Skocz do zawartości

]] APEL [[ o zachowanie odpowiedniego poziomu kultury!


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowne Forumowiczki, szanowni Forumowicze!

 

Zauwazylem, ze ostatnimi czasy spadl dosc drastycznie poziom kultury na naszym kochanym forum. Coraz czesciej padaja niecenzuralne slowa i zwroty, ktore uwazane sa za niegrzeczne. Coraz czesciej widac tez posty, w ktorych autorzy nie posluguja sie interpunkcja, za to wstawiaja elementy charakterystyczne dla wypowiedzi "zdezorientowanych nastolatkow" z for o tradziku (to tylko przyklad). Cechuja sie one mnogoscia wykrzyknikow badz pytajnikow oraz chaotycznie sklecionymi zdaniami.

 

Powiedzmy temu STOP!

 

To forum mialo byc w zalozeniu, i przez dlugi czas nim bylo, miejscem wymiany pogladow, dyskusji (zarowno luzniejszych, jak i powaznych) prowadzonych w kulturalny sposob, przy zachowaniu wszelkich zasad komunikacji pisemnej. Oznacza to, ze pisanie calymi zdaniami, poprawnymi pod wzgledem skladni, interpunkcji, gramatyki i ortografii mialo byc absolutna norma. Niedopuszczalne mialo byc obrazanie innych i uzywanie slow powszechnie uwazanych za niegrzeczne. Od tych regul istnialy oczywiscie wyjatki, ale nie o wyjatkach tu mowimy.

Rozumiem, ze zaistniala sytuacja wynikla prawdopodobnie z gwaltownego wzrostu populacji forumowej i ograniczonej liczby moderatorow. Jednak istnieje, i dawniej istniala tutaj, zasada samokontroli. Oznacza to, ze kiedy jakis nowy forumowicz zapedzi sie w swojej wypowiedzi i w szale emocji uzyje niewlasciwej formy/tresci, to inni zwroca mu na to uprzejmie uwage.

 

Apeluje wiec do wszystkich, abysmy dalej praktykowali te zasade samokontroli, ale rowniez sami starali sie przestrzegac w/w zasad. Wystarczy po napisaniu posta tylko szybko go przeczytac, poprawic ewentualne bledy i przyczynic sie do utrzymania wyjatkowosci naszego forum.

 

Dziekuje bardzo za cierpliwosc tym, ktorzy przez tego posta przebrneli oraz za pomoc tym, ktorzy wraz ze mna beda starali sie utrzymac odpowiedni poziom :)

 

Pozdrawiam,

Marcin

 

 

P.S. uprzedzam tych, ktorzy chcieliby sie przyczepic do braku polskich znakow w mojej wypowiedzi - mam niemiecki system! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Ojciec Założyciel

Uwagi co do niewłaściwego słownictwa uprzejmie proszę przekazywać Moderatorom. W końcu posiadają odpowiednie narzędzia do dyspozycji.

Niektóre wypowiedzi istotnie zaczynają przypominać poziomem połaczenie abs z dresem :x To dość smutne zjawisko ....

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że czuję się przywołany do tablicy chciałbym zauważyć kilka rzeczy:

 

1. nie dotarły ani do mnie ani do WRCfana, ani o ile wiem do Flippera żadne głosy na temat słownictwa.

2. każdy user forum ma odpowiednie narzędzie w postaci zgłaszania postu by poinformowac moderatorów o zaistnieniu konfliktowej sytuacji, niecenzuralnych słów czy czegoś obraźliwego

3. niestety forum stało się zbyt wielkie byśmy czytali na bieząco wszystkie posty dlatego tylko wyrywkowo możemy takie rzeczy sprawdzać, zwróciem ilku osobom w przeszłości uwagę, ale nie jest możliwe żebyśmysami wszystko śledzili :-)

 

 

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaahaa. Np wypowiedzi niektórych forumowiczów w tym temacie:

 

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=105193

 

Pozdrawiam

Szczerze wątpię, by akurat o ten wątek chodziło. Wulgarność i agresja w tym wątku jest raczej umowna i na pewno nie była intencją założyciela. W innych za to bywa szczera, prawdziwa i z głębi serca płynąca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaahaa. Np wypowiedzi niektórych forumowiczów w tym temacie:

 

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=105193

 

Pozdrawiam

Szczerze wątpię, by akurat o ten wątek chodziło. Wulgarność i agresja w tym wątku jest raczej umowna i na pewno nie była intencją założyciela. W innych za to bywa szczera, prawdziwa i z głębi serca płynąca...

 

Zapewne, lecz ten wątek jest...hmmm, aż sie go nie chce czytać i świadczy o poziomie niektórych uzytkowników. Mocno odbiega od:

dyskusji prowadzonych w kulturalny sposob.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. każdy user forum ma odpowiednie narzędzie w postaci zgłaszania postu by poinformowac moderatorów o zaistnieniu konfliktowej sytuacji, niecenzuralnych słów czy czegoś obraźliwego

Azrael mam jednak pewne opory przed kablowaniem na innych. W szczególnie uzasadnionych przypadkach nie ma się jednak, moim zdaniem, czego wstydzić

 

Aaahaa. Np wypowiedzi niektórych forumowiczów w tym temacie:

 

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=105193

 

Pozdrawiam

Szczerze wątpię, by akurat o ten wątek chodziło. Wulgarność i agresja w tym wątku jest raczej umowna i na pewno nie była intencją założyciela. W innych za to bywa szczera, prawdziwa i z głębi serca płynąca...

