Skocz do zawartości

cena za filtr przeciwpylkowy


kubas

Skasowac ich?  

23 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

przeglądając ceny w sklepiku dochodze do wniosku ze cena za filtr przeciwpyłkowy 610 zł jest chyba letko przesadzoną ceną (chyba ze komus sie wpisało to 0 na końcu przez przypadek)

przy takiej polityce cenowej chyba nikt nie wymienia filtrów po okresie gwarancyjnym chyba ze na jakies zamienniki (które kosztują nie wiecej niż 100zł)

jestem ciekaw ile udało sie wam sprzedać takich filtrów :!:

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze nalezy Pan do delikwentow przychodzacych tu tylko po to, zeby sie poskarzyc? :roll: Jak Panu ceny nie odpowiadaja, to moze sobie Pan kupic czesci gdzie indziej, nikt Pana nie zmusza do kupowania ORYGINALNYCH czesci. I domyslam sie, ze ceny poszczegolnych produktow sa Dyrekcji doskonale znane i nie musi Pan o nich przypominac.

 

Pozdrawiam,

Tidzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze nalezy Pan do delikwentow przychodzacych tu tylko po to, zeby sie poskarzyc? :roll: Jak Panu ceny nie odpowiadaja, to moze sobie Pan kupic czesci gdzie indziej.

 

Than, czy ty zawsze musisz mieć swoje zdanie na każdy temat? Wydaje mi się, że ktoś już ci raz napisał, żebyś najpierw sam zaposiadł jakieś auto, a dopiero potem się pyszczył odnośnie narzekania na ceny. Póki co, od niedawna wolno ci jeździć poza fotelikiem, więc może spasuj. Szczególnie, że twój mentorski ton na tym podforum sprawia wrażenie odpowiedzi Dyrekcji, która z pewnością ma tyle kultury i taktu, że nie odsyła klienteli z adnotacją "jak się nie podoba, to kup sobie gdzie indziej". Co więcej, powtarzające się uwagi klientów na temat cen części eksploatacyjnych w ASO i poza ASO mogą dla Dyrekcji stanowić cenny materiał do podjęcia próby rewizji cenników tak, aby wszyscy byli zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Jak już wyjaśniałem przy innej okazji ceny niestety zawierają w sobie (jeszcze) podwójne clenie, oraz koszta logistyki. Mamy nadzieję, że sytuacja ta ulegnie zmianie po wstapieniu do UE

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą - jakie są przeszkody (oprócz finansowych), aby Dyrekcja wprowadziła do salonów SIP elementy, które nie są elementami fabrycznymi (znamy przypadek, że filtr klimatyzacji oryginalny Subaru i "aftermarketowy", przy miażdżącej różnicy w cenie różniły się oprócz niej tylko ostatnim cyframi kodu produktu na pudełku i logiem - pochodziły z tej samej fabryki i zapewne linii produkcyjnej). W takim przypadku możnaby ewentualnie gwarantować daną część mniej lub wcale (na co zgadzałby się chętny na zapłacenie mniej klient). O ile pamiętam, Bosch prowadzi politykę skupowania i remanufacturingu zużytych części marki Bosch, które następnie są sprzedawane, niechybnie z zyskiem.

Wydaje mi się, że otwarcie SIP na części aftermarketowe wzorem US zaowocowałoby zwiększeniem obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

THAN, zgadzam się z przedmówcami, wydaje mi się że masz troszkę za dużo mleka pod nosem, żeby do kazdego się czepiać, nie ma takiego threada żeby gdzieś nie znaleźć twojego postu z docinkami. Myśle znajdę kilka osób, które mnie poprą jeżeli powiem, że takie docinki są nie na miejscu i niesmaczne, pozatym co do twojego komentarza że to jest wolny kraj, to WOLNY TO ON JEST ALE DLA LUDZI POSIADAJĄCYCH ODPOWIEDNIE WYCHOWANIE. Wolność nie polega na paplaniu co ci ślina na język przyniesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azazelu,

W dzisiejszych czasach kursow assertywnosci wolnosc polega miedzy innymi na paplaniu co slina na jezyk przyniesie.

jesli chcecie byc soba nie idzta na kursy asertywnosci. Bo sie w chamow zmienicie.

ThanJu, panowie czesciowo maja racje a czesciowo nie. jestes aktywnym czlonkiem forum, ale wiekszosc uwaza ze ze wzgledu na wiek powinienes siedzic cicho, bo oni maja az 5 lat wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Myślę, że oferta części "jakościowo równoważnych", jak to ładnie określa dyrektywa unijna doprowadzi istotnie do obniżenia cen na - przynajmniej niektóre - części zamienne. To - oprócz wspomnianego samego faktu zmiany obciażeń fiskalnych po wejściu do Unii - powinno dodatkowo działac korzystnie na rzecz klientów. Niestety istnieje też druga strona medalu. Zgodnie z przewidywaniami ekonomistów utrata (części) zysku ze sprzedaży części zamiennych przez producentów samochodów może się odbić niekorzystnie na cenach tychże (bo jak wiadomo z pustego i Salomon ...). Jest to tym bardziej prawdopodobne, że zyski koncernów motoryzacyjnych są generalnie dość niskie. Na szczęście ze względu na oczekiwaną obniżkę ceł ruch cen w górę przynajmniej przez czas jakiś nam nie grozi. Niepenym faktorem pozostaje niestety kurs Euro, który bez żadnego przyczynku z naszej, czy też producenta strony i tak sprawia, że ceny ostatnio wzrosły. Miejmy nadzieję na bardziej stabilna sytuację gospodarczą, któa tak naprawdę powinna być w interesie wszystkich.

