Skocz do zawartości

Melduję, że......


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

Ale ja od poczatku polemiki z "naszymi kibolkami" pisałem że nie chodzi mi o Jej działalnosc polityczną. Przytoczyłem wpis ktory uważam za bardzo obraźliwy i niesprawiedliwy w stusunku do tej Kobiety

Zgadza się ale w kontekście własnej oceny i własnego szacunku, a nie całokształtu. Inaczej mówiąc "wasi kibolki" nie pisali czy coś odda jako opiekunka domu dziecka, tylko kobieta gorliwie zaangażowana w obecną politykę, opowiadającą się po jednej ze stron, kobieta z różną przeszłością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dziś w naszym kraju każdego można opluć

Czy za takich opluwaczy uważasz panią Walentynowicz, Gwiazdę albo Wałęsę?

Można też każdemu dorobić historie legendy i bohatera ;)

 

 

Postawę Gwiazdy i Walentynowicz w stosunku do reszty swoich kolegów z czasów walki w solidarności oceniam negatywnie,więc zapewne nie bardzo mnie interesuje ich zdanie na temat Krzywonos.

Natomiast ciekawi mnie opinia Lecha Wałęsy której niestety nie znam.

 

Czy mówiąc o dorobieniu historii i legendy chodziło Ci o mit smoleński i legendę Lecha Kaczyńskiego?

Edytowane przez stach1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast ciekawi mnie opinia Lecha Wałęsy której niestety nie znam.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/walesa-krzywonos-byla-bez-mozgu-nie-miala-pojecia-co-sie-dzieje/ceyg1

 

I to się jakby pokrywa z tym co mówiła Walentynowicz o tworzeniu nowej histori i kreowaniu nowych bohaterów strajku.

 

Czy mówiąc o dorobieniu historii i legendy chodziło Ci o mit smoleński i legendę Lecha Kaczyńskiego

Być może też ;) ale...

Czy mógłbyś wymienić mi chociaż jedną książkę przed 2010 rokiem o solidarności i strajku, która w chociaż w jednym zdaniu wspomina nazwisko pani Krzywonos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

http://niezalezna.pl/73656-krzywonos-falszywa-legenda-solidarnosci-opozycjonisci-ujawniaja-klamstwa

stach1111 ona nie wzięła, ona prowadziła Rodzinny Dom dziecka.

 

Co w związku z tym,rozwiń tą myśl.

 

Prowadziła Dom Dziecka a nie wzięła na wychowanie 12 dzieci z Domu dziecka...

Lekka różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy mówiąc o dorobieniu historii i legendy chodziło Ci o mit smoleński i legendę Lecha Kaczyńskiego

Być może też ;) ale...

Czy mógłbyś wymienić mi chociaż jedną książkę przed 2010 rokiem o solidarności i strajku, która w chociaż w jednym zdaniu wspomina nazwisko pani Krzywonos?

 

 

A Ty ,czy mógłbyś mi wymienić ilość dni internowania Jarosława Kaczyńskiego?

Pytam ,bo Pani Krzywonos aż do tej kadencji sejmu była szarym obywatelem RP nie uzurpującym sobie żadnej chwały związanej z obalaniem komuny,bo zapewne jej rola rzeczywiście była niewielka.Pozostała niewielkim symbolem oporu.

Jarosław zaś,uzurpuje sobie prawo do zawłaszczania i reprezentowa WSZYSTKICH opozycjonistów Solidarności,podczas gdy w rzeczywistości znaczył prawie nic.To podłe.

 

 

 

http://niezalezna.pl/73656-krzywonos-falszywa-legenda-solidarnosci-opozycjonisci-ujawniaja-klamstwa

stach1111 ona nie wzięła, ona prowadziła Rodzinny Dom dziecka.

 

Co w związku z tym,rozwiń tą myśl.

 

Prowadziła Dom Dziecka a nie wzięła na wychowanie 12 dzieci z Domu dziecka...

Lekka różnica.

 

 

Sprecyzuj dokładnie swoje przesłanie.Deprecjonujesz Jej rolę w wychowaniu 12 obcych dzieci,czy jedynie chcesz życzliwie doprecyzować moją wypowiedź,bo jeśli to pierwsze,to duża podłość z Twojej strony.

