Skocz do zawartości

Bi-FUEL


aigle

Rekomendowane odpowiedzi

... w internecie można spotkać info o samochodach z zamontowanym fabrycznie gazem. Często też jest informacja że auto serwisowane w ASO . Mam pytanie -bo rozumiem że taka instalacja to specjalne zamówienie kupujacego - czy takie samochody nadal podlegają gwarancji w okresie gwarancyjnym.? Jeśli tak to czy w Polsce jest (była) taka opcja montażu ?http://otomoto.pl/subaru-forester-bi-fuel-4x4-nowy-model-C24771226.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj taki "fabryczny" gaz dokładają warsztaty, które mają jakąś umowe z dealerem albo sam serwis. Parę razy spotkałem się z takimi instalacjami i z autopsji stwierdzam, że lepiej kupić zwykłego i zagazować samemu u dobrego gazownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam fabryczny gaz. Moja wersja nazywa się z kolei ecomatic. Nie narzekam.chodzi super pomimo że ma już 200tkm. Jedyny ból to że mało jest serwisów które ogarniają te instalacje i w razie draki niestety trzeba wydać więcej niż na standardową. Z drugiej strony z informacji od gościa który ogarnia takie instalacje wynika że w "zachodnich" warunkach bez problemu przejeżdżają 250tkm i teraz najlepsze bez wizyty w serwisie. U nas niestety taki numer nie przejdzie i co 15 trzeba się stawiać do zmiany filtrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niektorych krajach wstawiano instalacje w (też w serwisach), aby unikąć zakazów wjazdów w określonych godzinach i dniach np do centrów miast lub innych określonych lokalizacji. W wielu miejscach przepisy ograniczają poruszanie się pojazdami zasilanymi tylko benzyną i olejem napędowym. Na pewno jest tak we Włoszech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam fabryczny gaz. Moja wersja nazywa się z kolei ecomatic.

 

masz samochód z Polski?

 

Z Niemiec. Z książki wynika że założona w salonie subaru przy 30tkm.

 

-- Wt lip 03, 2012 12:59 am --

 

Myślicie, że to fabryczne?

 

Nie.

Hmmm, a czemu by nie (sorki url nie działa)

autonewsworld.com/subaru-outbcack-2-5-bi-fuel-gasoline-and-liquefied-petroleum-gas/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

-- Wt lip 03, 2012 12:59 am --

 

Myślicie, że to fabryczne?

 

Nie.

Hmmm, a czemu by nie (sorki url nie działa)

autonewsworld.com/subaru-outbcack-2-5-bi-fuel-gasoline-and-liquefied-petroleum-gas/

 

Bo "fabryczne" oznacza, że byłoby montowane w fabryce. Z tego linka nic nie wynika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Niemiec. Z książki wynika że założona w salonie subaru przy 30tkm.

 

 

Bo "fabryczne" oznacza, że byłoby montowane w fabryce. Z tego linka nic nie wynika.

 

 

"fabrycznie" dealer montował LPG do Subaraków (w normalnych krajach oczywiście:) ). Dlatego pytałem skąd jest samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, wiem, zgadzam się ;) chociaż nie do końca.

Montowanie LPG w nowych samochodach, to jest odgórna inicjatywa importera (bo wiąże się z gwarancją), a nie salonu, dilera, czy sprzedawcy, więc LPG jest zatwierdzany "fabrycznie" a montowany "dilersko". idąc tą drogą można uznać, że nic instalowane w salonie, nie jest fabryczne...alarm, audio, radio...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, wiem, zgadzam się ;) chociaż nie do końca.

Montowanie LPG w nowych samochodach, to jest odgórna inicjatywa importera (bo wiąże się z gwarancją), a nie salonu, dilera, czy sprzedawcy, więc LPG jest zatwierdzany "fabrycznie" a montowany "dilersko". idąc tą drogą można uznać, że nic instalowane w salonie, nie jest fabryczne...alarm, audio, radio...?

 

popieram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...