Skocz do zawartości

Kącik audiofila


Luk77

Rekomendowane odpowiedzi

szajsung kino domowe to kaszka jak sto diabłow :lol::lol::mrgreen::P szajsung to sa zabawki :lol::lol::lol:

 

denon wyzsza polka, rotel wyzsza polka, z budzetowych Yamaha

 

 

Ja miałem zestaw kina domowego (amplituner Yamaha + 5 głośników Harman/Kardon + sub Harmann/Kardon) podpięte do PS3 i sprawdzało się wyśmienicie do filmów i gier :) Teraz wymiotłem to wszystko z pokoju i pójdzie na licytację :)

 

Jeśli o Samsunga idzie to podążając za ich piar-em marketingowym to ostatecznie jakiegos ich LED-a sie wybierze :wink: Zestawów grajacych z logiem Samsung bym nie dotykał :evil: Badziew totalny :idea:

 

-- Cz sie 23, 2012 9:32 am --

 

Normalna sprawa, nie martw sie. U mnie tez tak jest, ale "bump" dochodzi ze srednio/niskotonowych. Przynajmniej Exposure tak maja.

 

Dzięki za słowa otuchy :wink:

 

Zadzwonili do mnie z salonu i zapewnili ze po podłaczeniu innego egzemplarza Artora Arto Amp 150 jest dokładnie podobnie ... Powiedzieli że to dlatego że wszystko jest na ukł. scalonych ... Niema nawet standby ...Minimalizm totalny :idea:

 

-- Cz sie 23, 2012 9:36 am --

 

U mnie najlepsza inwestycja byl duzy dywan z kilkucentymetrowym wlosiem (cale mieszkanie w plytkach, leniwy jestem) i biblioteka na cala sciane, reszta powierzchni szczelnie zawieszona obrazami i grafikami, tylko okno z nedznymi roletkami. Brzmienie x5 ;)

 

 

W małym pomieszczeniu gdzie jest troche mebli + dywan to akustyka powinna być dobra bez potrzeby bawienia sie w maty , pianki :idea:

 

-- Cz sie 23, 2012 9:38 am --

 

Najpewniej tak zrobię, ale przy moich aktualnych warunkach odsłuchowych nie miałoby to większego sensu. Chociaż kilka wzmacniaczy już się do mnie próbowało uśmiechać. :evil:

 

Nie leń się :wink: Mnie się zdawało ze warunki odsłuchowe w pokoju gdzie stoi sprzet są kiepskie a po przemeblowaniu efekt mnie zadziwił :D Małe studio odsłuchowe z tego wyszło 8)

 

 

Pawelszuszu , wczoraj podłączyłem pod Artora Tannoy M5 i stwierdziłem że w tych warunkach najlepiej grają Audiovector-y K3. Tannoy-e miały nadmiar basu a wcześniej na ampli. Harmana w ogóle go nie miały ale przyczyną prawdopodobnie było też inne pomieszczenie w którym je testowałem :idea:

 

Audiovector-y mają też jaśniejsze brzmienie , są bardzo szczegółowe...Planuję w przyszłości zakup Audiovector-a ale z wysokiej serii S :

 

http://www.audiovector.com/S3.html

 

 

Pawelszuszu , postaram się załatwić europaletę i do do jutra spakować/zabezpieczyć i dam znać :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W małym pomieszczeniu gdzie jest troche mebli + dywan to akustyka powinna być dobra bez potrzeby bawienia sie w maty , pianki :idea:

Ale ja nie mam mat i pianek. Wytloczki zas tylko w lodowce (lubie jajka) ;) Aczkolwiek kiedys sie zbiore i za obrazy dam mate akustyczna, i tak wisza a beda lepiej dzialaly.

 

Zadzwonili do mnie z salonu i zapewnili ze po podłaczeniu innego egzemplarza Artora Arto Amp 150 jest dokładnie podobnie ... Powiedzieli że to dlatego że wszystko jest na ukł. scalonych ... Niema nawet standby ...Minimalizm totalny

W Exposure tez nie ma, trzeba tylek ruszyc i guzik wcisnac. W tych tunerach Kenwooda jest tak samo, ba... nie ma nawet pilota. Towarzystwo z pracy bylo skonsternowane jak nie mogli w przesylce go odnalezc :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mam mat i pianek. Wytloczki zas tylko w lodowce (lubie jajka) ;) Aczkolwiek kiedys sie zbiore i za obrazy dam mate akustyczna, i tak wisza a beda lepiej dzialaly.

