Skocz do zawartości

zakup forestera


linkin

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

 

jestem nowym uzytkownikiem forum, zastanawiam sie nad zakupem forestera

 

chcialbym sie dowiedziec od uzytkownikow FORESTERA jaki silnik benzynowy wybrac,nie musi miec turbo, a no i pewnie zostane skarcony za to co pisze,chcialbym go przerobic na LPG,prosilbym aby ktos kto uzywa silnika benzynowego powiedzial mi na co zwracac uwage przy zakupie czy kwota do 24000tys jest wystarczajaca na zakup dobrego forka czy instalacja LPG bardzo zle wplywa na silniki subaru,co dokladnie ma sie z ta regulacja zaworow w subaru czy jest to kosztowna rzecz czy czesto sie psuja silniki,co jeszcze sie psuje, czego sie mozna obawiac,a moze ktos ma do sprzedania jakiegos ladnego forka,interesuja mnie roczniki od 2002 roku w gore,chcialbym uslyszec wasze opinie z doswiadczen uzytkowania forestera

 

z gory dziekuje

 

jezeli umiescilem pytanie w zlym miejscu,pzrepraszam poprostu jestem nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

 

jestem nowym uzytkownikiem forum, zastanawiam sie nad zakupem forestera

 

chcialbym sie dowiedziec od uzytkownikow FORESTERA jaki silnik benzynowy wybrac,nie musi miec turbo, a no i pewnie zostane skarcony za to co pisze,chcialbym go przerobic na LPG,prosilbym aby ktos kto uzywa silnika benzynowego powiedzial mi na co zwracac uwage przy zakupie czy kwota do 24000tys jest wystarczajaca na zakup dobrego forka czy instalacja LPG bardzo zle wplywa na silniki subaru,co dokladnie ma sie z ta regulacja zaworow w subaru czy jest to kosztowna rzecz czy czesto sie psuja silniki,co jeszcze sie psuje, czego sie mozna obawiac,a moze ktos ma do sprzedania jakiegos ladnego forka,interesuja mnie roczniki od 2002 roku w gore,chcialbym uslyszec wasze opinie z doswiadczen uzytkowania forestera

 

z gory dziekuje

 

jezeli umiescilem pytanie w zlym miejscu,pzrepraszam poprostu jestem nowy

 

Ja też jestem tutaj nowy , nie nowy ale szanuję interpunkcję na tyle na ile potrafię.

Myślę że kwota 24 tys pln może być zbyt mała na zakup Forka SG , pewnie trafisz na coś w tej cenie

na allegro , pytanie co dalej.

Dobry gaz to kosz 3,500-4,000 pln , ubezpieczenie , opłaty , pierwsze pierdoły do zrobienia typu oleje , płyny

, niech do tego dojdzie rozrząd i masz 2,000 pln. Wydaję mi się że bez kwoty 30 tys pln przy bieda wersji z rocznika

2003 nie ma co zaczynać. Coś nowszego , bardziej zadbanego 30-40 tys pln.

 

To dotyczy wersji bez wiatraka , inaczej do kosztów dolicz przynajmniej 20-30%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też uważam że do kwoty 24kpln. można kupić dobre, zadbane, uszanowane auto, ale jeszcze w budzie SF

jeżeli nie rozważałbyś LPG, wtedy byłoby łatwiej

 

 

Guerrilla ma racje do tej kwoty bez problemu kupisz coś naprawdę w świetnej formie w Budzie SF już po lifcie.

Śledź codziennie i cierpliwie autoscout24.pl ew mobile.de i sam sobie skocz po samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 24000tys

 

Za taką kwotę to możesz sobie kupić całe to forum razem z samochodami i jakiegoś Veyrona na weekendy ;)

 

A poważnie to wiem, ze nikt nie lubi odsyłania, ale na zadane przez Ciebie pytania jest naprawdę multum odpowiedzi na forum. Miłego czytania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak rozpoznać czy w forku MY09 2,0 n/a był wymieniany rozrząd przed upływem 105 kkm.

Pytam ponieważ wczoraj w ramach "sprawdzenia przed zakupem" udałem się do serwisu jednego z ASO (Polska centralna) i tam Panowie pomimo blisko dwugodzinnych oględzin pojazdu (zakończonej bardzo pochlebną opinią) nie potrafili jednoznacznie odpowiedzieć czy rozrząd był wymieniany czy nie. (aktualnie autko ma 155kkm). Cała diagnozna zakończyła się zatem na stwierdzeniu, iż rozrząd z pewnością został wymieniony ponieważ

1) paski klinowe (które wszak widać) są w bardzo dobrej kondycji

 

i uwaga

 

2 tu uwaga, przedstawiciele aso nie sądzą aby poprzedni właściciel (duża spółka) pozwoliła sobie na zbagatelizowanie wymiany rozrządu i użytkowała pojazd aż do 150kkm.

 

Dziękuję pięknie i liczę na Panów wsparcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozpoznać czy w forku MY09 2,0 n/a był wymieniany rozrząd przed upływem 105 kkm.

przedstawiciele aso nie sądzą aby poprzedni właściciel (duża spółka) pozwoliła sobie na zbagatelizowanie wymiany rozrządu i użytkowała pojazd aż do 150kkm.

Jeśli tak to na pewno mają na to fakturę. Poza tym "duża spółka" raczej nie serwisuje aut u "pana Mietka" tylko w ASO. A jak tak to weryfikacja jest prosta.

 

W przypadku niemożności pewnej weryfikacji ja bym wymienił rozrząd dla spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki road

właśnie napisałem mail do firmy. może uda się ustalić,

zastanawia mnie tylko jakie to kwestie obiektywne uniemożliwiają zweryfikowanie jakości mechanizmu rozrządu.

 

Przecież sam napisałeś, że mechanicy sprawdzili paski i dobrze ocenili ich stan, więcej nie da się zrobić dla oceny jakości rozrządu. Także dla świętego spokoju wgląd w fakturę albo informacja z ASO które zmieniało rozrząd :wink: Generalnie paski w Subaru to nie jest element specjalnie awaryjny i nie trzeba wymieniać przed standardowym terminem, więc jak była zmiana przy 105kkm można spokojnie dojechać 210kkm, wtedy od razu z wymianą pompy wody jak nie była jeszcze robiona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...