Skocz do zawartości

Zwrot pieniędzy za naprawę Gwarancyjną (samochody z beneluxu


Juras

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bardzo rozumiem odpowiedź Dyrekcji SIP.

 

Bo nie zadałeś sobie trudu ustalenia faktów... :twisted:

 

Serwis Mitsubishi w Polsce przez 3 lata gwarancji uznawał nam wszystkie naprawy gwarancyjne w Galancie kupionym w salonie w Danii

 

...ale pomogę: SIP też będzie uznawał naprawy wykonane w Danii, bo najwyraźniej, podobnie jak SIP, importer duński ma umowę gwarancyjną z FHI. Tu chodzi konkretnie o Benelux i jakiś dziwny myk, który wykonał tamtejszy importer.

 

Sorry za prowokację, ale następnym razem sprowadźcie sobie EVO.

 

Nie ma za co przepraszać. Jak rozumiem jedyną prowokacją było tu przedstawienie opinii nie popartej faktami. To ja też poprowokuję: ziemia jest płaska, księżyc zrobiony jest z budyniu waniliowego a Austria i Australia to dwa sąsiadujące ze sobą państwa, tylko że w jednym chodzą do góry nogami i mają 6 par członków, stąd różnica w nazwie tych państw. ALE ZE MNIE PROWOKATOR! :mrgreen:

 

A poza tym, jak wspomniał STIFAN, kupowanie mitsu mija się z celem :mrgreen:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SIP też będzie uznawał naprawy wykonane w Danii, bo najwyraźniej, podobnie jak SIP, importer duński ma umowę gwarancyjną z FHI. Tu chodzi konkretnie o Benelux i jakiś dziwny myk, który wykonał tamtejszy importer.

 

Mam wrażenie, że Pan Mądraliński też nie bardzo uważnie czyta co sam cytuje - chodziło o to, że nie było problemu z serwisowaniem w Polsce Mitsubishi kupionego za granicą. Wszystkie naprawy gwarancyjne były dokonywane bez żadnych problemów. Wniosek - zupełnie uprawniony - Mitsubishi w Europie ma podpisane wszystkie umowy jak należy z poszczególnymi importerami a Subaru czy FHI najwyraźniej - nie. Więc żeby wszystko już było do końca jasne - Subaru - be, Mitsu - cacy. O to właśnie chodziło Osie551 - to dziewczynka tak BTW, chyba, że coś mi się preferencje pomieszały po 15 latach małżeństwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SIP też będzie uznawał naprawy wykonane w Danii, bo najwyraźniej, podobnie jak SIP, importer duński ma umowę gwarancyjną z FHI. Tu chodzi konkretnie o Benelux i jakiś dziwny myk, który wykonał tamtejszy importer.

 

Mam wrażenie, że Pan Mądraliński też nie bardzo uważnie czyta co sam cytuje - chodziło o to, że nie było problemu z serwisowaniem w Polsce Mitsubishi kupionego za granicą. Wszystkie naprawy gwarancyjne były dokonywane bez żadnych problemów. Wniosek - zupełnie uprawniony - Mitsubishi w Europie ma podpisane wszystkie umowy jak należy z poszczególnymi importerami a Subaru czy FHI najwyraźniej - nie. Więc żeby wszystko już było do końca jasne - Subaru - be, Mitsu - cacy. O to właśnie chodziło Osie551 - to dziewczynka tak BTW, chyba, że coś mi się preferencje pomieszały po 15 latach małżeństwa...

 

Jednak - to Tobie się pomieszało :mrgreen:.

 

Gwarancja jest uznawana z całej Europy (nie wiadomo, co z Litwą :mrgreen:) oprócz Krajów Beneluxu.

Dlatego, że importer beneluksiarski (;)) nie ma podpisanej odpowiedniej umowy z FHI.

 

Kumasz, ziom? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owoc666, nadal wszystko ok - Mitsubishi cacy, Subaru (niech ci będzie Benelux) - be. Tylko o to chodziło - że źle jeżeli jakieś patałachy nie podpiszą co trzeba - bez wzlędu, o którym kraju mówimy - to klient ma kłopoty.

Aha - znajomy miał Almerę kupioną w Holandii, a było to lat temu chyba ze sto - i też nie było problemu. Czyli tak jak mówię - patałachy jakieś...

 

Over and out :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że Pan Mądraliński też nie bardzo uważnie czyta co sam cytuje - chodziło o to, że nie było problemu z serwisowaniem w Polsce Mitsubishi kupionego za granicą.