 

 

 

Spoko ja też "mendla " na ścianach nie mam :wink: Jest to nieduży pokój gdzie stoi masa mebli + dywan na parkiecie i akustyka po przemeblowaniu jest na tyle dobra że nie będę już z piankami szalał :)

 

Mata za obraz :?: Kurcze ale mi pomysł podsunąłeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powitał wszystkich tu zgromadzonych,

drodzy Panstwo widze ze jest tu pare osob ktore znaja sie na rzeczy,musze sie przyznac ze czesci wypowiedzi nie rozumie do konca ze wzgledu na moje braki w slownictwie tematycznym. Szacun dla tych wszystkich ktorzy to ogarniaja.

W zwiazku z tym mam pytanie a wlasciwie prosbe o pomoc, szukam sprzetu domowego ale tylko do sluchania muzyki,nie jakies kina domowe 5.1 czy 7.1. Pewnie padna pytania ile mam na to kaski??? Odpowiem tak, wole zaplacic wiecej na rzecz jakosci.Powiedzmy przedzial 5000-10000 tys.

pzdr Red

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powitał wszystkich tu zgromadzonych,

drodzy Panstwo widze ze jest tu pare osob ktore znaja sie na rzeczy,musze sie przyznac ze czesci wypowiedzi nie rozumie do konca ze wzgledu na moje braki w slownictwie tematycznym. Szacun dla tych wszystkich ktorzy to ogarniaja.

W zwiazku z tym mam pytanie a wlasciwie prosbe o pomoc, szukam sprzetu domowego ale tylko do sluchania muzyki,nie jakies kina domowe 5.1 czy 7.1. Pewnie padna pytania ile mam na to kaski??? Odpowiem tak, wole zaplacic wiecej na rzecz jakosci.Powiedzmy przedzial 5000-10000 tys.

pzdr Red

 

Jeśli Cię interesuje tylko nowy sprzęt to zorientuj sie czy w twojej okolicy jest porządny salon audio z pokojem odsłuchowym :idea: Ja polecam sprzęt : Cambridge Audio , Rotel , Denon ,NAD , Advance Acoustic (mówią że rewelacyjny stosunek cena/jakość). Te marki oferują klocki które złożysz mieszcząc się w budżecie :idea:

Zawsze polecam salon odsłuchowy z możliwością podłaczenia kilku zestawów +różne kolumny gdyż każdy inaczej słyszy a także preferencje ma różne :idea:

 

Zakładam że w Twoim budżecie muszą sie też miescic kolumny , jeśli tak to polecam na poczatek zakup wyższego modelu wzmacniacza + profi kolumny np. Audiovector , Dynaudio , Triangle , Tannoy. CD-ka jakiegoś pewnie w domu znajdziesz...a za jakiś czas dokupisz porządnego adekwantnego do zestawu , później gramofon itd ...... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony polecam zastanowić się nad sprzętem używanym, bo nie są to rzeczy, którymi przeciętny użytkownik rzuca i je niszczy (raczej chucha, dmucha i pielęgnuje :oops: ), a jakościowo można konkretnie pójść w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony polecam zastanowić się nad sprzętem używanym, bo nie są to rzeczy, którymi przeciętny użytkownik rzuca i je niszczy (raczej chucha, dmucha i pielęgnuje :oops: )

 

Ja właśnie w ten sposób, zupełnie przypadkowo stałem się posiadaczem zestawu Linn Classik Music+Epos M16i. Kolega wymieniał stereo na lepsze. Przywiózł sprzęt popakowany w oryginalne kartony, poustawiał, podłączył, przeszkolił i zaproponował promocyjną cenę.

Po pierwszym odsłuchu nie byłem w stanie odmówić. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony polecam zastanowić się nad sprzętem używanym, bo nie są to rzeczy, którymi przeciętny użytkownik rzuca i je niszczy (raczej chucha, dmucha i pielęgnuje :oops: )

 

Ja właśnie w ten sposób, zupełnie przypadkowo stałem się posiadaczem zestawu Linn Classic+Epos M16i. Kolega wymieniał stereo na lepsze. Przywiózł sprzęt popakowany w oryginalne kartony, poustawiał, podłączył, przeszkolił i zaproponował promocyjną cenę.

Po pierwszym odsłuchu nie byłem w stanie odmówić. :mrgreen:

nie masz jeswzcze jednego takiego kumpla????? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

u mnie słuch audiofila działa tylko jak słucham Rammstein... wtedy wyłapuje dźwieki ktore znam i szukam nowych:)

 

sasza moze wez tego denona z jamo, w tym przedziale cenowym wystarczy na poczatek, potem kolumny wymienisz na cos wyzej.

