Skocz do zawartości

etanol czy metanol


HULK

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie :) z tym ze do paliwa jako dodatek. Kiedys mialem na stacji E5, teraz niestety nie mam już dostępu do tego paliwa i chce sam sobie mieszać, ale nie jestem pewien czego beczkę kupić :)

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Biodiesel-Met ... 4d0316bf4f

 

się nada czy jeszcze coś trzeba ?

 

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie :) z tym ze do paliwa jako dodatek. Kiedys mialem na stacji E5, teraz niestety nie mam już dostępu do tego paliwa i chce sam sobie mieszać, ale nie jestem pewien czego beczkę kupić :)

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Biodiesel-Met ... 4d0316bf4f

 

się nada czy jeszcze coś trzeba ?

 

pozdro.

 

Skoro czujesz koniecznie potrzebe mieszania - mozesz robic domieszki metanolu. Jezdzi w UK troche sportowych aut wystrojonych na takich miksach (oczywiscie w niezbyt duzych stezeniach - typu 10%)

 

Ale moze w sumie bys pogadal z JGM'em np. jak on to widzi wzgledem Twojej obecnej mapy, ktora robil?

 

Przyznam szczerze, ze mnie by sie nie chcialo kombinowac z trzymaniem beczek w domu :) Pomysl czy nie lepiej np. zrobic sobie korekte drugiej mapy na Vpower Racing albo Tesco99 - ktore tam masz blizej dostepne.

No chyba, ze chcesz sie zabijac o konie - to Vpower99 i do tego 10% metanolu.

Tylko mnie wciaz troche zniechecalaby mala wygoda tego rozwiazania - ale nie jezdzisz zdaje sie tym autem na codzien teraz, wiec moze...

 

-- sobota, 21 lip 2012, 16:49 --

 

się nada czy jeszcze coś trzeba ?

 

Menzurka i lejek? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wklejałem na forum sporo info o alkoholu i eterze jako paliwie. Jeździć można na wszystkim tylko trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie co chcemy osiągnąć i jakim kosztem.

 

ALkohol ma trochę tlenu w budowie dzięki czemupaliwo się lepiej spala.Ale chłonie wodę,powoduje korozję,rozdzielanie mieszkanki paliwowej. Poza tym metanol i bardzo toksyczny, etanol jest mniej popularny bo jest po prostu drogi. W Warszawie jest jedna stacja które sprzedaje E85 czyli 85% bodajże etanolu i 15% benzyny.

 

Na stopniu zawodowym paliwami trzeba zarządzań w amatorstwie moim zdaniem nie. Potencjalne korzyści zjedzą różnego rodzaju koszty badań, awarii itp. Chyba lepiej się skoncentrować na czymś innym wide: zawias, hampel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jak mowi Jacek wszystko inne jest :) mam dwie mapy, jedna na E5 lecz niestety tu gdzie mieszkam obecnie paliwo to jest niedostępne i to wszystko, a i różnica w zachowaniu auta na E5 ogromna jest :)

 

-- 29 lip 2012, o 20:05 --

 

Simon mówi ze nie nie za bardzo :( oktany będą podobne ale może i tak być za ubogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę od 2 lat na różnych miksach z metką i fajnie to działa ale trzeba dużo kasy zainwestować w cały układ paliwowy bo jak dodasz metkę to stanie się niewydolny. Poza tym trzeba wiedzieć co z tym zadziała a co nie i parę innych rzeczy. Ogólnie to nie takie proste jak się z pozoru wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się w 100%, z tym ze ja nie chce jakiejś wysokoprocentowej mieszanki, kombinuje tylko czym by doraźnie zastąpić E5, ale chyba nic z tego nie wyjdzie. Trzeba większe wtryski i kolejny remap.

 

-- 31 lip 2012, o 21:22 --

 

:mrgreen:

http://www.tesco.com/Momentum99/product ... -specs.asp

 

sam sobie wymieszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak będę musiał zrobić, niestety ale jeśli ma byc 10-20% metanolu to znów trzeba kupić większe wtryski,

te pracuje na blisko 6 Bar i ponad 90%

wiec śmiało można powiedzieć ze więcej już nie wycisnę z nich.

Takie rozwiązanie chyba będzie najlepsze, jedna mapa na 95 bo to jest wszędzie, a do zabawy mix i wtedy tez nie będzie problemu z dostępnością.

 

Jacek, jak wiesz auto chce przetransportować do PL i przeznaczyć do "zabawy" wiec takie wynalazki Tesko w Uk na nic mi się nie przydadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...