Skocz do zawartości

Budujemy nowego peceta


RadRSTI

Rekomendowane odpowiedzi

No i wlasnie jak w temacie, powiedzmy ze budzet jest ograniczony do $2200,

Terazniejszy pecet wyglada tak:

p4 3.0 HT

asus p4c800 deluxe mobo

1 gb ram corsair pro

Ati radeon 800xt

SB audigy 2

21" widescreen lcd

 

wiec tak, czesc gratow zostaje, glosniki, pamiec,karta muzyki, lcd, a reszta do wymiany. Tylko na co?

Mam znizki z tej STRONY , okolo 10-20% w zaleznosci od produktu, wiec jak cos to prosze podac linka z niej,

Dzieki,

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak pamięci masz DDR2 to niestety musisz zostać przy Intelu (chyba, ze poczekasz z wymianą jeszcze pół roku). W innym wypadku zdecydowanie AMD, mniej ciepła wydziela, bardzo wydajne, do giercowania idealne :)

 

O AMD to nie ma 2 zdan, bedzie albo x2 4800+, fx-57 lub fx-60.

Ja chce zbudowac parwie nowego peceta od podstaw, panstwo zwrocilo mi moje podatki, wiec przeznaczylem to na nowa zabawke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli idzie o serię FX to szkoda kasy, dużo wyższa cena nie przekłada się na jakąś sensowną różnicę w prędkości w porównaniu do cywilnej maszyny. Maniacy się może skuszą, ale ja bym wolał te pieniądze wydać na lepszą grafikę, więcej RAM, lepsze dyski.

Jak potrzebujesz jakiegoś killera, to są jeszcze płyty pod Opterony z SLI :) Dwa procki i SLI to już nic nie podskoczy, zwłaszcza, że każdy może być dualcore :) Oczywiście trzeba mieć jeszcze gry potrafiące 4 procki zutylizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie jakiś diabeł, nie komp. :D Do czego go wykorzystujesz?

 

Tak... 2 procki dwurdzeniuwe + SLI... :twisted: Nie mam pytań...

 

BTW, tak spytam... Czy warto kupić Semprona 3400+ + DFI nf3 jeszcze? Czy dopłacać do A64, nie wiem czy już chcę zmieniać grafe na PCI-E, nie mam kasy zbytnio. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW, tak spytam... Czy warto kupić Semprona 3400+ + DFI nf3 jeszcze? Czy dopłacać do A64, nie wiem czy już chcę zmieniać grafe na PCI-E, nie mam kasy zbytnio. :roll:

Ja polecam zakup czegoś takiego:

http://www.benchmark.pl/artykuly/testy/ ... 1GMF9.html

Niestety dla Ciebie, już na PCI-E. No i w sumie nie wiem jaka jest różnica w prędkości między sempronem 3000+ na 939 a 3400 na 754 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW, tak spytam... Czy warto kupić Semprona 3400+ + DFI nf3 jeszcze? Czy dopłacać do A64, nie wiem czy już chcę zmieniać grafe na PCI-E, nie mam kasy zbytnio. :roll:

Ja polecam zakup czegoś takiego:

http://www.benchmark.pl/artykuly/testy/ ... 1GMF9.html

Niestety dla Ciebie, już na PCI-E. No i w sumie nie wiem jaka jest różnica w prędkości między sempronem 3000+ na 939 a 3400 na 754 :)

Nie, ja jestem zdecydowany na DFI - zalezy mi na OC. :twisted: Ta płyta Gigabyte to wybitnie nie dla mnie. :mrgreen: Cena jest bardzo, bardzo atrakcyjna, ale potrzebuje lepszej płyty... Poza tym A64 na jądrze Venice, z obecnych serii już się nie kręca tak fajnie... To nie ten sam Venice... :cry:

 

Mój problem polega na tym, ż enie potrzebuje super wydajnej garfy (mam Radeona 9700 który niezbyt ma ochotę się podkręcić - a to narazie by mi chyba wystarczyło) i dlatego skłaniam się ku DFI LanParty nf3 250GB + Sempron 3400+, a grafe na AGP lepszą będzie mozna jeszcze kupić za jakiś czas za smieszną kasę. Minus, to słaba rozbudowa socketu754 i AGP... Nie wiem. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ja jestem zdecydowany na DFI - zalezy mi na OC. :twisted: Ta płyta Gigabyte to wybitnie nie dla mnie. :mrgreen: Cena jest bardzo, bardzo atrakcyjna, ale potrzebuje lepszej płyty... Poza tym A64 na jądrze Venice, z obecnych serii już się nie kręca tak fajnie... To nie ten sam Venice... :cry:

No cóż, z racji mojej pracy mam inne nieco podejście i zdecydowanie OC nie praktykuję.