 

Luk witaj, dobrze Cie slyszeć!

 

Jeśli o Samsunga idzie to podążając za ich piar-em marketingowym to ostatecznie jakiegos ich LED-a sie wybierze Zestawów grajacych z logiem Samsung bym nie dotykał Badziew totalny

 

Zgadza sie! Szajsunga rowniez odradzam...

 

bakkz napisał(a):

Najpewniej tak zrobię, ale przy moich aktualnych warunkach odsłuchowych nie miałoby to większego sensu. Chociaż kilka wzmacniaczy już się do mnie próbowało uśmiechać.

 

 

Nie leń się Mnie się zdawało ze warunki odsłuchowe w pokoju gdzie stoi sprzet są kiepskie a po przemeblowaniu efekt mnie zadziwił Małe studio odsłuchowe z tego wyszło

 

Dokladnie. Sluchaj doswiadczonych graczy! Mam juz 2 mini studia odsluchowe: polsce i holandii! :mrgreen::mrgreen:

Pawelszuszu , wczoraj podłączyłem pod Artora Tannoy M5 i stwierdziłem że w tych warunkach najlepiej grają Audiovector-y K3. Tannoy-e miały nadmiar basu a wcześniej na ampli. Harmana w ogóle go nie miały ale przyczyną prawdopodobnie było też inne pomieszczenie w którym je testowałem

 

Audiovector-y mają też jaśniejsze brzmienie , są bardzo szczegółowe...Planuję w przyszłości zakup Audiovector-a ale z wysokiej serii S :

 

Luk Twoj zastaw Tannoy bede uzywal do muzyki powaznej,gdyz w Polsce mam tylko Dali. Moze dokupie do Tannoy koncowke mocy Rotela zeby dzwiek byl jeszcze lepszy, ale zobacze. 8)

 

O audiovector praktycznie niewiele wiem, musze do Ciebie kiedys przyjechac sie na odsluch 8)

Pawelszuszu , postaram się załatwić europaletę i do do jutra spakować/zabezpieczyć i dam znać

 

Daj znac o wysylce, mam Ci przelac kaske na konto czy za pobraniem. Daj znac tez ile DHL wzielo za przesylke. Dziekuje serdeczne!

 

redsti napisał(a):

powitał wszystkich tu zgromadzonych,

drodzy Panstwo widze ze jest tu pare osob ktore znaja sie na rzeczy,musze sie przyznac ze czesci wypowiedzi nie rozumie do konca ze wzgledu na moje braki w slownictwie tematycznym. Szacun dla tych wszystkich ktorzy to ogarniaja.

W zwiazku z tym mam pytanie a wlasciwie prosbe o pomoc, szukam sprzetu domowego ale tylko do sluchania muzyki,nie jakies kina domowe 5.1 czy 7.1. Pewnie padna pytania ile mam na to kaski??? Odpowiem tak, wole zaplacic wiecej na rzecz jakosci.Powiedzmy przedzial 5000-10000 tys.

pzdr Red

 

 

Jeśli Cię interesuje tylko nowy sprzęt to zorientuj sie czy w twojej okolicy jest porządny salon audio z pokojem odsłuchowym Ja polecam sprzęt : Cambridge Audio , Rotel , Denon ,NAD , Advance Acoustic (mówią że rewelacyjny stosunek cena/jakość). Te marki oferują klocki które złożysz mieszcząc się w budżecie

Zawsze polecam salon odsłuchowy z możliwością podłaczenia kilku zestawów +różne kolumny gdyż każdy inaczej słyszy a także preferencje ma różne

 

Zakładam że w Twoim budżecie muszą sie też miescic kolumny , jeśli tak to polecam na poczatek zakup wyższego modelu wzmacniacza + profi kolumny np. Audiovector , Dynaudio , Triangle , Tannoy. CD-ka jakiegoś pewnie w domu znajdziesz...a za jakiś czas dokupisz porządnego adekwantnego do zestawu , później gramofon itd ......

 

Podepne sie i dorzuce 3 grosze. Generalnie Luk poleca dobry sprzet! Z mojej strony chcialem jednak zapytac do jakiej muzyki glownie to ma byc?

 

jezeli chodzi o wzmaki stereo: Rotel, Luxman, NAD

kolumny i tu trzeba sie zastanowic bo kolumna kolumnie nie rowna, na pewno z wysokiej polki: Tannoy, Mordaunt Short, Paradigm, Kef, B&W

 

Z mojej strony polecam zastanowić się nad sprzętem używanym, bo nie są to rzeczy, którymi przeciętny użytkownik rzuca i je niszczy (raczej chucha, dmucha i pielęgnuje ), a jakościowo można konkretnie pójść w górę.

oczywiscie że tak!

