Skocz do zawartości

Subaru Legacy 2004r. 2.0 137PS--Instalacja LPG


leonard17

Rekomendowane odpowiedzi

Spalanie??

 

Ile nie nalejesz to Ci spali ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) 2,0 SOHC to głos rozsądku - oszczędny, niezbyt dynamiczny ale najbardziej niezawodny wóz z gamy subaru ze zbliżonych lat

Oszczędny (jak na Subaru oczywiście) tak - właśnie zrobiłem 350km, w miarę spokojnie, klima non-stop, ze średnim spalaniem 7.8-8.0

Może i niezbyt dynamiczny, ale daje radę. Żeby sprawnie wyprzedzać, trzeba często redukować do 3. i wtedy jest głośno.

Niezawodny też - jak na razie do 145kkm jedynie jakieś pierdoły (gumki) w zawieszeniu plus (po raz pierwszy) tarcze z przodu. Klocki oczywiście częściej. Zaczęły mi huczeć łożyska w skrzyni, więc w najbliższym czasie czeka mnie wydatek, ale to podobno niestety wina złego użytkowania, czyli jazda na zbyt niskich obrotach.

Kolejny minus = bolączka tego modelu, patrz niżej.

Bardzo dobrze się prowadzi i z uwagi na dwumasowe koło zamachowe (!) oferuje wysoką kulturę w mieście (korki itd).

Koło dwumasowe to akurat największy problem tego modelu/silnika. Typowe objawy usterki to specyficzne ćwierkanie na wolnych obrotach i przy lekkim dodaniu gazu/ruszaniu. Można z tym jeździć dość długo, ale w końcu pada.

U mnie wymieniano na gwarancji przy ~70kkm, niedługo potem znowu zaczęło ćwierkać. Dla świętego spokoju wymieniłem przed wakacjami na jednomasowe. Wymienia się razem ze sprzęgłem. Koszt ok. 2kPLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze się prowadzi i z uwagi na dwumasowe koło zamachowe (!) oferuje wysoką kulturę w mieście (korki itd).

Koło dwumasowe to akurat największy problem tego modelu/silnika. Typowe objawy usterki to specyficzne ćwierkanie na wolnych obrotach i przy lekkim dodaniu gazu/ruszaniu. Można z tym jeździć dość długo, ale w końcu pada.

U mnie wymieniano na gwarancji przy ~70kkm, niedługo potem znowu zaczęło ćwierkać. Dla świętego spokoju wymieniłem przed wakacjami na jednomasowe. Wymienia się razem ze sprzęgłem. Koszt ok. 2kPLN.

 

Cwierkanie sprzegla nie ma akurat nic do jego zuzycia, po prostu jest strasznie wkurzajace i tyle. Jak ktos jest np gluchy moze jezdzic z cwierkajacym tyle ile sprzeglo jest w stanie dzialac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie sprzęgło ćwierka, tylko właśnie dwumasa

 

Racja, chodzilo mi o to ze nie ma to nic wspolnego ze zuzyciem/ zniszczeniem kola zamachowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim kolegom za ciekawe i przede wszystkim pomocne w podjęciu decyzji wypowiedzi.

Z kilku typów aut na ringu pozostały tylko dwa: oczywiście subaru legacy 2004-05r, 2.0 benzynka kombi oraz volvo v50 z roku 2004-05 z silnikiem diesla 2 litrowym o mocy 100kw. Co wy na to Panowie??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim kolegom za ciekawe i przede wszystkim pomocne w podjęciu decyzji wypowiedzi.

Z kilku typów aut na ringu pozostały tylko dwa: oczywiście subaru legacy 2004-05r, 2.0 benzynka kombi oraz volvo v50 z roku 2004-05 z silnikiem diesla 2 litrowym o mocy 100kw. Co wy na to Panowie??????

 

Just up tu You! Volvo nie ma awd chyba i diesel to raczej nie benzyna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych watek LPG i 2.0R:

 

viewtopic.php?f=23&t=152726&p=1582085&hilit=165+KM#p1582085

 

Nie udalo mi sie znalezc informaji nt zywotnosci tych silnikow. Gdzies obilo mi sie o uszy, ze w zwiazku z podwyzszona moca charakteryzuja sie wieksza zawodnoscia niz 2.0 137 KM. Zastanawiam sie nad modelem ze 165 KM i ciekawy jestem czy jest tak samo niezawodny jak ten ze 137 KM.

 

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...