Skocz do zawartości

spalanie 34.8 MPG = 8.1 l / 100 km w Legacy H6


K12DLA

Rekomendowane odpowiedzi

Sie dorzuce. A co.

W zeszlym tygodniu wyjechalem na port Luton o 6 rano trafilem na korki i wyjechalem z Luton o 8 rano w domu bylem o drugiej, auto caly czas na chodzie.

Czyli Reading-Luton-Reading i 6h jazdy ( bo tu sie na autostradzie stoi zamiast placic).

Na zegarach ubyly 2 kreski, czyli co 8-10l?

Na wyswiwtlaczu 28.5MPG

Wskazania na nic. Niby norma , ze klamie o 30% ale po co to komu skoro klamie?

Na co sklada sie srednie spalanie wszyscy chyba wiemy, wiec nikogo nie zdziwi, ze

stala jazda za kims, z rowna predkoscia, cisnieniem w kolach moze drastycznie wplynac na

spalanie.

Tak czy inaczej nie to to sie ma Subaru, bo malo pali

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AR2R_K19DLA, jak jeździłem po UK autostradach to zwykle palił mi 7.6, a raz na spokojnej trasie zeszlismy nawet do 7,0 ;-) zasięg na displayu zaraz po zatankowaniu pokazywał 1000km :twisted:

 

Co zaś do wiarygodności wyświetlacza to u mnie sie raczej sprawdza patrząc na to ile km mogę przejechać na jednym baku :roll:

 

Jak pokazuje spalanie 10l to mogę przejechać trochę ponad 600km aż sie zapali rezerwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AR2R_K19DLA, jak jeździłem po UK autostradach to zwykle palił mi 7.6, a raz na spokojnej trasie zeszlismy nawet do 7,0 ;-) zasięg na displayu zaraz po zatankowaniu pokazywał 1000km :twisted:

 

Co zaś do wiarygodności wyświetlacza to u mnie sie raczej sprawdza patrząc na to ile km mogę przejechać na jednym baku :roll:

 

Jak pokazuje spalanie 10l to mogę przejechać trochę ponad 600km aż sie zapali rezerwa.

Co by rozwiać wszelkie wątpliwości ;) na trasie 70 mil (troche miasta w tym) między tankowaniami do pełna wyszło 9,2l starałem się nie przekraczać 130 km/ h bo w UK to duże ryzyko ;) za prędkość powyżej 160 km/h można stracić prawko albo nawet pójść patrzeć na świat przez kratki, hehe

Na prawdziwe testy przyjdzie czas na niemieckich autobanach w drodze do Polski ;) to się podziele wynikami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sądzę, że jeśli nie przekraczasz 130km/h to wynik jak najbardziej możliwy i realny. wczoraj wracałem z Hamburga. Troszkę korków do Lubeki a potem 150-160km/h. Średnia wg kompa 9,4l/100km... Tyle że auto inne ale też okolice 225koni i quattro :)

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

kolejny update:

 

266.7 miles= 429.2 km

 

po kolejnym tankowaniu do pełna weszło 44.9 l

 

rachunek prosty:

 

44.9litry /429.2 km *100= 10.46 litra

 

wskazanie średniego spalania komputera 26.1 MPG = 10.8 l/100km

 

chyba jednak tak bardzo nie kłamie ;)

 

dodam, że na pokładzie były cztery dorosłe osoby ;) średnia prędkość 120-160 km/h głównie trasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny update:

 

266.7 miles= 429.2 km

 

po kolejnym tankowaniu do pełna weszło 44.9 l

 

rachunek prosty:

 

44.9litry /429.2 km *100= 10.46 litra

 

wskazanie średniego spalania komputera 26.1 MPG = 10.8 l/100km

 

chyba jednak tak bardzo nie kłamie ;)

 

dodam, że na pokładzie były cztery dorosłe osoby ;) średnia prędkość 120-160 km/h głównie trasa

 

Jesli chodzi o wskazania wyswietlacza spalania to u mnie tez przeklamuje jakies 0.4-0.6l/100km, czyli jakies 1.5 MPG.

A swoja droga oszczedny ten twoj H6 :).

Pozdro,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jesli chodzi o wskazania wyswietlacza spalania to u mnie tez przeklamuje jakies 0.4-0.6l/100km, czyli jakies 1.5 MPG.

A swoja droga oszczedny ten twoj H6 :).

Pozdro,

myślę, że to zasługa dużego serwisu zrobionego ostatnio ;) pzdr

 

Dodam jeszcze, że porównując moje wyniki z wynikami polskich H6-ek wychodzi na to, że w Polsce jakość paliwa (ilość oktanów) jest raczej niższa :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jesli chodzi o wskazania wyswietlacza spalania to u mnie tez przeklamuje jakies 0.4-0.6l/100km, czyli jakies 1.5 MPG.

A swoja droga oszczedny ten twoj H6 :).

Pozdro,

myślę, że to zasługa dużego serwisu zrobionego ostatnio ;) pzdr

 

Dodam jeszcze, że porównując moje wyniki z wynikami polskich H6-ek wychodzi na to, że w Polsce jakość paliwa (ilość oktanów) jest raczej niższa :/

Nie ilosc oktanów tylko kalorycznosc paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mój komputer sprawdzałem kilka razy i wskazywał to co rzeczywiście spalił.

Najmniej udało mi się spalić 8 litrów na trasie 200 km przy prędkości 90-110 z 4 osobami ( 3 razy wyprzedzałem ).

Na wycieczce do Włoch średnia z 6300 km wyszła 9,8 L. ( raczej nie oszczędzałem auta ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój komputer sprawdzałem kilka razy i wskazywał to co rzeczywiście spalił.

Najmniej udało mi się spalić 8 litrów na trasie 200 km przy prędkości 90-110 z 4 osobami ( 3 razy wyprzedzałem ).

Na wycieczce do Włoch średnia z 6300 km wyszła 9,8 L. ( raczej nie oszczędzałem auta ).

przyzwoity wynik... co do komputerów, kto je lepiej robi od Japonii? :) haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...