 

Natomiast ciekawi mnie opinia Lecha Wałęsy której niestety nie znam.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/walesa-krzywonos-byla-bez-mozgu-nie-miala-pojecia-co-sie-dzieje/ceyg1

 

 

Wg. mnie to bardziej spór między Wałęsą i Borusewiczem o przywództwo w strajku,HK chyba weszła między wódkę i zakąskę i jej się oberwało niepotrzebnym w mojej opinii epitetem Wałęsy.To są ich wewnętrzne spory ja podziwiałem ich wszystkich w tamtych czasach i o kulisach nic nie wiedziałem bo mnie to jako młodego człowieka nie interesowało.Ważne było ,żeby walczyć z komuną i żeby zwyciężyć dla wolności.Głównie właśnie dla niej.

No dobrze.

Mimo,że dyskusja polityczna staje się tym razem łagodniejsza a momentami nawet ciekawa,ja niestety idę lulu,bo jutro rano robię ważny zabieg.

Dobranoc wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty ,czy mógłbyś mi wymienić ilość dni internowania Jarosława Kaczyńskiego? Pytam ,bo Pani Krzywonos aż do tej kadencji sejmu była szarym obywatelem RP nie uzurpującym sobie żadnej chwały związanej z obalaniem komuny,bo zapewne jej rola rzeczywiście była niewielka.Pozostała niewielkim symbolem oporu. Jarosław zaś,uzurpuje sobie prawo do zawłaszczania i reprezentowa WSZYSTKICH opozycjonistów Solidarności,podczas gdy w rzeczywistości znaczył prawie nic.To podłe.

A co ma piernik do wiatraka? hahahaha no stachu zaczynasz być jarkofobem, a to grozi jakby odrealnieniem od dyskusji ;)

 

Chcesz iść w ten deseń to porozmawiajmy ile to dni Donaldinio był internowany, jak to rozpracowywała go bezpieka, jaki miał tam pseudonim? Nawet po aresztowaniu na jeden dzień, ktoś mu zabrał paszport? tak miał paszport....

O czymś to świadczy? Chcesz oceniać kogoś po tym czy go internowali?

 

 

lepiej poczytaj trochę kogo, od kiedy rozpracowywano. ;)

nie uzurpującym sobie żadnej chwały związanej z obalaniem komuny,bo zapewne jej rola rzeczywiście była niewielka.Pozostała niewielkim symbolem oporu

Tu się też troszkę mylisz bo opowiadała niestworzone historie o jej udziale, no ale ok. Rozumiem co chciałeś napisać ale patrząc np na takie doniesienia:

 

http://www.se.pl/wiadomosci/polska/henryka-krzywonos-strycharska-nie-moglam-sluchac-b_151798.html

 

"a legenda „Solidarności', która nie zawahała się dobitnie powiedzieć co myśli o gwiazdach i awanturze o wiecu, jeszcze raz wytyka błędy związkowców."

To takich legend to tam było tysiące ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglądam rano do meldunków i co się dowiaduję? Że internowanie nie swiadczylo o walce z komuną :D jak to łatwo powiedzieć :D i jakie to proste :D

Premo,Ty dla udowodnienia swoich też gotów byłbyś "ruszyć słońce wstrzymać ziemię" ;).W sumie w necie da się znaleźć wszystko czego się chce znaleźć ;)

Jarkacz naprawdę nie był nikim znaczącym w solidarności jakkolwiek nie będziesz zaklinał rzeszywistości a uzurpuje sobie do niej prawa jak nikt inny.

 

Rozgrzebywanie życiorysów ludzi solidarności w obliczu dzisiejszych prób zawlaszczenia lub niszczenia polskiej kruchej demokracji przez jedynie sluszna partie i jej marionetkowego prezydenta jest równie żenujące co podłe i niedorzeczne.

 

Miłego dnia :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stachu napij sie kawy, zrób pare przysiadów, otrzeźwiej i potem komentuj. Ja o jednym ty sie z rana dowiadujesz czegoś kompletnie z dupy....

O jakiś tezach, którymi miałbym bronić Jarka...

 

Odplywasz, albo jeszcze nie wstaleś i jeszcze nie wiesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...