Skocz do zawartości

automat szkrzynia


marynarz77

Rekomendowane odpowiedzi

witam szukam podpowiedzi , problem z automatem najprawdopodobniej , jak poruszam sie prosto wszystko ok ale jak zawracam lub robie mocny zakret to auto hamuje i zawalnia , robilem rozne testy i przy wlaczeniu na neutral auto z gorki raz sie toczy a nieraz stoi jakby na recznym , wystepuje tez takie mocne szarpniecie po przesunieciu dzwigni na pozycje parking i wylaczw=eniu silnika nastepuje lekkie szarpniecie calym autem co moze byc nie tak , szukac drugiej skrzyni , dostalem podpowiedz ze moze to byc wiskoza ale w automacie nie wiem czy cos takiego wystepuje , dostalem druga podpowiedz ze mogly sie tarczki posklejac , jeszcze jedna uwaga jak auto zimne i zrobie kilka km. to ok ale jak jade dluzej nastepuje przydodawaniu gazu wibracje poloski juz wymienilem na nowe , dyfer tylny tez wymieniony zostala mi skrzynia ale chcialbym sie troche dowiedziec od znawcow subaru moze zle do tego tematu podchodze (wymiana skrzyni) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marynarz77, powinieneś podjechać gdzieś gdzie ogarniają ASB. Kiedy ostatni raz zmieniałeś filtr i olej w skrzyni? Zapewne jest już przepracowany i nie ma odpowiedniej lepkości.

Taki objaw czasem zdarza się przy skrzyniach aut z grupy VAG. Tam wymiana oleju pomaga :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marynarz77, powinieneś podjechać gdzieś gdzie ogarniają ASB. Kiedy ostatni raz zmieniałeś filtr i olej w skrzyni? Zapewne jest już przepracowany i nie ma odpowiedniej lepkości.

Taki objaw czasem zdarza się przy skrzyniach aut z grupy VAG. Tam wymiana oleju pomaga :idea:

kolego olej i filtr wymienilem 10 tys km temu takze jesli chodzi o czas wymian to przestrzegam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może ma to jakiś związek z pożarem dyfra, który miałeś jakiś czas temu?

 

Może się zaraz wypowie jakis ekspert od budowy skrzyń automatycznych, bo coś napęd musi przekazywać na tył, więc mógł trafić to szlag ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taki link, może Ci pomoże:

http://allegro.pl/wiskoza-subaru-sprzeg ... 76541.html

 

Kolega napisal automat wnioskuje ze chodzi o skrzynie automatyczna a tam chyba nie ma takiego sprzegla.

jest takie sprzeglo dzwonilem do fachowca od sprzegiel wiskotycznych jest i moje obiawy na to wskazuja takze musze zdemontowac sprzeglo jeszcze dopytam sie o szczegoly w serwisie subaru w pon , wtorek to bede wszystko wiedzial jak to sprawdzic podnesc jedno przednie kolo i zakrecic jasli idzie z duzym oporem tzn ze sprzeglo jest zatarte pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taki link, może Ci pomoże:

http://allegro.pl/wiskoza-subaru-sprzeg ... 76541.html

 

Kolega napisal automat wnioskuje ze chodzi o skrzynie automatyczna a tam chyba nie ma takiego sprzegla.

jest takie sprzeglo dzwonilem do fachowca od sprzegiel wiskotycznych jest i moje obiawy na to wskazuja takze musze zdemontowac sprzeglo jeszcze dopytam sie o szczegoly w serwisie subaru w pon , wtorek to bede wszystko wiedzial jak to sprawdzic podnesc jedno przednie kolo i zakrecic jasli idzie z duzym oporem tzn ze sprzeglo jest zatarte pozdrawiam

 

A ten fachowiec widział kiedyś 4EAT '96 rozebraną???

Zapytaj go o to.

