Skocz do zawartości

czy ktos ma lub mial uszkodzony konwerter w AT


korzonek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ja wymieniłem konwerter u siebie na ten nowszy (142 na końcu numeru części).

Powodem wymiany były drgania układu napędowego, które przenosiły się na tylną oś i były odczuwalne jak jazda po tzw pralce przed skrzyżowaniem. Drgania te pojawiały się przy niewielkich obrotach (1200 - 2000) kiedy wzrastało obciązenie (np podjazd pod górkę lub delikatne przyspieszanie). Drgania ustępowały po zmianie biegu przez AT lub po puszczeniu gazu.

Po wymianie konwertera problem ustąpił.

 

Czytałem o takich przypadkach także na forach USA.

 

Pozdrawiam

Piotr Marciniak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Ja wymieniłem konwerter u siebie na ten nowszy (142 na końcu numeru części).

tak z ciekawosci, przy jakim przebiegu?

 

 

(...) Czytałem o takich przypadkach także na forach USA

ja tez, ale problem ten dotyczy raczej tylko 5-EAT phaseII, czyli poliftowych Bek z 3.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Ja wymieniłem konwerter u siebie na ten nowszy (142 na końcu numeru części).

tak z ciekawosci, przy jakim przebiegu?

 

 

(...) Czytałem o takich przypadkach także na forach USA

ja tez, ale problem ten dotyczy raczej tylko 5-EAT phaseII, czyli poliftowych Bek z 3.6

 

Przebieg ok. 38 000 mil

Tribeca MY08 po lifcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Konwertery regenerują w Polsce, ja dwa razy regenerowałem konwerter do Chryslera w Krakowie, po ich regeneracji nie było żadnych problemów. Nikt z Was nie regenerował konwertera, tylko kupował nowy?  Przytoczony przez Was problem z konwerterami jest opisany w biuletynach serwisowych  Subaru, np. tutaj http://workshop-manuals.com/subaru/tribeca/f6-3.6l/transmission_and_drivetrain/automatic_transmission/transaxle/torque_converter_clutch_a/t/component_information/technical_service_bulletins/all_technical_service_bulletins_for_torque_converter_clutch/16-74-09/mar/09/a/t_shudder_in_3rd/4th/5th_gears_on_light_acceleration/

 

Jeszcze pytanie do Tych co wymieniali/regenerowali konwertery, czy wymieniali również elektrozawór TCC  na płycie sterującej?

Edytowane przez lutek34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Godzinę temu, gorion napisał:

uczciwe  ASO powinno to bez problemu zweryfikować a nie np: naciągać na wymianę oleju w AT co niestety też się zdarza

 

niestety zdarza się również , że olej w AT jest niewłaściwy lub zużyty , zdarza się również , że przy braku błędów przy testowaniu skrzyni , wymiana oleju pozwala uniknąć  dalszych kosztownych weryfikacji...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej wymieniałem z rok temu na orginalny z filtrem w sposób dynamiczny, przejechałem około 10 tyś. ,dokładny objaw to drgania ( buczenie ) przy stabilnej jeździe około 2,5 tyś obrotów , mocniejsze wciśnięcie pedału gazu i problem znika , powyżej 130 km/h  problemu w ogóle nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, gorion napisał:

W tym momencie Pan Andrzej zaproponowałby pewnie wymianę całej skrzyni biegów na nową skoro nie ma błędów

 

Mistrzu , mój komentarz dotyczył wyłącznie Pana wpisu na temat wymiany oleju w AT co jakoby sugerują w ASO bo nic nie wiedzą.....Proponuję jeszcze raz przeczytać co napisałem :)

Co do ustalenia o czym świadczą objawy w samochodzie Pana Jaro_O i czy jest to konwerter to bez wizyty i sprawdzenia przez mechanika np. w moim ASO nie będę się wypowiadał bo to bicie piany...:)

ps. proponuję   zakończyć uszczypliwe i niczym nie poparte komentowanie działań mechaników w ASO bo być może Pana mądrość , co do sposobów naprawy skrzyń AT w Subaru , nie będzie doceniona przez moderatora tego forum....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jaro_O napisał:

,dokładny objaw to drgania ( buczenie ) przy stabilnej jeździe około 2,5 tyś obrotów , mocniejsze wciśnięcie pedału gazu i problem znika , powyżej 130 km/h  problemu w ogóle nie ma

 

Przy spokojnym rozpędzaniu samochodu, w momencie jak lock up zapina się na 5 biegu, czujesz to buczenie/drgania? Odpuszczenie lekko nogi z gazu powoduje że buczenie/drgania zaprzestają?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gorion napisał:

W tym wątku też kompletnie nic Pan nie wnosi odnośnie problemu użytkownika.

 

w tym wątku jedynie zwracam Panu uwagę na złotą myśl którą był Pan łaskaw napisać...

11 godzin temu, gorion napisał:

rozgarnięte i uczciwe  ASO powinno to bez problemu zweryfikować a nie np: naciągać na wymianę oleju w AT co niestety też się zdarza.

 

a problem użytkownika to Pan rozwiązuje....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...