Skocz do zawartości

Psy, koty, chomiki, szczury, węże, pająki, krowy,tuczniki...


Thorgal

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Aby odswierzyc troche temat, pochwale sie moim smokiem :twisted: ... a raczej smoczkiem jak narazie ale i tak jest wielki :lol:

 

Nazywa sie Vasquez i jest 2 letnim Legwanem Zielonym (iguana iguana)

Zywi sie glownie roslinnoscia ale takze swierszczami i wiejska kielbasa :twisted:

Super zwierze, bardzo towazyski i ciekawski co jest jego najlepsza cecha,. Bardzo uwaznie obserwuje czynnosci, ktore sie wykonuje np gotowanie czy pisanie czy cokolwiek co go moze zainteresowac a interesujego prawie wszystko :) ale najbardziej lubi ogladac telewizje :lol: Ma niesamowity apetyt, potrafi zjesc2/3 glowki salaty na dzien ! aktualnie ma o 90-100 cm z ogonem.

 

Photo below:

sdc10249jd6.th.jpg

 

sdc10247hx9.th.jpg

 

sdc10251pj6.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legwan śliczności... a napisz jak z uciążliwością takiego domownika? bo to że jest ciekawski to już wiemy, a gdzie Vasquez śpi? No i jak z zapachami generowanymi przez Zielonego? Czy zwierzak wymaga dużo troski? Strasznie mi się takie potworki podobały zawsze, ale już wiem, że po pytaniu o możliwość przyjazdu do pensjonatu z psem zwykle słyszałem "no właśnie to jest problem"- zabierałeś go gdzieś na jakieś wyjazdy, czy w razie potrzeby zostaje z opiekunką :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie z nim "dogadujesz" to niema z nim problemow. Najciezsza i najdluzsza praca przy nim to samo "oswajanie" a raczej przyzwyczajenie go do siebie. Jak bedzie w calkowitym otoczeniu musisz go zostawic w spokoju zeby ciebie poznal. Mnie to zajelo okolo pol roku. Zwierze bardzo czyste i nie wydziela zadnych zapachow, jezeli chodzi o zalatwianie potrzeb to przychodzi domnie wyraznie zaznaczajac ze mu sie "chce" albo dajesz mu miske z woda. Spi w specjalnie przygotowany terrarium, tam sobie spi przy odpowiedniej wilgoci temperaturze itp itd. Jak jestem w domu to go wypuszczam zeby sie rozprostowal. Jeszcze go nie bralem nigdzie ale moze kiedys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja się pochwalę :)

th_62776_Klucha_122_863lo.jpg

 

th_62782_klcha2_122_736lo.jpg

 

Na zdjęciach moja suczka - przekochane zwierzątko. Śmieję się, że gdzieś w przodkach musiała mieć jakiegoś kota, bo genialnie poluje na ptactwo, krety, szczury, myszy, a także niestety czasem na koty i nawet 2 razy większe od siebie psy. Mimo, że jest to mała psinka, rozpiera ją energia, włazi gdzie tylko się da, im wyżej tym lepiej, więc trzeba jej pilnować :)

Jak większość kobiet, także ta ma chłopa - nieco większego od siebie, czarnego, który jest jej całkowitym przeciwieństwem - leeeżyyyy, śpiiiii, jeeee i tyje ;) I nie lubi zdjęć (boi się), dlatego mu nie robię :)

 

edit: a jednak coś znalazłem :) Tak się potworki bawią ze sobą :D Widać kto dominuje ;)

 

th_63373_pies4_122_533lo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korton, normalka. Zawsze tak robi, jak się napracuję i go dokładnie wyczyszczę - wracamy z jazdy i on buch w piach. A nie ma na tyle wyobraźni by sprawdzić, czy w tym piachu nie ma jeszcze dodatków :mrgreen:.

 

[EDIT] Dodam tylko, że przyjrzałem się dokładniej zdjęciu i ustaliłem, że te kupy leżą obok jego zadu, on się wcale w nich nie tarza :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...