 

Albo niech sam Ci poszuka wiskozy... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczur75, osobiście znam magików którzy wciskają klientom kit: że wymienili sprzęgło bez oddzielania silnika od skrzyni biegów :roll:

Nie wiem, może przez filtr powietrza operują :lol::lol::lol:

 

Akurat były takie modele aut, w których taka operacja była możliwa. :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może ma to jakiś związek z pożarem dyfra, który miałeś jakiś czas temu?

 

Może się zaraz wypowie jakis ekspert od budowy skrzyń automatycznych, bo coś napęd musi przekazywać na tył, więc mógł trafić to szlag ;)

witaj moglo to byc zwiazane z tym moim przypadkiem zapalenia dyfra ale wszystko wskazuje na wiskoze wymiana walu , dyfra i polosi

 

-- N wrz 09, 2012 10:48 am --

 

szczur75, osobiście znam magików którzy wciskają klientom kit: że wymienili sprzęgło bez oddzielania silnika od skrzyni biegów :roll:

Nie wiem, może przez filtr powietrza operują :lol::lol::lol:

wlasnie ze galadlem przez telefon z chlopem od wiskozy powiedziel mi zebym odkrecil tylna czesc skrzyni od walu , nie jest ot skomplikowane taki laik jak ja powinienem sobie dac rade , pozdrawiam

bede sie staral zrobic jakies fotki w trakcie naprawy i rozbierania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie ze galadlem przez telefon z chlopem od wiskozy powiedziel mi zebym odkrecil tylna czesc skrzyni od walu , nie jest ot skomplikowane taki laik jak ja powinienem sobie dac rade , pozdrawiam

bede sie staral zrobic jakies fotki w trakcie naprawy i rozbierania

 

 

Jak znajdziesz tam wiskozę, to zrób zdjęcia i pokaż. Jak nie znajdziesz, to też zrób i pokaż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj kolega przerabial temat. Chodzi tu o jakies zawory sterujace tylnym napedem w momencie skretu, czy cos takiego. Nie umiem tego wyjasnic technicznie. Odezwij sie na pw, dam Ci namiar to Ci wytlumaczy. Wydaje mi sie jednak, ze zdjecie skrzyni bedzie nieuniknione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczur75, osobiście znam magików którzy wciskają klientom kit: że wymienili sprzęgło bez oddzielania silnika od skrzyni biegów :roll:

Nie wiem, może przez filtr powietrza operują :lol::lol::lol:

kolego chodzi o sprzeglo wiskotyczne czytaj dokladnie oczym pisze pozdrawiam

 

-- Pn wrz 10, 2012 9:00 am --

 

wlasnie ze galadlem przez telefon z chlopem od wiskozy powiedziel mi zebym odkrecil tylna czesc skrzyni od walu , nie jest ot skomplikowane taki laik jak ja powinienem sobie dac rade , pozdrawiam

bede sie staral zrobic jakies fotki w trakcie naprawy i rozbierania

 

 

Jak znajdziesz tam wiskozę, to zrób zdjęcia i pokaż. Jak nie znajdziesz, to też zrób i pokaż...

ok sprubuje porobic kolka fotek ale widze ze nie wierzysz ze cos takiego sie tam znajduje ja tez do konca nie wierze ale probowc trzeba jasli sam sie nie przekonam to i nie bede wiedziel nic a wymienic skrzynie to pestka staram sie to zrobic nisko budzetowo a czsu troche mam to sie bawie , pozdrawiam

 

-- Pn wrz 10, 2012 9:03 am --

 

szczur75, osobiście znam magików którzy wciskają klientom kit: że wymienili sprzęgło bez oddzielania silnika od skrzyni biegów :roll:

Nie wiem, może przez filtr powietrza operują :lol::lol::lol:

o czym wy piszeciew nie jestes pierwszy , chodzi mi o sprzeglo wiskotyczne prosze czytajcie dokladnie przeciez sam tytul dotyczy skrzyni biegow , pozdrawiam

 

-- Pn wrz 10, 2012 9:05 am --

 

marynarz77, powinieneś podjechać gdzieś gdzie ogarniają ASB. Kiedy ostatni raz zmieniałeś filtr i olej w skrzyni? Zapewne jest już przepracowany i nie ma odpowiedniej lepkości.

