwyczajenia do robienia fotek "okiem", to ruczomy LV genialnie sie sprawdza przy zdjęciach zwierzaków.detali roślin czy zdjęć robionych w tłumie. Nie był to argument przy wyborze aparatu ale teraz bardzo się ciesze za ma taką opcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja pare fotek wrzucę. Autodrom Sosnova w sobotę 8.11

http://picasaweb.google.com/michal.dehn ... va8112008#

 

Strzela ktoś fotki na rajdach z obiektywu manual? Kupiłem ostatnio 200mm pentacona na gwincie M42 i jestem bardzo zadowolony...powyżej wyniki. Fotki niekadrowane i nie fotoszopowane, bo tego nie znoszę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazam, ze mozliwosc nagrywania filmow w lustrzance to niepotrzebny gadzet.

Gadżet powiadasz? hmmm... :mrgreen:

http://www.usa.canon.com/dlc/controller ... cleID=2326

Miłego oglądania :cool:

 

PS. Chciałbym mieć amatorską kamerę HD, która tak "gadżetowo" nagrywa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Chciałbym mieć amatorską kamerę HD, która tak "gadżetowo" nagrywa :wink:

EF Lenses used in the making of REVERIE:

FD 7.5mm f/5.6 (converted to EF mount)

EF 15mm f/2.8 Fisheye

EF 16-35mm f/2.8L II USM

EF 24-70mm f/2.8L USM

EF 50mm f/1.2L USM

EF 85mm f/1.2L II USM

EF 100mm f/2.8 Macro USM

EF 135mm f/2L USM

EF 200mm f/1.8L USM

EF 400mm f/2.8L IS USM

EF 500mm f/4L IS USM

TS-E 24mm f/3.5L

TS-E 45mm f/2.8

 

 

Nowa "piątka" ma kosztowac ok. 10 000, a dobry jasny obiektyw to ok. 4 000 :cool:

Kamery chyba jednak sa tansze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa "piątka" ma kosztowac ok. 10 000, a dobry jasny obiektyw to ok. 4 000 :cool:

D90 jest sporo tańszy. Co do obiektywu, to się zgodzę. Tu ściemy nie ma.

Kamery chyba jednak sa tansze ;)

Takie, które by tak, nagrywały?? No, chyba nie bardzo. Ktoś na forum Nikona pisał, że takimi ujęciami nie powstydziłby się Sony Cinealta XDCAM HD. Wiesz ile taka kamera z workiem obiektywów kosztuje? Dobry samochód by był.... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa "piątka" ma kosztowac ok. 10 000, a dobry jasny obiektyw to ok. 4 000 :cool:

D90 jest sporo tańszy. Co do obiektywu, to się zgodzę. Tu ściemy nie ma.

Kamery chyba jednak sa tansze ;)

Takie, które by tak, nagrywały?? No, chyba nie bardzo. Ktoś na forum Nikona pisał, że takimi ujęciami nie powstydziłby się Sony Cinealta XDCAM HD. Wiesz ile taka kamera z workiem obiektywów kosztuje? Dobry samochód by był.... :cool:

 

Prawde mowiac nie wiem i nie chce wiedziec poniewaz interesuje mnie robienie zdjęc, a nie kręcenie filmów :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawde mowiac nie wiem i nie chce wiedziec poniewaz interesuje mnie robienie zdjęc, a nie kręcenie filmów

To dokładnie tak, jak mnie. Jednak jestem właśnie na kupnie d90 i zwykła ciekawość mną kieruje. Kilka fajnych, ruchomych ujęć w HD na Karowej, jak znalazł. Ciemno będzie, więc zdjęcia i tak nie wyjdą... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmiki są naturalną konsekwencją LV. Skoro jest stream, to dlaczego go nie nagrać?

Inna sprawa, że na razie to pierwsze koty za płoty i sterowanie rozbudowane jak w komórce. :wink:

 

Za parę sezonów jednak to może być coś.

 

Nie podniecałbym się dziełem Laforeta, bo to nie jest amatorska robota za 50 centów, tylko canonowska maszynka reklamowa.

 

Więc co do 5D...gdybym teraz wchodził w pełną klatkę, to chyba jednak D700... :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krebelka,

b.ladne! - ja w ogole mam hopla na punkcie cieplego swiatla, kontry i kontrastow.

moglas troszke czas dac dluzszy (woda).

 

Piotr

 

 

edit: styl.

Burzum, dzieki :)

Z tym dluszym czasem naswietlania to nie bardzo sie dalo, bo po pierwsze zapomnialam statywu, po drugie to juz tam kiedys robilam zdjecia na dluuuugim czasie naswietlania, a woda wcale nie chciala mi sie rozmyc (widocznie plynie za wolno ;) ) i chmury predzej by mi sie rozmyly, a na takim efekcie mi nie zalezalo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...