 

mam jeszcze taka mala prosbe do Przemeq, jezeli nie sprawi Ci klopotu wrzuc foto Twojej mini filharmonii i opisz mniej wiecej Tannoy iw62TDC? To jest scienny zestaw prawda (z google), co go napedza? tam jest Dual Concentric, a Tannoy jest chyba najbardziej doświadczoną firmą w dziedzinie głośników współosiowych, konstrukcja Dual Concentric jest taka sama jakie KEF Uni-Q: a kef q75 posiadam w holland 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mata za obraz :?: Kurcze ale mi pomysł podsunąłeś :)

 

mi też :idea:

kupię sobie obraz :twisted::mrgreen:

 

Rammstein...

 

no to cantony 8) niemieckie brzmienie, niemieckie głośniki brzmiące po niemiecku - megaselektywnie i megadynamicznie (a basu dołożysz sobie kablem :wink: )

tylko coś ostatnio pojechali ceny 2x w górę :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dobrze wiedzieć :) myślę też nad podłogowymi - więcej miejsca mam na podłodze niż gdzie indziej ;)

z nazw tutaj wymienianych znalazłem jeszcze:

http://allegro.pl/mordaunt-short-vs-300 ... 48613.html

poczytałem też trochę i poza w/w markami szukam czegoś z:

pilot, a.r.e.s, T&A, Canton - coś wyrzucić z listy, lub dodać do niej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to cantony niemieckie brzmienie, niemieckie głośniki brzmiące po niemiecku - megaselektywnie i megadynamicznie (a basu dołożysz sobie kablem )

tylko coś ostatnio pojechali ceny 2x w górę

o wlasnie slesz, przypomniales o cantonach tez polecam do takiego grania 8)

kumpel kiedys mial testowalismy wszystko co sie da na nich :lol::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brt, a moze bys sobie wziol ode mnie kultowe dali 104 za niewielkie pieniadze

 

jest tylko jeden maly mankament, jeden niskotonowy zaczyna lekko popiardywac jak podglosnisz wiecej, chce tylko za nie 420-430zl poczytaj recenzje to sa dobre glosniki na poczatek, oddasz do regeneracji niskotonowy, wrzuce foto 8)

 

Dali_104_spkrs.JPG&sa=X&ei=gHQ2UNroOeis0QX_pIHgCQ&ved=0CAsQ8wc&usg=AFQjCNFLL_nxsCVxYYue86n0ez6qaGaHow

to jest zdjecie podgladowe, nie mam tutaj na lapku swoich,moje sa czarne

 

wroce do polski to albo je zregeneruje i sprzedam drozej albo sprzedam takie w tej cenie 8)

 

 

 

-- czwartek, 23 sierpnia 2012, 19:24 --

 

 

Podziwiam Was! Ja ledwo odróżniam dobrą mp-trójkę od CDAudio

byl tu jeden taki pan ktory chcial udowodnic ze sie nie da, szybko jego teoria zostala zrownana z ziemia :mrgreen::mrgreen::P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wroce do polski to albo je zregeneruje i sprzedam drozej albo sprzedam takie w tej cenie 8)

dzięki za propozycję, na razie obserwuje kilka aukcji, jak nic nie wypali do czasu Twojego powrotu, to odezwij się, wziąłbym raczej już zregenerowane, nie lubię kupować czegoś co trzeba na wstępie naprawić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wroce do polski to albo je zregeneruje i sprzedam drozej albo sprzedam takie w tej cenie 8)

dzięki za propozycję, na razie obserwuje kilka aukcji, jak nic nie wypali do czasu Twojego powrotu, to odezwij się, wziąłbym raczej już zregenerowane, nie lubię kupować czegoś co trzeba na wstępie naprawić :wink:

za regeneracje wezma okolo 100zl wiec za dali 104 wyszlo by 500zl i po tyle chodza na allegro, dam znac wracam 15 wrzesnia nie chce zachwalac ale na poczatek beda jak znalazl dla Ciebie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brt, tak czy siak i tak pojda na alledrogo, kumpel sprzedawal identyczne, zainteresowanie jest dosyc spore, to kultowe glosniki z lat 90, w srodku glosniki z ScanSpeak z tego co pamietam.

