Skocz do zawartości

Dziwne "szszszszszsz" - co to może być?


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To teraz za kare wloz swoja karte Orendżową i odbierz MMSa... zobaczysz pod jaka palma saczylem drinka dzisiaj 8) :lol:

 

Przemeq!

 

Zadzwoń na numer: 602900 (darmowy)

 

Wybierz połączenie z konsultantem naciskając zero. Potem którąś z opcji (obsługa telefonu i usług) i włącz te cholerne MMSy w Erze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Dźwięki których należy się obawiać:

-grzechotanie wszelkiego rodzaju, szczególnie z układu przeniesienia napędu

....

 

a takie grzechotanie przy ujeciu gazu,czasami takie cos slysze?

i nie jest to ze skrzyni itp, raczej idzie od silnika....

co to moze byc?

 

bArtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

b., ale metaliczne grzechotanie? Hm a czy jak przegazujesz na luzie też coś takiego słychać?

 

dokladnie. slychac tez na luzie jak stoje. ale nie z kabiny. trzeba otworzyc maske i sobie pociagnac za odpowiednia linke od gazu. wtedy jak obroty opadaja to czasami jest takie grzechotanie. mozna powiedziec ze metaliczne..... to az tak bardzo zle ze mna ? :-(

 

bartek.

 

ps. olej zmienialem ok. 6,5 tys temu. przez ten czas dolalem z 1,5l ale to roznie bywalo, czasami wiecej.... ostatnio raczej minimalnie ubywa. nawet sie zdziwilem jak po wycieczce w gory po 1000km ubylo prawie nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dupa, nie może odbierać na telefon. Sprawdza w necie, z tego co pamiętam.

 

Fak jó.

 

A to lamah :mrgreen:

 

End jó tó.

 

Dziękuję :mrgreen:.

 

PS. W Miśku IX, którym (między innymi) jechałem wczoraj na ring, też się taki dźwięk pojawił :twisted:. Ale wpadnę do ASO - ciekawe, co mi powiedzą na ten mój. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dupa, nie może odbierać na telefon. Sprawdza w necie, z tego co pamiętam.

 

Fak jó.

 

A to lamah :mrgreen:

 

End jó tó.

 

Dziękuję :mrgreen:.

 

PS. W Miśku IX, którym (między innymi) jechałem wczoraj na ring, też się taki dźwięk pojawił :twisted:. Ale wpadnę do ASO - ciekawe, co mi powiedzą na ten mój. :roll:

...ze subaru tak ma :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

b., z oisu brzm jak umierające panewki, ale to może być równie dobrze jakiś kamyczek pod oslonami wydechu czy coś. Dałbym do posłuchania dobremu mechanikowi.

 

wiesz. jedno jest pewne. kiedys spadl mi (wlasciwie nie mi, ale niewazne) ta mala zakretka na przewodach od klimy (ta co jest blizej alternatora - chyba H?) i wpadla gdzies pod sprezarke klimy..... napewno nie zleciala pod samochod, bo jej tam nie znalazlem wtedy. Byc moze dalej podrozuje gdzies pod sprezarka, ale czy taki mala plastykowa zakretka moze tak halasowac? chyba nie...

 

bartek.

 

znaczy sie ze niedlugo bede musial do mechanika pojechac....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. W Miśku IX, którym (między innymi) jechałem wczoraj na ring, też się taki dźwięk pojawił :twisted:. Ale wpadnę do ASO - ciekawe, co mi powiedzą na ten mój. :roll:

...ze subaru tak ma :twisted:

 

Taka wersja pasowałaby mi najbardziej, bo oznaczałaby, że nie trzeba grzebać w samochodzie 8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
...

Dźwięki których należy się obawiać:

-grzechotanie wszelkiego rodzaju, szczególnie z układu przeniesienia napędu

....

 

a takie grzechotanie przy ujeciu gazu,czasami takie cos slysze?

i nie jest to ze skrzyni itp, raczej idzie od silnika....

co to moze byc?

 

bArtek.