 

Mój problem polega na tym, ż enie potrzebuje super wydajnej garfy (mam Radeona 9700 który niezbyt ma ochotę się podkręcić - a to narazie by mi chyba wystarczyło) i dlatego skłaniam się ku DFI LanParty nf3 250GB + Sempron 3400+, a grafe na AGP lepszą będzie mozna jeszcze kupić za jakiś czas za smieszną kasę. Minus, to słaba rozbudowa socketu754 i AGP... Nie wiem. :lol:

To ja Ci mogę powiedzieć tak, socket 939 zostanie w tym roku wyparty całkowicie przez socket M2 czy jak on się tam będzie nazywał. Natomiast 754 będzie trwał dalej jako rozwiązanie z najniższej półki. Czeka go jeszcze kilka fajnych procków (obecnych A64 przeflancowanych na Semprony).

Zresztą Intel teraz zrobił mały renesans AGP wprowadzając chipset 865 też jako low-end zamiast i915 - ze względu na fakt, że 865 w przeciwieństwie do 915 radzi sobie z dualcore :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja Ci mogę powiedzieć tak, socket 939 zostanie w tym roku wyparty całkowicie przez socket M2 czy jak on się tam będzie nazywał. Natomiast 754 będzie trwał dalej jako rozwiązanie z najniższej półki. Czeka go jeszcze kilka fajnych procków (obecnych A64 przeflancowanych na Semprony).

Zresztą Intel teraz zrobił mały renesans AGP wprowadzając chipset 865 też jako low-end zamiast i915 - ze względu na fakt, że 865 w przeciwieństwie do 915 radzi sobie z dualcore :)

Tu mnie pocieszyłeś bardzo, bo słyszałem negatywne opinie nt. mojego wyboru "754 jest kompletnie nierozwojowy w stosunku do 939"... Masz może jakies linki, cos? :D

 

Sempron 3400+ cąłkiem niezły jest jak na low-end, w niektórych benchmarkach tłucze A64 3000+... I ponoć pięknie się kręci. :)

 

A może Intela? :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu mnie pocieszyłeś bardzo, bo słyszałem negatywne opinie nt. mojego wyboru "754 jest kompletnie nierozwojowy w stosunku do 939"... Masz może jakies linki, cos? :D

Nie mam, to są informacje ze szkoleń AMD.

 

A może Intela? :twisted:

Darowałbym sobie, obecnie AMD doskonale procentuje znacznie niższy zegar niż u Intela. W moim kompie zwykłe x2 4200+ ma w spoczynku 40 stopni, jak go obciążę jakimiś kompilacjami wielołątkowymi to dochodzi do 49 stopni. Wentylator w tym czasie (standardowy jaki przychodzi z prockiem) pracuje w zakresie od 0-500 rpm (dla spoczynku) do 950 rpm dla pełnego obciążonia. W przypadku PIV i Celeronów jak robimy benchamrki to niestety wentyle chcą odlecieć razem z płytą, a procek nieobciążony bez problemu przekracza 50 stopni. dwurdzeniowe Pentim D 840 prawie zjarało nam ujład zasilający na płycie - tyle prądu żre. Musieliśmy dać po konsultacji z zółtymi braćmi PD 820. Wypadło w testach wolniej od P4 640 - pewni problemy chipsetu albo zdycha kontroler pamięci. Na razie szukamy :)

 

Aha, by nie było, pojawi się niedługo nowa seria procków Intela oparta o wersje Mobilne (czyli taka chybryda PIII i rozkazów z PIV - będą znacznie niższe zegary, duża wydajność i mało pobieranej mocy. Więc AMD znowu będzie musiało powalczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aflinta, mogę spytać, czym się dokładnie zajmujesz? :)

 

Teraz latam na Intelu, strasznie się kiedyś zawziąłem (P4 2,4 HT). Chłodzenia BOXowego nie uznaję raczej, mam Thermalright'a Xp-120 + 120mm Akasę. To też powędruje na nowego proca.

 

Czyli dylemat 754/939 raczej mi rozwiałeś, wielkie dzięki. :) Wybiorę Semprona na 754, tylko teraz pozostaje kwestia czy nf3 czy nf4 (zmiana grafy, na co szkoda mi kasy trochę)...

 

Aha, a jakie pamięci polecasz? Powiedzmy kość 1GB 400.

 

Rad, sorry za offtop. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aflinta, mogę spytać, czym się dokładnie zajmujesz? :)

Szeroko pojętymi testami komputerów i serwerów.

 

Teraz latam na Intelu, strasznie się kiedyś zawziąłem (P4 2,4 HT). Chłodzenia BOXowego nie uznaję raczej, mam Thermalright'a Xp-120 + 120mm Akasę. To też powędruje na nowego proca.

Na tym moim procku obecnie wentyl ma... 8cm :) I go nie słychać. No jest jeszcze 12cm w zasilaczu, ale ten też się ledwo kręci. Karta zintegrowana z chipsetem. W kazdym razie PC jest naprawdę ciche.

 

Czyli dylemat 754/939 raczej mi rozwiałeś, wielkie dzięki. :) Wybiorę Semprona na 754, tylko teraz pozostaje kwestia czy nf3 czy nf4 (zmiana grafy, na co szkoda mi kasy trochę)...

