Skocz do zawartości

Jakie opony?


danielos354

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem zawsze lepiej mieć letnie i zimowe. nie ma cudów, na letnich zimą nie pojedziesz jak na zimowych, a całoroczne będą takie sobie i latem i zimą. Na zimę z czystym sumieniem polecam nokiany WRD3. jestem po jednym sezonie, ciche i b pewne na trasie, na sniegu fantastyczne (wczesniej mialem pirelli snow cos tam, takie sobie). jezdze na nich na Foresterze. Natomiast letnich nokianow nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Micheliny Latitude Tour HP będą dobrym wyborem na lato do Forka N/A 2.0 MY06? Jeżdżę głównie po asfalcie, jednak czasem zjeżdżam w błoto czy piach, chcę więc, by opona miała pewną dzielność terenową - zwykłe letnie raczej odpadają.

 

Interesuje mnie zwłaszcza głośność tej opony na szosie - z danych zebranych w internecie wynika, że jak na oponę do SUVa ta jest dość cicha. Prawda to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzięki za odpowiedzi! Pewnie więc zdecyduję się na Micheliny.

 

A tych Continentali szukałem też, ale wg producenta nie istnieją w moim rozmiarze 215/60/16.

 

No to faktycznie dziwne zerknij http://www.feuvert.pl/opony/continental-conticrosscontactlx2-215-60-R16_307537.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona Conti tego nie potwierdza...

 

http://www.continent...x_2.html?page=4

 

Może zadzwonię do tego Feuverta po weekendzie. Ale trochę to podejrzane.

Ta opona istnieje, ale to to nowość w tym rozmiarze i wg mnie w PL nikt tego jeszcze nie dostał, ale jest możliwość sciągnięcia kompletu z DE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanie dotyczące opon letnich, czy rozmiar 215/65/16 będzie dobry do Forestera 2.0 2001 , czy może lepsze będą jakieś inne i jeżeli inne to jakie?

To jest fabryczny rozmiar Forka S Turbo z tego rocznika. Będą OK ale jeśli masz auto bez turbiny to może być nieco bardziej "mułowate" w porównaniu do fabrycznego rozmiaru w N/A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanie dotyczące opon letnich, czy rozmiar 215/65/16 będzie dobry do Forestera 2.0 2001 , czy może lepsze będą jakieś inne i jeżeli inne to jakie?

To jest fabryczny rozmiar Forka S Turbo z tego rocznika. Będą OK ale jeśli masz auto bez turbiny to może być nieco bardziej "mułowate" w porównaniu do fabrycznego rozmiaru w N/A.

Do Turbo szły 215/60, a nie 215/65R16. To sa za duże koła do Forków 1 i 2 generacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...