Skocz do zawartości

Tuleje, polibusze, poliuretan


cichy_j

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Szukam już jakiś czas na sieci tulei poliuretanowych do forestera. Moje poszukiwania związane z chęcią wymiany tulei na poliuretan, przy okazji zmiany zawieszenia w forku. Chciałem zapytać czy jest w ogóle opcja znalezienia takich tulei do Forka. W związku z tym zwracam się do Was forumowicze z prośbą o jakąś małą podpowiedź.

 

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W strongflex mają chore ceny nawet przy rabatach tu masz lepsze ceny http://poliuretany.olkusz.pl/pl/subaru lub jeszcze inna opcja można w super cenach kupić wałki Polimerowe rożnej twardości i o rożnej średnicy. Jeżeli masz znajomego Tokarza bez problemowo dorobi tuleje. A do forka s-turbo pasują z imprezy GT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W strongflex mają chore ceny nawet przy rabatach tu masz lepsze ceny http://poliuretany.olkusz.pl/pl/subaru lub jeszcze inna opcja można w super cenach kupić wałki Polimerowe rożnej twardości i o rożnej średnicy. Jeżeli masz znajomego Tokarza bez problemowo dorobi tuleje. A do forka s-turbo pasują z imprezy GT

kupywalem tutaj wszystko bylo ok :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby sprawdzić wymiary to nie jest żaden problem.... wystarczy troszeczkę czasu poświęcić i pod samochód sie wczołgać z suwmiarką i paroma innymi gadżetami...

 

Na pewno jakiś użytkownik forum ma pomierzone wszystkie tuleje rzuć temat na forum tu jest frima która sprzedaje wałki poliuretanowe http://allegro.pl/walek-poliuretan-pur- ... 44287.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajcie że poliuretanów jest tysiące i każdy ma troche inne właściwości, pianka do uszczelniania okien też jest poliuretanowa ale nie widziałem żeby ktoś pakował ją do zawieszenia:) Cena różnych producentów wynika również z zastosowania różnych materiałów. Sami jako strongflex testowaliśmy różne systemy i proporcję żeby uzyskać odpowiedni produkt i każda firma ma swój unikalny system więc nie wrzucajmy wszystkich poliuretanów do jednego wora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymienilem caly tyl na czerwony PUR ze stronflexu i smiga to pieknie tylko trzeba porzadnie nasmarowac smarem zeby nie skrzypiały jak w zuku :-)

 

a co do ceny to wychodzą prawie tak samo jak zwykłe gumy...a wymienia sie je raz i jest spokój na dłuuuuugi czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli montuje się wszystko zgodnie ze sztuką, to nic skrzypieć nie będzie.

 

Materiałów są tysiące, a i sposobu ich kształtowania też jest wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

qutek

 

 

...zakupilem, zamontowałem (zamontowano mi), ale po zimie przerazliwie skrzypia. Co zrobic by nie rozbierać zawieszenia pod blokiem i smarowac pokolei ???

jakis smar w plynie, silikon, parafina ???

Co moge zrobic szybko i pod blokiem by ustalo to przerazliwe skrzypienie ???

Pilne

 

Tomasz p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam,

 

Też mam do wymiany tył. W moim roczniku '01 nie ma zapasów gumwych więc zostaje wyłącznie poliuretan.

Dzwoniłem dzić do tej firmy z Olkusza i spoko sprzedaja całe wałki, z których znajomy mi wytoczy tuleje.

Mam pytanko, ma ktoś może rysunki techniczne tulei zawieszenia?

Można napisać program na numeryka i forumowiczom robić po kosztach.

 

pozdr

w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Można napisać program na numeryka i forumowiczom robić po kosztach.
 

 

Można. 

Można też odezwać się do mnie na PW i mieć gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

qbutek,

 

zakupiłem od ciebie gumki do mojego SFXT, liczyłem ze w przypadku problemów będziesz reagował na posty, podpowiesz jak poprawic...jednak nie.

Teraz mam nowego SFXT DIT UStype chciałbym go utwardzić korzystając z Twojej oferty czy tym razem będzie inaczej???

 

Tomasz

Edytowane przez arkitekt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...