Skocz do zawartości

Moje pierwsze w życiu auto!


Jachu93

Rekomendowane odpowiedzi

Krzysztof0430, również było mi miło! Szkoda, że tak krótko i w pośpiechu, ale zawsze! Mini spot był! A te felgi FSO są świetne i widziałbym je u siebie w Seju :twisted:

 

-- 22 sie 2012, o 13:39 --

 

No to Bobek wrócił od mechanika! Amorki i sprzęgło wymienione, pare jeszcze jakiś drobiazgów i po przejechaniu kilku kilometrów stwierdzam - jest lepiej! Wygodniej, koła juz tak nie hałasują, sprzęło dużo miękciejsze i nie harczy wsteczny! Więc kolejne rzeczy - done.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 789
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ADK90, no grubo jak cholera :twisted:

 

A poważnie, to mam te auto hmm... 21 dni. Powolutku, mi się nigdzie nie spieszy :) Teraz ładuje kase w to co wymaga naprawy/poprawy, rejestracje, opony trzeba kupić na zime, mody przyjdą w drugiej kolejności, ale nie będą to jakieś profi rzeczy. Sej nie jest wart inwestowania grubszych pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADK90, jak Jachu93 zalozy glebiace sprezyny do seryjnego amora to rozleje sie amor szybciej niz mozna by sie spodziewac ;P chyba ze to ma byc delikatne opuszczenie auta -20, ja kiedys zalozylem sprezyny -70 do seryjnego amora i byla padaka, ale auto sie polozylo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof0430, niedługo zaczynam polowanie! :D Z opłat już prawie wszystko zostało zrobione, zostało tylko ubezpieczenie. Panowie i tu jest moje pytanie:

 

Sejek ma OC i AC do bodajże końca maja 2013 i co? Te ubezpieczenie przechodzi razem z nim na mnie i ojca? Czy musze przepisać to na nas obu i dopłacić, z racji, że mam 19 lat i małe doświadczenie?

 

 

No i wczoraj Bobek dostał nowe tablice - w końcu pożądne, nie jakieś tam CBY (pozdrowienia dla Bydgoszczków! :) ) .... :twisted::twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amstaff23, aktualne ubezpieczenie Seja jest w tej ubezpieczalni, w której tata już ma swoje auto, więc raczej zostanie to samo. Czyli jak, te pisanie na allegro, że auto ma ważne ubezpieczenie, albo "świeże opłaty" to bezsens, bo i tak trzeba na nowo wszystko robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne jest to o tyle, ze możesz od razu wyjechać na ulice i używać samochodu. Masz bodajże 30 dni na ubezpieczenie go na siebie (albo 14?). Przede wszystkim - ważne jest nadal OC, AC nigdy nie przechodzi na nowego właściciela, pamiętaj o tym. Ogólnie nie ma na co czekać, załatwiaj to jak najszybciej. Czy jest to ta sama ubezpieczalnia nie ma znaczenia, każdy samochód to inna historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne jest to o tyle, ze możesz od razu wyjechać na ulice i używać samochodu. Masz bodajże 30 dni na ubezpieczenie go na siebie (albo 14?). Przede wszystkim - ważne jest nadal OC, AC nigdy nie przechodzi na nowego właściciela, pamiętaj o tym. Ogólnie nie ma na co czekać, załatwiaj to jak najszybciej. Czy jest to ta sama ubezpieczalnia nie ma znaczenia, każdy samochód to inna historia.

niektóre ubezpieczalnie nie wymagają rekalkulacji zniżek, ewentualną dopłatę robisz w przypadku szkody (nie pamiętam dokładnie jaka firma tak miała, ale mimo że poprzedni właściciel sieny miał max zniżki a ja żadnych to nie dopłacałem nic, jak kupowałem nowe OC to już wyliczyli mi normalnie i sprzedałem auto matce :P ), poprzedniej umowy już też nie trzeba wypowiadać w przeciągu 30 dni (jeśli została zawarta w 2012 roku) można to zrobić kiedy się chce :wink: Pozdrawiam,

 

 

Na pewno jakaś tam zniżka będzie, ale zanim wykupisz zdecydowanie polecam sprawdzenie innych ofert (nie tylko ceny, rownież warunków!!), bo może się okazać, ze nawet bez tej zniżki będzie i tak 40% taniej :)

wydaje mi się że w Oc warunki są przewidziane ustawą, chyba że akurat była by promocja typu mini AC w cenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boorek, czyli jezdziles po prostu na czyimś ubezpieczeniu :) gdyby się coś stało, na bank musiałbyś dopłacać, jeśli miałbys wyższa cenę ubezpieczenia. Co do nowego terminu to prawda, ale najlepiej zrobić to od razu, bo po prostu można zapomnieć.

A jeśli chodzi o warunki - ja pisałem oczywiście o AC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boorek, czyli jezdziles po prostu na czyimś ubezpieczeniu :) gdyby się coś stało, na bank musiałbyś dopłacać,

no tak, dokładnie- napisałem tak w pierwszym poście. Skoro i tak już było zapłacone to czemu miałbym go nie wykorzystać. Rok wcześniej kiedy kupowałem poprzednie auto z OC bez zniżek to też nie chcieli mi przekalkulować, bo musieliby oddać różnicę :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie masz racje, w praktyce wolałbym tego nie sprawdzać :)

Mojej teściowej np. odmówili wypłaty odszkodowania, bo uniemozliwila odnalezienie sprawców porysowanych drzwi twierdząc, ze nie wie kiedy i gdzie się to stało :D to są najwięksi kretacze na świecie, więc trzeba ostrożnie.

 

Co do tego, ze nie rekalkulowali Ci składki - już masz przykład, ze złamali prawo w tym momencie, bo zgodnie z ustawa są do tego zobowiązani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...