Skocz do zawartości

Zestaw Złoty Brembo STI do Forka. Warto??


bambino5

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Panowie z zaciskami Brembo w Foresterach mam pytanie? Czy wraz z zaciskami Brembo mieliście także przewody? Kupiłem bez przewodów i zastanawiam się czy te OEM z Forestera będą pasować czy trzeba je wymienić na te z STI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z zaciskami Brembo w Foresterach mam pytanie? Czy wraz z zaciskami Brembo mieliście także przewody? Kupiłem bez przewodów i zastanawiam się czy te OEM z Forestera będą pasować czy trzeba je wymienić na te z STI?

beda pasowac ori przewody, nie trzeba nic kombinowac

 

mam nadzieje, ze Brembulce masz ze srubami, bo ori sruby nie beda pasowaly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eddie jak rozumiem chodzi o jakieś śruby mocujące? Kupiłem takie http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/63381-s-zaciski-brembo-przod-z-klockami/

Jeśli o takie śruby chodzi to chyba ich nie mam. Shit

na fotach faktycznie srub nie widac... mozna kupic w ASO oryginaly albo podebrac wlasciwe sruby w spec. sklepie
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i nadszedł czas na mnie. Chce wymienić zaciski hamulcowe w forku 2,5 xt. Naczytałem się o zestawach czerwonych z WRXa:

 

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/60675-hamulce-wrx-kompletny-swap-42-pot/

 

i złotych:

 

http://www.ebay.com/itm/JDM-Subaru-Impreza-WRX-STi-EJ20-Version-8-Brembo-Calipers-Brake-Brembo-5x114-/251308704658?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item3a832a8392&vxp=mtr

 

 

Chciałem się zapytać jakie są różnice między nimi (jakość, hamowanie, cena i dostępność tarcz i klocków) i z którymi jest mniej problemów żeby dopasować do forka. Różnica w cenie jest znaczna.

 

Posiadam oryginalne felgi 17" enkei i takie zostają.

 

Jeśli ktoś posiada zestaw na zbyciu to proszę PW.

Za wszystkie sugestie dziękuję.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zostawiasz seryjne felgi z Forka,to zapomnij o złotych brembulcach z STi,nie wejdą na zacisk.Mało felg 17" wchodzi na te zaciski.

 

A gdzieś widziałem że wystarczą dystanse. Tu siedzą te felgi na złotym zacisku:

 

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/60568-s-felgi-enkei-ori-subaru-17-forester-xt/

 

 

Zapomniałem zadać pytania najważniejszego: czy warto zakładać złote? Czy różnica będzie duża w porównaniu do czerwonych?

Edytowane przez owad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli będziesz się bawił w dystanse,to i owszem. ;)

Co do różnic w skuteczności hamowania się nie wypowiem,nie używałem omawianych setupów.

Złote brembo to porządny zestaw hamulcowy,z porządnym klockiem robi robotę. ;)

Czterotłoczek to zestaw z WRX-a,Forek to cięższe auto trochę. ;)

A próbowałeś z seryjnym zaciskiem,tarczą i klockiem lepszym niż seria?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli będziesz się bawił w dystanse,to i owszem. ;)

Co do różnic w skuteczności hamowania się nie wypowiem,nie używałem omawianych setupów.

Złote brembo to porządny zestaw hamulcowy,z porządnym klockiem robi robotę. ;)

Czterotłoczek to zestaw z WRX-a,Forek to cięższe auto trochę. ;)

A próbowałeś z seryjnym zaciskiem,tarczą i klockiem lepszym niż seria?

 

A próbowałem. Po zakupie musiałem zmienić wszystkie tarcze bo biły, klocki tez zmienione. Wsadzone zostały TRW. Różnica kolosalna, ale to co kupiłem to praktycznie nie hamowało. Teraz liczę na coś lepszego, choć boje się o efekt :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadzone zostały TRW. Różnica kolosalna, ale to co kupiłem to praktycznie nie hamowało. Teraz liczę na coś lepszego, choć boje się o efekt

TRW "szału nie robi" ... spróbuj porządnych klocków np. Ferodo, Hawk, lub CL .... może wcale nie potrzebujesz zmieniać zacisków ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadzone zostały TRW. Różnica kolosalna, ale to co kupiłem to praktycznie nie hamowało. Teraz liczę na coś lepszego, choć boje się o efekt

TRW "szału nie robi" ... spróbuj porządnych klocków np. Ferodo, Hawk, lub CL .... może wcale nie potrzebujesz zmieniać zacisków ? ;)

 

No może rzeczywiście musze sprawdzić. Najlepsze niepiszczące to? Hawk HP+?

 

Fajnie by było jakby ktoś kto założył np. wrxowe wypowiedział się czy jest znacząco lepiej :-)

Edytowane przez owad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...