Żebyś mnie źle nie zrozumiał, 754 zostaje tylko dla rozwiązań Low-End, nie będzie tu takiej wydajności jak na 939 czy też M2 z pamięciami DDR2. Nie będzie też pamięci dwukanałowej, która daje sporego kopa.

 

Aha, a jakie pamięci polecasz? Powiedzmy kość 1GB 400.

Ogólnie kości Samsunga albo Hynixa - nie wiem jak się podkręcają, wiem, ze są stabilne w normalnej pracy, mają niską stopę awaryjności no i całe są produkowane przez jednego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem że Sempron to low-end, chyba nie wykorzystam potencjału mocniejszych kompów, chyba, ze chwilowo... Wolałbym A64, ale duzo drozej wychodzi, wolę chyba częściej zmienić platformę...

 

Testy? Gdzieś do poczytania Twoje prace sa, czy tajemnica? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komponenty ktore wybralem wygladaja tak:

AMD Athlon 64 FX60

ASUS A8N5X

SAPPHIRE Radeon X1900XTX

EPS12V 700W All-In-One Power Supply

Thermaltake XASER

CORSAIR XMS 1GB

 

Pamiec wybralem taka, poniewaz juz mam takie dwie, a chcialbym miec 2 giga.

Co zostaje ze starego sprzetu:

1 gb ram pc3200 Corsair xms

Soundblaser Audigy 2

74 GB 10k rpm raptor

TDK dvd drive(stare ale dziala)

Gateway FPD2185W LCD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RadRSTI, zamiast FX-60 wolałbym normalnego procka dual core i płytę + 2 grafiki w SLI. Zasilacz 700W jest zbędny jeżeli ma chodzić nie dostarczając więcej jak 300W mocy. Lepiej dobierać coś dopasowanego mocą, tak by miało nie wiecej jak prawdziwe 400W (chyba, ze zdecydujesz się na SLI, wtedy 450 - 500W).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RadRSTI, zamiast FX-60 wolałbym normalnego procka dual core i płytę + 2 grafiki w SLI. Zasilacz 700W jest zbędny jeżeli ma chodzić nie dostarczając więcej jak 300W mocy. Lepiej dobierać coś dopasowanego mocą, tak by miało nie wiecej jak prawdziwe 400W (chyba, ze zdecydujesz się na SLI, wtedy 450 - 500W).

 

Wiele wyczytalem i wypytalem na przeroznych forach zanim doszedlem do tej konfiguracji.

Z przeroznych testow wynika ze jeden 1900xtx jest minimalnie szybszy niz 2x 7800gt, wole miec jedna plyte niz dwie.

fx-60 jest w tej chwili najszybszym procesorem na rynku i takze z dziesiatek wyczytanych artykulow itp. nic mu niedorasta w tej chwili do piet, OC bez ruszania voltazu i na normalnym wiatraku to stabilne 3.2 ghz, z moim liquid cooling spokojnie dojdzie do 3.7+(no i moja cena to 70% ceny rynkowej), jak bym robil dwie karty byly by to 2 x 1900xtx....

No i zalecana moc zasilacza przez producenta dla xtx to min 500w, a 550 jest optymalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fx-60 jest w tej chwili najszybszym procesorem na rynku i takze z dziesiatek wyczytanych artykulow itp. nic mu niedorasta w tej chwili do piet, OC bez ruszania voltazu i na normalnym wiatraku to stabilne 3.2 ghz, z moim liquid cooling spokojnie dojdzie do 3.7+(no i moja cena to 70% ceny rynkowej), jak bym robil dwie karty byly by to 2 x 1900xtx....

No i zalecana moc zasilacza przez producenta dla xtx to min 500w, a 550 jest optymalne.

Jak wybierzesz płytę bez SLI to sobie drugiej 1900xtx nie wsadzisz :) 500W jednego producenta nie jest równe 500W innego producenta, to niestety smutna prawda. Wszystko zależy jakie są metody pomiarowe stosowane. Lepsze było by wiedzieć jaka wydajność prądowa na poszczególnych napięciach będzie potrzebna niż sumaryczna moc komponentów. I ja rozumiem, ze fx-60 jest najszybszy, pytanie tylko, czy te kilka % przewagi jest warte ceny, ale jak masz 30% taniej, to w sumie nie ma tragedii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że na "zwykłym" dualcore tez będziesz miał 30%... :wink:

 

Nie wiem, o takich pieniądzach na kompa nie rozmawiam. :wink:

 

Rad, piszesz, że zajmujesz się OC... Jakie pamięci polecasz? (1GB, raczej single)... Myślałem o Hynix'ach D43.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeeezuuuu... 10krpm w domu?! Ja tam już mam dość głośnych dysków (kilka lat z 7200 SCSI wyrobiło mi pogląd na sprawę ;)

Nie dalej jak kilka dni temu, 10krpm 68pin 72GB SCSI (chyba fujitsu albo seagate) i był cichszy od zwykłego SATA :) Nie ma to jak dobre łożyska olejowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...