Juniorowi nie chodzi raczej o dział Off Topic, lesz o pozostałe działy, zwłaszcza forum główne i techniczne. Jestem relatywnie krótko na forum, ale zgadzam się z Juniorem, że jakość wielu postów pozostawia wiele do życzenia, a niektóre są wręcz obraźliwe, co gorsza obraźliwe bez jakiegokolwiek uzasadnienia :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zatem w Off Topikach mozna zachowywac sie po chamsku? Sorry, ale jest to forum publiczne i uwazam, ze takie sytuacje nawet tam nie powinny miec miejsca.

 

Zgadzam sie. Off-topic offtopiciem, ale nie powinno sie przesadzac, bo wyjdzie off-smietnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zatem w Off Topikach mozna zachowywac sie po chamsku? Sorry, ale jest to forum publiczne i uwazam, ze takie sytuacje nawet tam nie powinny miec miejsca.
Zgadzam sie. Off-topic offtopiciem, ale nie powinno sie przesadzac, bo wyjdzie off-smietnik.

Poziom trzeba oczywiście zachować wszędzie :wink: Chodzi jednak o to, że w Off Topic jest z założenia więcej luzu, karygodność czynu jest więc mniejsza :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako "wiecej luzu" rozumiem:

 

:idea: pisanie calkowicie nie na temat motoryzacji

:idea: tworzenie postow nie wnoszacych niczego konstruktywnego

:idea: tworzenie topicow majacych rozweselic, rozbawic, rozluznic, rozkleic, rozmazac lub inne roz...

 

"Wiecej luzu" nie oznacza:

 

:evil: uzywania wulgaryzmow

:evil: obrazania innych

:evil: pisania bez ladu i skladu

:evil: poruszania nieprzyjemnych tematow (wiaze sie z nieobrazaniem)

 

Tak to wg. mnie wyglada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wtrącić słów kilka...

 

"Wiecej luzu" nie oznacza:

 

:evil: obrazania innych

:evil: poruszania nieprzyjemnych tematow (wiaze sie z nieobrazaniem)

 

Skąd wiemy, czy ktoś swoją wypowiedzią właśnie uraził innego forumowicza? Ano nie wiemy tego w 100%. Wie to tylko ów urażony (bądź nie) forumowicz. I to on przede wszystkim powinien interweniować...

 

Nie przeszkadzają mi tematy (w dziele off-top oczywiście), które z założenia są nastawione na ostrzejszy dowcip. Każdy, kto zaczyna się wypowiadać w takim miejscu forum raczej liczy się z tym, co go tam może spotkać :wink: A ja (asekuracyjnie) czasem sobie poczytam :lol:

 

Wulgaryzmom mówię NIE, aczkolwiek zdarzają sie wyjątki, gdy bluzgi same cisną się na usta. Ale używanie "k****" jako przecinka jest poniżej wszelkiego poziomu (nie wiem w zasadzie po co o tym piszę, bo tu takich delikwentów raczej nie ma, prawda?).

 

Myslę, że potrzeba więcej samokontroli oraz więcej tolerancji.

 

Pozdrawiam,

Vero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście bardzo drażni mnie brak interpunkcji w postach kilku osób. Tego nie da się czytać, ale cóż, nie każdy urodził się polonistą i może nie ma predyspozycji a tymbardziej ambicji na poprawną pisownię, niemniej jednak każdy powinien przeczytać posta i poprawić go, by wyglądał jak tekst pisany, a nie mówiony. :wink:

 

Co do wulgaryzmów, istotnie ostatnio trochę ich więcej, ale np. w wątku "co jest ku*** z tym forum?" z pewnością pisane były jako humorystyczne - choćby cytaty z "Dnia świra". :mrgreen: , jakiś drobny wulgaryzm czasem potrafi podnieść "ekspresję" pisanych słów i myślę, że tam się czasem nadaje. Osobiście staram się nie bluzgać 'bez potrzeby', jedynie czasem dla żartu, tudzież do skomentowania podobnego tekstu. IMO w tym wypadku jest to pewien luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Junior co do zasady się z Tobą zgadzam, co zresztą widać z moich postów w tym temacie.

Vero i PoliniTuning, słuszne uwagi poczyniliście

 

Przykładem powinni być szczególnie forumowicze z dłuższym stażem. Udzielona początkującemu uwaga od "starego wyjadacza" (wyjadaczek starych nie mamy :wink: ) przynosi zwykle pożądany efekt "wychowawczy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm w sumie no rzeczywiście trochę chamsko się zrobiło i muszę sie przyznać, że zacząłem się ostatnimi czasy, przez nieodpowiednie wypowiedzi innych forumowiczów, czuć swawolnie na owym forum i czasami używałem wulgarnych słów. Było to spowodowane myślą iż nowe forum "idzie" do przodu. Ale cieszę się, że wkońcu ktoś na to zwrócił uwagę. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum http://www.zegarkiclub.pl/forum/index.php panuje niepisana zasada, żeby zamiast brzydkich słów pisać "terefere"

 

Zaczęło się od tego, że Admin kiedyś pozamieniał brzydkie słowa w ten sposób, a użytkownicy podchwycili taką "nową swiecką tradycję".

 

Przy okazji - zapraszam, tam też jest dużo o mechanice, ale w nieco mniejszym formacie :)

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...