Jump to content

dziwny dzwiek na rozgrzanym silniku

ciara
 Share

Recommended Posts

witam wszystkich forumowiczow ,jestem od 4 miesiecy posiadaczem subaru impreza gt 2000r 218hp. Jest to zdecydowanie najlepszy samochod jakim kiedykolwiek jezdzilem,samochod jest seryjny nie liczac ukladu wydechowego supersprint,ostatnio cos zaczelo mnie jednak niepokoic,gdy rozgrzeje sie silnik [olej 70-85] zaczynam slyszec jakies tarcie w silniku,z zewnatrz nic nie slychac ,dzwiek jest wyczuwalny w kabinie,jakby tarcie metalu[wykluczylem sprzeglo czy tez wspomaganie]. Bardzo prosze o jakies pomysly co to moze byc??[poziom oleju tez jest ok,zalany jest motulem].pozdrawiam wszystkich !!! :):)

Pewnie coś ci trze :lol: ,ale tak na poważnie trudno określić przez internet co trze nie słysząc dźwięku,sprubój nagrać dźwięk i wrzuć może na YT,może to pomoże ustalić źródło,pozdro.

bylem przed chwila na dole i nagralem,jezeli macie jakies pomysly to prosze o pomoc,dzwiek jest slyszalny w tle jako tarcie[nie stukot i grzechot]?????

-- Cz maja 03, 2012 6:23 pm --

bylem przed chwila na dole i nagralem,jezeli macie jakies pomysly to prosze o pomoc,dzwiek jest slyszalny w tle jako tarcie[nie stukot i grzechot]?????

-- Cz maja 03, 2012 6:23 pm --

Z tego filmiku niestety wiele nie wynika, oprócz ogólnego hałasu ze coś jest nie ok, trzeba dodawać gazu przy takim nagraniu :!: , moze to być silnik, a moze np. Lozysko na kole zamachowym , radziłym bym podjechać do fachowca :roll: m zanim narobisz sobie kosztów

• 3 weeks later...

dziekuje wszystkim za rady,w przyszlym tygodniu jade do mechanika,mam nadzieje ze nie peknie pare tysiecy tylko pare stow :lol:

p.s.jeszcze raz dzieki za podjecie tematu,pozdrawiam wszystkich 8)

-- N maja 20, 2012 5:33 pm --

samochod wrocil od fachowca,dziwny dzwiek w tle to sprzeglo,pozdrawiam

• 1 month later...

nie nastapila,wiem ze to dziwnie zabrzmi ale kazal jezdzic i je zakonczyc[nie slizga sie i jest ok-mechanicznie],to dobry warszawski fachowiec i mam do niego zaufanie.pozdo

ciara, żebyś tylko nie doprosił się o poważniejsze problemy niż sama wymiana sprzęgła... Wiesz, że to Cię i tak nie ominie więc moim zdaniem nie warto zbytnio tego odkładać skoro to i tak nieunikniony wydatek.