Skocz do zawartości

Pogromca RS4


Eps

Rekomendowane odpowiedzi

Poczytałem tamte forum, no i nikt nie pisze o jaką Imprezę chodzi, rozpiętość jest od 100 do 300 KM :) . Poza tym nie piszą w jakich kategoriach - moze im chodzi o osiągi ( bardzo zalezy jaka to Impreza ). Może o jakość wykonania (...), moze o prowadzenia (...) cenę ?? (buahahahaha). Właściwie nic ciekawego nie napisałem. Jeżeli chcesz wiedzieć wiecej na temat pojedynku Imprezy "najzwyklejszej WRX" :twisted: do tego jeszcze kombi z jeszcze cięzszym kalibrem ( Audi S8 ) zapytaj Pana K. ( nick Kocar na tym forum ).

 

Pozdrowienia

Wojtek R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WRX 218 KM w szrankach z RS4 380 KM na prostej nie ma szans, ale kto sie sciga na prostej???? wynika to jasno z danych katalogowych i tu nie co dyskutowac

mysle ze bardziej na miejscu byloby porownanie S4 265 KM z impreza WRX, no i WRX Sti z RS4 (przy czym audi moze pochwalic sie ponad 100 kucykami wiecej, a nie wiem czy na torze mialo by szanse z Sti...)

a poza tym takie porownania są bez sensu i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W RS4 jest biturbo i większa pojemność, więc poruwnywanie tych samochodów jest bez sensu. równie dobrze można porównać RS4 z Bugatti EB 110 :wink: podoban pojemność silnika. Subaru Impreza to samochód rajdowy a RS-ka bardzo szybki scigacz po ulicach. nie wspomne o różnicach w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadz znam podobny temat...

Nic to, powiem tyle, ze na suchej prostej Impreza nie ma szans. na mokrej Audi ma powazne klopoty, zeby wygrac z Subarka (z racji lepszego systemu napedowego tej drugiej), a na torze to RS4 zostaje daleko daleko w tyle. No chyba, ze chodzi o tor w Indianapolis (kolko),........... chociaz obydwa samochody sa elek. ograniczone do 250km/h.........wiec bylyby wyrownane szanse tam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie zaznaczam, że nigdy nie jechałem Sti, tylko zwyklym WRX i ten ograniczenia prędkości nie miał, natomiast opierając się na danych technicznych Sti pochodzących ze strony subaru.pl to Sti 2001 miał v max 238 km/h a najnowszy Sti 2003 ma 244 km/h. A poza tym nie słyszałem o elektronicznym kagańcu w Subaru. Wiem o Mercedesie-Audi-BMW, ale Subaru? Być może, nie wiem, ale opierając sie na danych katalogowych to troche nielogiczne. To niemieckie firmy boją się o swoich klientów-emerytów, którzy mogliby przeholować z prędkosciami na autobahnie, za to jak ktoś kupuje Sti, to raczej potrafi jeździć....(SJS itd.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa jeszcze co do ograniczenia.

Dyrekcja w którymś ze swoich postów, podaje że odcięło jej dostęp paliwa przy 250 km/h ( WRX STI 2003 )

 

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=14&start=0

 

Jak kogoś to interesuje może sobie poczytać ( ósmy post )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech nie pomyślałem :?

Oto ułatwienia sprawy

 

Cieszy mnie zainteresowanie Państwa nowym samochodem. Gwoli wyjaśnienia wątpliwości następujące informacje :

1. Moc imprezy STI nie ulega zmianie (265 KM); o tym,że jak zwykle producent nadzwyczaj ostrożnie podchodzi tak do tematyki mocy, jak i oficjalnych danych dot. dynamiki niech świadczą jednak nastepujące fakty - pomiar przyspieszenia 0-100 km/godz (oficjalne dane FHI: 5,5s) wykazał wartość 5,3s (Auto Motor i Sport nr 11/2002), czy też 5,2s (Sport Auto - D); odcięcie paliwa następuje zgodnie z informacją oficjalną działu technicznego FHI przy prędkości 250 km/godz - wszystkie 4 Imprezy STI, którymi miałem okazję jeździć dochodziły do odcięcia (dla nieostrożnych - prób dokonywaliśmy w Niemczech !).

Zmodyfikowana Impreza STI będzie miała podwyższoną oficjalną prędkośc maksymalną do 244km/godz, i zmniejszone o ok. 1l/100km zużycie paliwa.

2. Moc Imprezy WRX to 225 KM (benzyna 98 oktan), prędkość maksymalna 232 km/godz, przyspieszenie 0-100km/godz : 5,9s.

Ponadto, podobnie jak w STI zużycie paliwa zostanie zmniejszone o ok. 1 l/100 km.

Impreza WRX zostanie - podobnie jak STI - wyposażona w przednie fotele "kubełkowe".

Ponadto zarówno STI jak i WRX otrzymają boczne poduszki powietrzne (z dodatkową funkcją ochrony głowy).

 

Łączę pozdrowienia dla szanownych p.t. Forumowiczów

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady ja tam bym się nie dał za Subaru pokroic :) - tyle że tu jest forum monotematyczne o Subaru, a tam ogólnomotoryzacyjne :)

 

Poza tym jakie autka oprócz Subaru jeszcze lubicie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...