Taki objaw czasem zdarza się przy skrzyniach aut z grupy VAG. Tam wymiana oleju pomaga :idea:

kolego z checia bym podjechal ale to najblizszego serwisu mam jakies 150 km a po 20 km nie da sie juz jechac tym autem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok sprubuje porobic kolka fotek ale widze ze nie wierzysz ze cos takiego sie tam znajduje

 

 

:arrow: http://opposedforces.com/parts/legacy/en_b11/type_28/automatic_transmission/at_transfer_and_extension/illustration_1/

 

Masz tam wielopłytkowe sprzęgło mokre sterowane elektronicznie.

Ale może ja się nie znam... :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taki link, może Ci pomoże:

http://allegro.pl/wiskoza-subaru-sprzeg ... 76541.html

 

Kolega napisal automat wnioskuje ze chodzi o skrzynie automatyczna a tam chyba nie ma takiego sprzegla.

jest takie sprzeglo dzwonilem do fachowca od sprzegiel wiskotycznych jest i moje obiawy na to wskazuja takze musze zdemontowac sprzeglo jeszcze dopytam sie o szczegoly w serwisie subaru w pon , wtorek to bede wszystko wiedzial jak to sprawdzic podnesc jedno przednie kolo i zakrecic jasli idzie z duzym oporem tzn ze sprzeglo jest zatarte pozdrawiam

 

A ten fachowiec widział kiedyś 4EAT '96 rozebraną???

Zapytaj go o to.

 

Albo niech sam Ci poszuka wiskozy... :mrgreen:

bylem dzisaj w subaru posiadam schemat skrzyni dokladnie tylnej czesci i takowej wiskozy niema, ale sa tarczki i walek i naj prawdopodobniej tarczki poszle albo jeszcze wieksze prawdopodobienstwo ze elektro magnez sterujacy napedem i oby to bylo to , pozdrawiam

 

-- Pn wrz 10, 2012 9:55 pm --

 

ok sprubuje porobic kolka fotek ale widze ze nie wierzysz ze cos takiego sie tam znajduje

 

 

:arrow: http://opposedforces.com/parts/legacy/en_b11/type_28/automatic_transmission/at_transfer_and_extension/illustration_1/

 

Masz tam wielopłytkowe sprzęgło mokre sterowane elektronicznie.

Ale może ja się nie znam... :idea:

tak jak piszesz wyzej jest wieloplytkowe i ma cewke ktora steruje przeplywem oleju i najprawdopodobniej ta cewka szwankuje ale od jutra zaczynam czesc praktyczna i zaczne rozbierac to tylne cudo i oby to byla tylko cewka , pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem dzisaj w subaru posiadam schemat skrzyni dokladnie tylnej czesci i takowej wiskozy niema

 

 

A co na to fachowiec od wiskozy??? :mrgreen:

umarl w butach i po fachowcu ale z tego co widzie to tarczki zastepuja wiskoze i pewnie kazda wiskoza jest z tych tarczek zbudowana , mam zdjecia z rozbiorki ale nie moge je wstawic bo sa za duze napisalem juz na ten temat w temacie rozbiorka tylnej czesci skrzyni pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczur75, osobiście znam magików którzy wciskają klientom kit: że wymienili sprzęgło bez oddzielania silnika od skrzyni biegów :roll:

Nie wiem, może przez filtr powietrza operują :lol::lol::lol:

 

Chyba że zrobi to ginekolog :mrgreen: Proponuję zadzwonić do Samko. Firma solidna i przez telefon można uzyskać ciekawych informacji. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...