Skocz do zawartości

Zestaw Złoty Brembo STI do Forka. Warto??


bambino5

Rekomendowane odpowiedzi

Marcin ja dzisiaj będę miał w końcu zrobiony przód i tył, będziesz mógł się przekonać jak hamuje zacisk sti w forku. Adasch i tzd chyba ma z wrx, niech on się wypowiedzą.

 

Niemniej wrx - tańszy zestaw w zakupie i utrzymaniu, nie musisz zmieniać felg lub kombinować z dystansami

zacisk sti - wiadomo felgi lub dystanse, droższe w zakupie i utrzymaniu, na pewno jednak lepiej hamują

Edytowane przez Herostrates
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadzone zostały TRW. Różnica kolosalna, ale to co kupiłem to praktycznie nie hamowało. Teraz liczę na coś lepszego, choć boje się o efekt

TRW "szału nie robi" ... spróbuj porządnych klocków np. Ferodo, Hawk, lub CL .... może wcale nie potrzebujesz zmieniać zacisków ? ;)

 

No może rzeczywiście musze sprawdzić. Najlepsze niepiszczące to? Hawk HP+?

 

Fajnie by było jakby ktoś kto założył np. wrxowe wypowiedział się czy jest znacząco lepiej :-)

 

Miałem Winmaxy na starej tarczy a teraz mam Hawk HPS na nowej tarczy. i IMHO najlepiej by było Winmax na nowej tarczy :biglol:

 

Kurcze ten Winmax super fajny klocek

 

Jeśli miałbym zmieniac to na złote albo dobry klocek na serii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie złote brembo z sti z my01 do my07, z przodu p&p, z tyłu potrzebne adaptery oraz specjalne tarcze dba pod ręczny o średnicy forester/wrx, ale chyba do tylnych wrx też potrzebne adaptery, choć tarcze już dowolne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie złote brembo z sti z my01 do my07, z przodu p&p, z tyłu potrzebne adaptery oraz specjalne tarcze dba pod ręczny o średnicy forester/wrx, ale chyba do tylnych wrx też potrzebne adaptery, choć tarcze już dowolne

 

tarcze pod ręczny też inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie złote brembo z sti z my01 do my07, z przodu p&p, z tyłu potrzebne adaptery oraz specjalne tarcze dba pod ręczny o średnicy forester/wrx, ale chyba do tylnych wrx też potrzebne adaptery, choć tarcze już dowolne

 

tarcze pod ręczny też inne.

 

Czy są jakieś specjalne tarcze z tyłu do wrx?

Bo dotychczas myślałem, że po wstawieniu tylnych zacisków z wrx wchodzą tarcze do normalnego wrx (bo bębny chyba takie same jak w foresterze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wielkie dzięki za wszystkie podpowiedzi.

Herostrates, właśnie widziałem dziś Twojego forka w warsztacie :).

 

Chyba pójdę w złote zaciski. Dziś spec powiedział mi że klocki mam już na wykończeniu (po 5 tyś)

 

Mam kilka pytań, czy takie adaptery ze zdjęcia potrzebuję na tył pod złote zaciski?

 

Jakie przewody kupić do złotych zacisków założonych w forku? Do forestera czy do STI?

 

No i gdzie dostać te dystanse do felg i jakie? 5mm?

 

Pozdrawiam

post-8274-0-46543800-1374781462_thumb.jpg

Edytowane przez owad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz się okaże że komuś piszczą ;-)

u mnie czasami piszczały (ale to nie jest aż taki pisk jak DS2500 czy RC5+) jak się trochę "zastał" tył i przód miał wtedy więcej pracy przy hamowaniu, po wyczyszczeniu jest cisza, a hamują uważam lepiej od DS2500 ....

tylko jest kłopot z dostępnością, popytaj, może gdzieś jeszcze są ....

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Brembo z felgą OEM, kupiłem dystanse 5mm z Rzeszowa firma ATC

 

80 pln z przesyłką www.srubydofelg.pl

 

Średnica otworu 57 mm, pod zamówienie 56 mm za 90 pln.

 

Dziękuję :)

 

A możecie mi powiedzieć jaka jest różnica miedzy złotymi zaciskami na tył z takim kółeczkiem i bez? Po co to w ogóle jest?

post-8274-0-72588600-1374840160_thumb.jpg

post-8274-0-34526400-1374840176_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka powinna być średnica otworu 56 czy 57? I czy można na przykład u nich zamówić np. 2 lub 3 mm?

 

Marcin pamiętaj abyś nie brał czarnych tył z sti od my08 bo adaptery są inne (kosztują dużo kasy) i będzie ciężko je dorobić. Po co te kółeczka nie mam pojęcia.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka powinna być średnica otworu 56 czy 57? I czy można na przykład u nich zamówić np. 2 lub 3 mm?

 

Marcin pamiętaj abyś nie brał czarnych tył z sti od my08 bo adaptery są inne (kosztują dużo kasy) i będzie ciężko je dorobić. Po co te kółeczka nie mam pojęcia.

 

No ale na przód też nie mogę tych czarnych? :

post-8274-0-75886900-1374841144_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, pytam o doświadczenia z tyłem brembo w Forku. Otóż po żmudnej instalacji na tylnej osi, okazuje się, że klocek nie bierze pełnego zakresu tarczy, jak na zdjęciu. Przejechałem po zmianie jakieś 250 km, wczoraj i dzisiaj już pozwoliłem sobie na mocne hamowanie, niestety nic to nie dało. Jakie Wasze doświadczenia, ułoży się? Jak rozumiem adaptery niestety nie dają idealnego umiejscowienia zacisku i stąd nierówno biorą, pytanie tylko czy klocek się wyrobi.

post-6782-0-51429500-1375731974_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytam o doświadczenia z tyłem brembo w Forku. Otóż po żmudnej instalacji na tylnej osi, okazuje się, że klocek nie bierze pełnego zakresu tarczy, jak na zdjęciu. Przejechałem po zmianie jakieś 250 km, wczoraj i dzisiaj już pozwoliłem sobie na mocne hamowanie, niestety nic to nie dało. Jakie Wasze doświadczenia, ułoży się? Jak rozumiem adaptery niestety nie dają idealnego umiejscowienia zacisku i stąd nierówno biorą, pytanie tylko czy klocek się wyrobi.

 

Na obu kolach tak się dzieje? I jak jest po drugiej stronie tarczy?

 

 

Kacpero, ty chyba masz tył z STI? Używasz adapterów?

Edytowane przez owad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...