 

To byl dobry stosunek ceny do jakosci, w swoich latach przewyzszaly inne nawet drozsze kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak popieram, miałem dali 104 grały bardzo przyzwoicie

kosztowały kiedyś sporo $, dziś za cenę ok.400-500zł to rewelacyjny wybór

a słucha ktoś z Was czegoś na jakiś ciekawych słuchawkach + wzmak specjalnie pod nie?

ja poza klasycznym zestawem stereo, łącze swoje źródło z czymś takim

lampanz.jpg

 

uwielbiam ten zestaw wieczorami 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Luk Twoj zastaw Tannoy bede uzywal do muzyki powaznej,gdyz w Polsce mam tylko Dali. Moze dokupie do Tannoy koncowke mocy Rotela zeby dzwiek byl jeszcze lepszy, ale zobacze. 8)

 

Wiele dobrego słyszałem na temat grania muzyki poważnej na Tannoy :idea: Po moich testach też mi się zdaję ze sa idealne do muzuki klasycznej ze względu na naturalny , ciepły dźwięk.

W moim pomieszczeniu 15m jednak Tannoy M5 za bardzo hałasują :wink:

 

 

O audiovector praktycznie niewiele wiem, musze do Ciebie kiedys przyjechac sie na odsluch 8)

 

Jak będziesz się wybierał do centrum Polski to daj znać i zapraszam na odsłuch :)

 

Duńskie Audiovector-y są w Polsce chyba mało polularne (jeden dystrybutor,jeden salon)

 

-- Pt sie 24, 2012 9:48 am --

 

 

Nie wiem jakiej wielkosci masz pomieszczenie ale do ok. 15 m z tym Denon-em moga Cię zadziwić jakością dźwięku :idea: Przynajmniej ja byłem zaskoczony jak te mikrusy z dobrym wzm.potrafia świetnie zagrać ... Wieść gminna niesie że wymagają dobrego okablowania , także pamiętaj o tym :)

 

Nie spodziewaj sie jednak od nich jakiegoś głębokiego basu (ograniczenia konstrukcji)ale ze względu na bass-reflex z tyłu możesz robic eksperymenty przysuwaniem i odsuwaniem ich od ściany aby znaleźć kompromis ... Naturalność muzyki z ich płynąca jest niesamowita jak na budżetową konstrukcję...Owego czasy były porównywane do Hi-End-owych monitorów i oczywiście M1 przegrały ale były porównywane i nawiązywały walke z konstrukcjami kilkukrotnie droższymi :shock: Krótko mówiać są to kolumienki do słuchania dobrej muzyki a nie jakiejś dance-owej sieczki. :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam Was! Ja ledwo odróżniam dobrą mp-trójkę od CDAudio

byl tu jeden taki pan ktory chcial udowodnic ze sie nie da, szybko jego teoria zostala zrownana z ziemia :mrgreen::mrgreen::P

 

Nic nie zostało zrównane z ziemią, bo nie macie odwagi udowodnić mi, że potraficie odróżnić mp3 od CD-audio :) A wiem, że nie potraficie, bo praktycznie nikt nie potrafi. Tylko Przemeq się zdecydował na test, o wynikach damy znać w terminie późniejszym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolumny i tu trzeba sie zastanowic bo kolumna kolumnie nie rowna, na pewno z wysokiej polki: Tannoy, Mordaunt Short, Paradigm, Kef, B&W

 

 

pawelszuszu nie znam kompletnie Mordaunt Short a także za specjalnie Paradigm więc sie nie wypowiadam :idea:

 

Jeśli o Tannoy czy KEF idzie to odkąd przenieśli produkcję do CHRL to szału już nie ma :roll: Te stare modele są z kolei bardzo cenione :)

B&W z kolei mają grać efektownie a dźwiek jest podkolorowany i przy średnim/budżetowym wzmacniaczu może być fajnie i przyjemnie ... Wzm. z wysokiej półki może jednak pokazać ich niedoskonałości i po prostu będą buczeć - tak było w moim przypadku :?

Mowa tu oczywiście o popularnych modelach B&W czy Tannoy bo te z najwyższych seriii to co innego ale cena odstraszy nie jednego melomana :wink:

 

Zainteresowałem się owego czasu duńskimi i tam zresztą produkowanymi Audiovector-ami które poza krajami skandynawskimi sa mało popularne a firma nie inwestuje mocno w marketing. Taki lokalny duński producent :) Jakość jest rewelacyjna , po za tym można kupic niższy model a później fabrycznie upgrade-ować :D

 

http://www.audiovector.com/

 

 

Tutaj test popularnej serii K3 i które ja posiadam :

http://www.magazynstereo.aegp.pl/recenz ... r%20K3.pdf

 

 

Chciałbym jeszcze przetestować u siebie monitory Triangle TRIO i porównać do Audiovector-a :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...