Skocz do zawartości

Melduję, że......


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

jak to było?? na Dzień Dobry?? Kalispera czy Kalimera??

Wieczorem to raczej koloraki, albo jakoś tak. To ich narodowy sport. ;):P

 

Grecja jest ciekawa krajobrazowo/historycznie, ale do atmosfery, kuchni i ludzi daleko jej do Włoch, czy Hiszpanii.

Włosi są postrzeleni, Hiszpanie rozbawieni i lekko tępawi, a Grecy jacyś tacy... nie polubiłem żadnego z nich.

Włochów też Grecja nie pobije pod względem historycznym, literackim i ogólnie twórczym. Żaden inny kraj nie zostawił takiej spuścizny i dał światu tylu inspiracj.

No i z mojej działki: Jedzenie!!!! niemal połowa moich przepisów pochodzi z Włoch/Francji/Hiszpanii :bowdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Włochów też Grecja nie pobije pod względem historycznym, literackim i ogólnie twórczym.

 

Ejże ejze ,Grecja to kolebka naszej cywilizacji ,również rzymskiej ;) sztuka ,kultura starożytna nie mówiąc o Minojskiej bo tzw.Rzymianie w tym czasie wogóle nie istnieli ;) ,teatr,poezja,demokracja,medycyna,igrzyska-bez przerwy przez 2 tys. lat w Olimpii-na marginesie piękny kompleks do zwiedzania-TO WSZYSTKO WYMYŚLONO W GRECJI.W każdym bądź razie Grecja była pierwsza,rzymianie "jedynie" udoskonalali ;) Dodatkowo Grecja to najlepsze jak dla mnie oliwki i cytrusy na świecie :drool:

Grecy są bardzo powściągliwi trochę inni niż reszta południowców,ja bardzo lubię tą nienachalność.Ale włochów tez lubię,w sumie to częściej bywaliśmy we Włoszech niż w Grecji.

Bo to jest tez tak,jeśli ktoś chce sobie wyrobić opinię na temat Hellady na podstawie tygodniowego wylotu do Hotelu z basenem np. w Hersonissos to lepiej obejżeć w tym celu Greka Zorbę z A.Queenem :bowdown: .Wyloty na wakacje do Grecji do kompleksu hotelowego to pomyłka.Dwukrotnie zwiedzaliśmy Grecję samochodem-INNY ŚWIAT.GORACO POLECAM :)

 

 

PS.Pamiętam jakiś czas temu na Forum był Użytkownik-"Dziedzic Pruski"- bodajże,wymienialiśmy uwagi o Grecji,On chyba ma dużo wspólnego z Grecją,a może jest Grekiem,nie wiem ,ale pewnie moglibyśmy się wiele ciekawego dowiedzieć :)

Dziedzicu,ujawnij się!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym bądź razie Grecja była pierwsza,rzymianie "jedynie" udoskonalali

I właśnie o tym pisałem. Włosi udoskonalili i spopularyzowali.

Ale historia to nie tylko starożytność. Włosi za pomocą Dante Alighieri wyprowadzili Europę ze średniowiecza, a Leonardo da Vinci, Michał Anioł i inni wielcy przez lata dyktowali trendy w sztuce i nauce na świecie.

Do tej pory ich literatura, kultura, nawet moda, czy kuchnia inspiruje cały świat.

Dziś spacerując po Florencji czuje się te lata wielkości tych ludzi.

Czasami patrząc na współczesnych Włochów, aż trudno uwierzyć. ;)

Edytowane przez Adi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym bądź razie Grecja była pierwsza,rzymianie "jedynie" udoskonalali

I właśnie o tym pisałem. Włosi udoskonalili i spopularyzowali.

Ale historia to nie tylko starożytność. Włosi za pomocą Dante Alighieri wyprowadzili Europę ze średniowiecza, a Leonardo da Vinci, Michał Anioł i inni wielcy przez lata dyktowali trendy w sztuce i nauce na świecie.

Do tej pory ich literatura, kultura, nawet moda, czy kuchnia inspiruje cały świat.

Dziś spacerując po Florencji czuje się te lata wielkości tych ludzi.

Czasami patrząc na współczesnych Włochów, aż trudno uwierzyć. ;)

 

wszystko racja :)

może jest Grekiem

Nie jest ;)

dawaj go tu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...