 

Użyłem może zbyt dużego skrótu myślowego: chodziło o to, że ASO duńskie naprawi subaru kupione w PL, i odwrotnie, bo obaj główni importerzy mają umowę z FHI.

 

Dzięki owoc666 8).

 

O to właśnie chodziło Osie551 - to dziewczynka tak BTW, chyba, że coś mi się preferencje pomieszały po 15 latach małżeństwa...

 

To akurat nie wynika ani z postu, ani z opisu usera. Morał z tego taki, że znasz tę osobę i stąd pomysł wstawienia się za nią :twisted:.

 

Over and out as well 8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że Pan Mądraliński też nie bardzo uważnie czyta co sam cytuje - chodziło o to, że nie było problemu z serwisowaniem w Polsce Mitsubishi kupionego za granicą.

 

Użyłem może zbyt dużego skrótu myślowego: chodziło o to, że ASO duńskie naprawi subaru kupione w PL, i odwrotnie, bo obaj główni importerzy mają umowę z FHI.

 

Dzięki owoc666 8).

 

O to właśnie chodziło Osie551 - to dziewczynka tak BTW, chyba, że coś mi się preferencje pomieszały po 15 latach małżeństwa...

 

To akurat nie wynika ani z postu, ani z opisu usera. Morał z tego taki, że znasz tę osobę i stąd pomysł wstawienia się za nią :twisted:.

 

Over and out as well 8).

 

 

Przepraszam, może ja się wmieszam i wyjaśnię bo z powodu skrótów myślowych za chwilę będzie pyskówka.

 

1/ Bilex mnie zna co wynika zresztą pośrednio z jego postu. Osa = żona bilexa (taka legalna z obrączką etc...). Żeby nie było pomyłek uzupełniłam swoje dane...

 

2/ Czasem za szybko czytacie posty i przypisujecie dyskutantom złą wolę. Ja pisałam o Mistsubishi, które kupione za granicą było serwisowane w Polsce rozumiejąc, że przez analogię powinno być z Subaru i dziwiąc się, że tak nie jest. Tak akurat jakoś mi się przypomina, że jak kupowaliśmy w Danii Mitsubishi, to otarliśmy się o zakup Imprezy w salonie w Holandii i tam też nie było gadania o nieuznawaniu gwarancji w Polsce ale to było kilka lat temu i może faktycznie trafiliśmy do "dobrego" importera.

 

Twój post z odpowiedzią do mnie nie był zbyt uprzejmy, więc pewnie bilex się oburzył, że ktoś mu rozdeptuje na forum małżonkę, która zresztą sama była orędowniczką posiadania Subaru.

 

Pozdrawiam i miłego dnia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak - to Tobie się pomieszało :mrgreen:.

 

Gwarancja jest uznawana z całej Europy (nie wiadomo, co z Litwą :mrgreen:) oprócz Krajów Beneluxu.

Dlatego, że importer beneluksiarski (;)) nie ma podpisanej odpowiedniej umowy z FHI.

 

Kumasz, ziom? ;)

 

Czy "obrazek" nie pozwala przypuszczac, ze jednak Holandia (jak i reszta Beneluxu) ma podpisana umowe z FHI? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy "obrazek" nie pozwala przypuszczac, ze jednak Holandia (jak i reszta Beneluxu) ma podpisana umowe z FHI? :roll:

 

Chyba nie, bo z tego, co rozumiem po analizie tego wątku, bycie oficjalnym importerem nie musi być automatycznie jednoznaczne z podpisaniem z FHI umowy dot. napraw gwarancyjnych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z ksiazki gwarancyjnej Subaru kupionego w BENELUXie:

"As a SUBARU owner you can expect a high standard of service from any of the SUBARU Authorized Dealers"

 

oraz

 

A SUBARU Dealer is any car dealer that has recived an official accreditation such as 'subaru 6 star dealer' or 'subaru authorized service center' from Subaru Benelux, or that has been recognized as a subaru dealer or authorized center by the local SUBARU distributor in the country it was established"

 

Ponad to polecam lekture dokumentu pod tytulem:

DYSTRYBUCJA I SERWISOWANIE POJAZDÓW W UNII EUROPEJSKIEJ

ROZPORZADZENIE KOMISJI (WE) 1400/2002

z dnia 20 lipca 2002 w sprawie stosowania art. 81 ust.3 traktatu do porozumien

wertykalnych i praktyk uzgodnionych w sektorze motoryzacyjnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...