Skocz do zawartości

Maty APP


muppet

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym wykleić budę pod tylną kanapą, bagażnik, nadkola wraz z miejscem na koło zapasowe w moim krokodylu matami app. Mimo wymiany łożysk i opon szumi. Niestety nie mogę posiłkować się zasuwaniem rolety. Czy ktoś z Was ma doświadczenia z matami? Czy rozwiązanie cokolwiek wyciszy bagażnik? Czy warto? Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak klejenie da zdecydowaną poprawę

Istotne z punktu hałasu są nadkola, komora bagażnika(cała), progi, po całej długości.

Maty APP mają całkiem niezły stosunek jakości do ceny.

Pokusiłbym się również o zrobienie drzwi. Nie dość że pomoże zmniejszyć poziom hałasu to i audio zagra przyjemniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

guerrilla, potwierdzam. Kiedys wygluszalem drzwi w Cordobie i bylem bardzo zadowolony. Portfela nie zruinowalo, a efekt byl niezly. Co prawda nie wiem czy dalej sie trzymaja, bo sprzedalem auto jakies pol roku po wygluszeniu.

 

Jezeli zalezy Ci na wyciszeniu auta, to moze warto zastanowic sie nad grubszymi matami? Cos 'ala:

http://allegro.pl/mata-pianka-akustyczn ... 99212.html

 

Lepiej wyciszy niz zwykla cienka mata bitumiczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. W związku z tym, iż mam wspomniane maty na stanie wykleję nimi kufer. Zastanawiałem się tylko czy warto i stąd zapytanie na forum. Nie oszukujmy się krokodyl ma już "parę wiosen" nie będę specjalnie kupował innych elementów. Dziękuję za wszelkie informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście z racji masy jeżeli już szedłbym w matę APP z filcem. Napisz o które chodzi - jest miękka, twarda, z filcem itd.

Jutro będę walczył z drzwiami i twardą APP, ale tylko zaślepienie otworów żeby nie robić z drzwi ciężkiego ustrojstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygłuszanie OK. Ale zapomnij o APP i innych matach bitumicznych / polimerowo bitumicznych itp. (strata czasu i pieniędzy).

Poszukaj mat butylowych. Są dostępne w rozsądnych cenach (np. GMS), do tego są nietoksyczne, lżejsze, trwalsze i o lepszych parametrach akustycznych. Filc - jeśli nie lubisz grzybów :mrgreen: - też zostaw w spokoju.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem na chwilę obecną z racji ilości mat wykleiłem miejsce koła zapasowego. Reszta niestety innym razem, niestety zimno już, żeby robić na powietrzu. Sama operacja wyszła całkiem estetycznie mimo tego, iż pozbawiony jestem gustu estetycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na próbę wykleiłem drzwi pasażera (tyle starczyło czasu) i zobaczę różnicę. Jeżeli chodzi o montaż to mata+opalarka/suszarka+nożyk do tapet i idzie bardzo sprawnie. Z tym kruszeniem to wszyscy odradzają ale się zobaczy. Najwięcej czasu zajęło mi czyszczenie tej czarnej mazi z drzwi. Samo klejenie jest OK.

Co do tego co lepsze a co gorsze - jak przy wszystkich rozwiązaniach należy rozpatrzeć za i przeciw a tutaj jest prosta sprawa jak dla mnie - lepsza twarda APP niż mata z Castoramy lub fabryczna folijka. Wiadomo, że można lepiej ale wtedy sky is the limit jeżeli chodzi o ceny. Ja zrobiłem max budżet i się go trzymałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest lepiej. Nie żeby doszukiwać się plusów na siłę. Myślę, że będzie git, gdy uda mi się okleić błotniki. Niestety ta operacja jest dla mnie samego awykonalna. Jeżeli znajdę pomoc, kto wie.

 

Rozważałeś oddanie wozu do serwisu, zajmującego się wygłuszeniami SztukaWyciszania.pl? Na pewno miałbyś mniej roboty:) I efekt też pewnie lepszy chociaż z drugiej strony mniej w kieszeni by zostało:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jest lepiej. Nie żeby doszukiwać się plusów na siłę. Myślę, że będzie git, gdy uda mi się okleić błotniki. Niestety ta operacja jest dla mnie samego awykonalna. Jeżeli znajdę pomoc, kto wie.

 

Rozważałeś oddanie wozu do serwisu, zajmującego się wygłuszeniami SztukaWyciszania.pl? Na pewno miałbyś mniej roboty:) I efekt też pewnie lepszy chociaż z drugiej strony mniej w kieszeni by zostało:)

 

Dbam o nie mechanicznie. Do estetyki nie przywiązuję zbyt wielkiej uwagi. Jeździ i za to chwała ale na wszystko inne za leciwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...