 

Mam podobny problem jak Przemeq i b. Przy hamowaniu silnikiem na 2. i 3. biegu przy niskich obrotach ok. 2000 rpm słychać metaliczne chrobotanie gdzieś w okolicy silnika lub skrzyni właśnie. Nie jest to wycie dyfra (to swoją drogą), tylko wyraźne metaliczne grzechotanie. Czy może to być sprzęgło, gdyż kilka razy strasznie zaśmierdziało przy ruszaniu. Auto gorzej przyspiesza i wzrosło spalanie ok.15%-20%. Objaw podobny jest jak przy zużytym sprzęgle, tj. dodaję gazu i dopiero po chwili przyspiesza. Do 3000 rpm bardzo pogorszyła się reakcja na pedal gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze,

 

w mojej kochanej imprezie, przy zdjęciu nogi z gazu na 2 i czasem na 3 biegu, samochód przy przy niskiej prędkości dohamowując silnikiem wydaje z siebie taki dziwny dźwięk - takie jakieś "szszszszszsz". Podobne do dźwięku wydawanego przy jeździe na wstecznym. Nie jest to jakieś szczególnie denerwujące, ani nie powoduje, że samochód "źle jedzie", ale wolę się dopytać, czy po prostu ten typ tak ma, czy też mam szansę podzilić los (albo już podziliłem) krzysiom-a? :shock: :twisted:

 

I jeśli to drugie, to co mogło się zepsuć? :roll:

 

A - mój samochód to STI '06 (jakby ktoś nie wiedział) :mrgreen:.

 

Przez pierwsze 5 tys km tez mialem cos podobnego przy hamowaniu silnikiem, wydaje mi sie ze to jest normalne. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemeq, Jeżeli jest to dźwięk nasilający się przy dynamicznym podparciu skrzynią przy hamowaniu; raczej taki wizg od wyższego do niższego dżwięku dość często się powtarzający, to w mojej opinii jest ok; to dźwięk szper. Nawet w moim wrx jak szybko przepnę przy dojściu robi "sziu, sziu, sziu, sziu, sziu, :grin:

Jeżeli jednak dźwięk tej pojawia się przy odpuszczeniu gazu i hamowaniu silnikiem bez hamulca, zastanowiłbym się nad jego źródłem dogłębniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżyłem wątek, aby nie zakładać nowego. Wcześniej przekopałem się przez forum techniczne i ten przypadek jest najbardziej adekwatny do mojej usterki. Poza odgłosem tego grzechotania-pobrzękiwania auto więcej spala i jest wolniejsze. Czy WRX-y mają koła dwumasowe? Ja bym postawił na sprzęgło, może ktoś miał podobny przypadek i mógłby to potwiertdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemeq - czy molgbys jeszcze napisac czego skutkiem bylo to "szszszsz..." :) Pytam bo niestety/stety mam cos podobnego i nie wiem czy mam sie przypadkiem martwic... Do tej chwili myslalem, ze jest to zupelnie normalne, ale wolalbym miec jednak pewnosc!

 

Bede zobowiazany za informacje

 

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi dzwiekami klopot jest taki, ze trudno wytlumaczyc i porownac to na forum bez pomocy audio ;) Tak juz jest, ze przy hamowaniu silnikiem, wszystkie (chyba?) Subaraki MT wyją. Tyle ze jeden sie tym zacznie przejmowac, a drugi nawet nie zauwazy. Zaś jesli pierwszy drugiemu zwroci uwage, to ten drugi reaguje "o cholera, faktycznie :shock: "

 

:mrgreen:

 

benior, ale jesli w Twoim przypadku jeszcze dochodza inne objawy, to z mojego laickiego pkt widzenia faktycznie jest cos nie w porządku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez jest jakies ni to szszsz, ni to grżżddrgrrrrzrzszczgrdml :twisted: Czasem glosniej, czasem cicho, prawie niezauwazalnie - Marek twierdzi, ze to z luzow w ukladzie przeniesienia napedu i przy remoncie skrzyni sie to wszystko reguluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...