Jeszcze dygresja: nikt nie powinien byc ze względu na wiek traktowany gorzej, czy też lepiej na tym forum. Widzenie w jaskrawych barwach jest przywilejem młodości (pamiętam :wink: ). Osobiście - naturalnie - wolę, gdy forum przez samą Państwa na nim obecność zachowuje pewne funkcje, powiedzmy "samoregulujące". Zakładam że tych - w tym TahnJuniora, którzy nieco dłużej z nami przebywają, też drażnią niektóre wypowiedzi niektórych nowoprzybyłych. Tak przynajmniej sądzę czytając niektóre wątki (nie ma to związku z tym !). Osobiście wolę też, gdy młodzież pojmuje pewne prawidła ekonomii, zamiast liczyć na życie za darmo (= na koszt innych). A że również w tej ekonomii są pewne prawidłowości, które mogą być zmienione przez ostrzejszą konkurencję i deregulację rynku - to temat nieco bardziej skomplikowany. Jestem jednak głęboko przekonany, że także w tym zakresie wiedza (uzyskiwana m.in. przez to forum) pozwoli łatwiej odróżnić zwykłe pieniactwo od pytań jak najbardziej znajdujących uzasadnienie.

 

Chyba się rozpisałem :wink:

 

Pozdrowienia dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy użytkownik forum powinien mieć równe prawa, tyle że ThanJu ma chorą tendencję do tworzenia takich sformułowań, jakby był jego właścicielem, albo wręcz właścicielem SIP. Wystarczy tylko wspomnieć "agencję wożącą panny młode", czy też komentarze na temat "mocnych wejść" i powyższy na temat kupowania nieorginalnych części. W dodatku często można odnieść wrażenie, że usiłuje się wypowiadać za wszystkich użytkowników.

 

Krótko mówiąc za dużo sobie wyobraża, co u niektórych innych stałych forumowiczów, wiedzących o nim mniej lub więcej, wywołuje zrozumiały sprzeciw, a nawet niechęć. I wiek nie odgrywa tu raczej głównej roli, choć na pewno nie jest bez znaczenia.

 

Taki jest mój pogląd na tę kwestię. Teksty hwojtka i Azazela w moim przekonaniu nie są przejawem dyskryminacji, a raczej wynikiem wyżej opisanych, długofalowych zjawisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, staram sie trzymac to forum czyste. Owszem, staram sie bronic SIP, jak tylko moge, bo lubie ta firme, jak i jej pracownikow.

 

Nie jestem wlascicielem i nie staram sie tak brzmiec. Jesli moje wypowiedzi, ktore maja czasem ton dosc mocno formalny, Cie raza, prosze bardzo. Moge zamienic moj pierwszy post w tym temacie na "spierda*** skur*****". Pasi? Sadze, ze jednak nie. I jesli uwazasz, ze zgrywam wazniaka - to wszystko kwestia interpretacji. Widocznie niektorzy nie umieja interpretowac niektorych zjawisk.

 

usiłuje się wypowiadać za wszystkich użytkowników.

 

Aha i teraz to mowisz, ze Ci nie odpowiada? Wczesnie. Mogles mi to napisac np. na privie, ze odniosles takie wrazenie i wolalbys jednak, zebym wypowiadal SWOJE zdanie. Sorry, nie zamierzalem odpowiadac za wszystkich, dlatego tez nie bylem swiadom tego, co TY mozesz o tym sadzic.

 

 

 

wiedzących o nim mniej lub więcej

 

Mniej.

 

wywołuje zrozumiały sprzeciw, a nawet niechęć.

 

Niestety. Takie sa realia Swiata, ze nie da sie wszystkich zadowolic i podobac wszystkim. Mam przyjaciol, wrogow staram sobie nie robic. Ale na pewno NIE BEDE zmienial SIEBIE tylko i wylacznie po to, zeby ludzie, ktorzy mnie nie lubili, nagle poczuli do mnie sympatie. Jestem jaki jestem i raczej sie tego juz nie zmieni.

 

I wiek nie odgrywa tu raczej głównej roli

 

Wiesz, nie mam paranoji, a jednak sadze, ze jest odwrotnie.

 

ma chorą tendencję

 

Dziekuje. Postaram sie w najblizszym czasie wybrac do psychologa szkolnego. Widocznie jest mi potrzebne.

