Jump to content

Forester 2.0x drgania

max1987
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich! Mam pytanie , otóż mam forestera 2.0x 2006.

Kiedy stoję na biegu jalowym pojawiają się dziwne delikatne drgania samochodu, takie

Niecykliczne. Auto ma 125tys przebiegu. Proszę o pomoc i z góry dziękuje.

Max

Też tak mam i na poczatku po kupnie samochodu również mnie to wkurzało, ale już się przyzwyczaiłem :cool: Są różne teorie, m.in. że silnik się co jakiś czas "układa" oraz taka jak w przypadku innych "dolegliwosci" - TenTypTakMa :mrgreen:

Jeśli te drgania nie wywołują choroby morsko-lokomocyjnej to się nie przejmuj, albo dla spokojności ewentualnie zapytaj o to przy okazji najbliższego przeglądu...

Urabus :mrgreen: byłeś o sekundkę szybszy :mrgreen:

A ja w aucie z identycznym przebiegiem tego nie miałem do póki nie zrobiłem następujących rzeczy (nie wiem która winna):

- przelanie oleju

- wymiana świec i kabli (z OEM na nie-OEM)

- wymiana filtra paliwa

- mycie silnika

Te drgania przypominają potykanie się silnika, jakby jeden baniak czasem gubił detonację albo dostawał ją w złym czasie.

Edited by rutra80

wiem, ale no cóż - jeśli chodzi o bieg jałowy, to zacierają się takie drobne różnice między silnikami jak obecność/brak turbo czy tam wersja rocznikowa :-P chyba, że faktycznie przyczyna drgań u Maxa leży w "dostrajaniu" się silnika co jakiś czas (vide post SZOKa), co nie występowało np. w my03 :cool: