Jump to content

Słabe odpalanie Legacy 2.2 91 lpg

Gooz
 Share

Recommended Posts

Dopiero co zakupiłem nowe subaru z myślą o ziemie, miało wyrwane tylne zawieszenie ale już się z tym uporałem, teraz mam inny problem:

Jak samochod jest zimny to odpala bez większego problemu, chwilkę pracuje i gaśnie, przez ten czas nie reaguje na gaz, dławi się ewidentnie. Czasem trzeba zakręcić drugi albo trzeci raz, nigdy więcej nie kręciłem i wtedy już pracuje, z tym że dalej się dławi bardzo słabo reaguje na gaz ale można jechać. Podczas jazdy wciskanie pedału gazu skutkuje podniesieniem obrotów bardzo nieznacznie, rozpędzimy się ale jest to raczej długotrwały proces:)

Jak samochod się rozgrzeje to wszystkie problemy znikają, silnik pracuje dobrze, moc jest dostępna od razu i bez problemu wchodzi na obroty. Odpalanie to wtedy pół obrotu, od razu zaskakuje.

Jakieś pomysły?

Subru Legacy 1 91 rok

2.2 LPG (starszego typu)

Automat

Edited by Gooz

• 1 month later...

Dochodzimi powoli do tego żeby legacy jeździło - póki co wyszło że odpalał słabo bo nie miał benzyny :D Co prawda było to dla mnie dziwne, ale się wyjasniło - po 2 dniach od tankowania 15 litrów było zero:

Nie odpala -> Brak benzyny -> Dolałem, dalej brak - > Dziurawy wlew paliwa -> dziurawy bak - > pompa paliwa padła od takiej jazdy :D

Wszystko właśnie wymieniamy, zobaczymy jak będzie.

Nie odpala -> Brak benzyny -> Dolałem, dalej brak - > Dziurawy wlew paliwa -> dziurawy bak - > pompa paliwa padła od takiej jazdy :D

Toż to subaru i jakieś 15 litrów nie robi na nim wrażenia :).

póki co wyszło że odpalał słabo bo nie miał benzyny :D
Jak samochod się rozgrzeje to wszystkie problemy znikają, silnik pracuje dobrze, moc jest dostępna od razu i bez problemu wchodzi na obroty. Odpalanie to wtedy pół obrotu, od razu zaskakuje.

Ale popatrz,że te 2 cytaty sie lekko kłócą. Brak paliwa odczułbyś też na ciepło.