Skocz do zawartości

spalanie 34.8 MPG = 8.1 l / 100 km w Legacy H6


K12DLA

Rekomendowane odpowiedzi

w zeszłym tygodniu zakończyłem realizację tzw. dużego serwisu przy przebiegu 60k mil ;)

tzn wymienione zostało:

-oleje w dyfrach i skrzyni;

-olej w silniku+filtr oleju;

-filtr powietrza;

-coolant;

-świece;

-płyn hamulcowy;

-płyn wspomagania;

-fragment wydechu, a dokładniej centre pipe z rezonatorem bo już ruda dała jej rade na kopie oryginału z nierdzewki;

-przy okazji również łączniki stabilizatorów i gumy powerflex ;)

 

podsumowując podróż na Grand Prix w Silverstone w ostatnią sobotę na komputerze ujrzałem takie cyfry:

 

120723.jpg

 

wiem i podoba mi się to, że H6 pali dużo mniej na trasie niż w mieście ale czy taki wynik jest możliwy? czy to tylko przekłamanie średniej wartości liczonej przez komputer ;)

 

przed serwisem osiągałem średnio max 28 MPG na trasie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawlo20, oj cieszę się cieszę ;) Legac odwdzięcza się za sprezentowany mu serwis ;)

 

Aga, jeśli wolno tylko w wątku o spalaniu o tym pisać, to proszę o przeniesienie ;)

 

-- Pn lip 09, 2012 7:50 pm --

 

saszynski, nie miałem jeszcze okazji ale ciekawość spowoduje, że napewno sprawdzę podczas tankowania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, jeśli wolno tylko w wątku o spalaniu o tym pisać, to proszę o przeniesienie ;)

 

Mnie nie proś, ja nie mam uprawnień :mrgreen: :wink: ... aczkolwiek mnożenie wątków na ten sam temat robi coraz większy bałagan... :roll: :P

 

-- 9 lip 2012, o 19:53 --

 

BTW bardzo mało Ci pali... mój pali sporo więcej, ale ja mam inny silnik w OBKu i chyba cięższą nóżkę :mrgreen: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW bardzo mało Ci pali... mój pali sporo więcej, ale ja mam inny silnik w OBKu i chyba cięższą nóżkę :mrgreen: :wink:

 

fakt, padało jak nigdy, więc nie dało się jechać więcej niż 120-140 km/h, bo Angole widząc deszcz zwalniają swoje przednionapędówki, heheh :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

saszynski, nie miałem jeszcze okazji ale ciekawość spowoduje, że napewno sprawdzę podczas tankowania

żeby nie przeciągać dłużej agonii tego tematu napisze tylko, ze po kilku tankowaniach raczej juz kierowca potrafi obliczyć ile paliwa żre jego auto... czy to trasa czy miasto, ze wskaźnika paliwa mozna odczytać ile było, ile zostało i już wiesz ile ubyło... przeliczyć to przez dystans i wynik masz gotowy

 

nie potrzeba do tego komputera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie potrzeba do tego komputera...

 

Mój pokazywał średnie spalanie 10.4 a w rzeczywistości było 12 :lol::mrgreen: ... mam taki sam ekranik jak AR2R_K19DLA :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem i podoba mi się to, że H6 pali dużo mniej na trasie niż w mieście ale czy taki wynik jest możliwy? czy to tylko przekłamanie średniej wartości liczonej przez komputer ;)

Auto masz zepsute - za mało pali :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto masz zepsute - za mało pali :mrgreen:

heh ;)

 

Musiała się pewnie któraś z panewek ukręcić i dlatego tak mało żłopie :lol:

Bardzo porządny wynik spalania, choć nijak się nie ma z rzeczywistym wirem w baku.

Z tego co wszyscy piszą to do zegarów trzeba doliczyć + 1,5 - 2 litry, ale to i tak zacny wynik.

Widać, że auto masz zadbane, więc i spalanie jest na przyzwoitym poziomie 8)

Pozdro :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się nasunęło:

[ http://westart.pl/files/STOP%20DROGOWYM.JPG ]

:mrgreen:

 

Z tego co wszyscy piszą to do zegarów trzeba doliczyć + 1,5 - 2 litry, ale to i tak zacny wynik.

U mnie niczego nie trzeba doliczać :roll:

Ej! Bez takich mi tu proszę ;) mówiłem, że padało i Angole blokowali wszystkie pasy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako autor chciałem tylko dodać, że ten wątek nie powstał by zachęcać do ekonomicznej jazdy ;) a jedynie po to by wymienić się pewnymi spostrzeżeniami

 

nasze auta zostały stworzone do innego celu i za to je uwielbiamy ;) czyż nie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...