 

Jak juz pisalem (ciekawe, najczescie trzeba sie powtarzac, jesli osoba, z ktora sie dyskutuje nie zrozumialo argumentow), nikt Was nie zmusza do czytania moich postow. Naprawde. Ja rowniez czasami pomijam niektore posty innych userow zamiast pisac "a ten jest glupiii, nie lubie go..."

 

Jestescie czesciowo o 10 lat starsi ode mnie i naprawde dziwi mnie fakt,ze w tym wieku nie mozecie znalezc prostego rozwiazania na swoj problem, tylko musicie narzekac i wyplakac sie komus. Ja bym sobie wyobrazal, ze Wasza reakcja powinien byc usmiech na widok (wg. Was) glupiego postu i czytanie dalej. A tak to sie oburzacie i bez sensu tracicie nerwy. To skraca zycie.

 

A jesli naprawde jestem tak wielkim problemem. Taka okropna choroba, z ktora sobie nie mozecie poradzic, to macie przeciez Azraela, moderatora, ktory moze mnie bez wysilku wyrzucic z forum. A propos: moze by ten watek przeniesc na forum organizacyjne?

 

Pozdrawiam z usmiechem,

TJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze nalezy Pan do delikwentow przychodzacych tu tylko po to, zeby sie poskarzyc? :roll: Jak Panu ceny nie odpowiadaja, to moze sobie Pan kupic czesci gdzie indziej, nikt Pana nie zmusza do kupowania ORYGINALNYCH czesci.

 

zaraz no chwila moment, to ty namawiasz szanownego klyenta, co by dal zarobic jakiemus komus innemu, a Derekcja nie miala za co kupic kawy :?: :?: :?: gdzie tu troska o dobro firmy :?: :?: :?:

 

gruby skonserwowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ThanJu - na nic darcie szat nikt Cię z forum wyrzucał nie będzie. Ale niestety po raz którys z kolei, gdy jedna z Twoich kontrowersyjnych wypowiedzi spotyka się z dezaprobatą, Ty nie możesz jej po prostu przyjąć zamiast tworzenia dramatycznych replik. Jeżeli chodzi o mnie osobiście to mam dość czytania tego typu złośliwości i postawy "jestem młodszy i mnie dyskryminują".

 

Niestety bardzo wiele osób sie ze mną zgodzi że masz tendencję do napadania na nowych forumowiczów na co się cięzko godzi. Apeluje po raz kolejny zanim coś napisze zastanów sie trzy razy i pomyśl o tym że lepiej nic nie pisac niz pisac coś gdy nie ma się nic ciekawego do napisania. I nie czuj się prześladowany bo chyba nikgo takiego kto by Ciię chciał prześladować tutaj nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Bez Kawy ??

Toż to gorzej niż Wielka Rewolucja Październikowa !

Podstawowe motto SIP-u : Kawa była, jest i będzie :!:

Dla naszych szanownych klientów, niemniej szanownych forumowiczów (w przypadku połączenia w/w cech 2 kawy) i pracowników (nie wyłączając skromnej osoby niżej podpisanego) :D

Gruby - dziękuję za zwrócenie mej uwagi na ten nadzwyczaj istotny aspekt sprzedaży akcesoriów, oraz odkrycie prawdziwej przyczyny wysokich cen :wink:

 

Komentarz do "innych" tekstów powyżej :

1. Than - więcej luzu.

2. Azrael - jako Moderator - tym bardziej więcej luzu.

3. Właściciel Browaru - ponieważ jest tematyka "pytania do Dyrekcji" tylko ja mógłbym ew. zakładać, że ktoś się wypowiada za mnie; przyjmijmy zasadę, iż każdy wypowiada się za siebie - i po problemie.

I tylko niżej podpisany może (musi ?) wypowiadać się i za siebie, i za firmę :( (cóż za odpowiedzialność :!: ).

 

A ponieważ ta część forum jest "moja" ogłaszam niniejszym konflikt za zakończony i opity (wirtualnym) piwem (ze względu na Nick-a stawianym naturalnie przez producenta - uprzejmie proszę Właściela Browaru o wstawienie wirtualnego piwka na forum :wink:

 

pozdrowienia i miłego weekendu (ty razem nie będę pracował i nie będę wyjeżdżał z kraju).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

:shock: Ale przecież to okropnie smakuje :!:

Osobiście wolę benzynę lac do baku, no ale ... co kto lubi. Na temat gustów dyskutować nie sposób :wink:

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestescie czesciowo o 10 lat starsi ode mnie

 

Częściowo o dużo więcej...

 

macie przeciez Azraela, moderatora, ktory moze mnie bez wysilku wyrzucic z forum. A propos: moze by ten watek przeniesc na forum organizacyjne?

 

Moderator w PHPBB nie ma uprawnień ani do przenoszenia tematów ani do usuwania użytkowników. Są one zastrzeżone dla administratorów. No i nie histeryzuj tak :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...