Skocz do zawartości

Problemy z silnikiem forek 2,0 125KM


wolfg84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z moim forkiem 2001r 2,0 125km benzyna gaz

Auto ma instalacje Koltec LPG "oryginalną" na wolnych obrotach trzyma 500 jest problem przy ruszaniu, ma strasznego muła ledwo się rozpędza. Oraz przy przyspieszaniu od 1500 do 2000 obrotów dławi się silnik. oprócz tego strasznie się trzeńsie na boki na wolnych obrotach zarówno na gazie jak i benzynie.

co można z tym zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoczyć do gazownika na regulację? Zmienić stację na której tankujesz gaz? dokupić uzdatniacz do benzyny? A najlepiej wszystko razem. Ja do tego wymieniłem świece oraz filtry i w nissanie pomogło, i spalanie znacznie spadło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że to przewody wysokiego napięcia... Miałem identyczne objawy w poprzednim aucie z instalacją LPG (to nie był Forester). Wymiana przewodów w moim wypadku rozwiązała problem. To wyjdzie przy próbie regulacji instalacji LPG...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z moim forkiem 2001r 2,0 125km benzyna gaz

Auto ma instalacje Koltec LPG "oryginalną" na wolnych obrotach trzyma 500 jest problem przy ruszaniu, ma strasznego muła ledwo się rozpędza. Oraz przy przyspieszaniu od 1500 do 2000 obrotów dławi się silnik. oprócz tego strasznie się trzeńsie na boki na wolnych obrotach zarówno na gazie jak i benzynie.

co można z tym zrobić ?

Co można zrobić :?: napewno nie szukać rozwiązania w necie , bo najpierw wydasz nie potrzebnie kilka stowek na porady typu świece, przewody, filtry, a kończy sie przeważnie i tak na wizycie w firmie która sie na tym zna :roll: i zapłacisz drugi raz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie w Lubuskim okolice Świebodzina/ Zielonej Góry znajdę kogoś kto się zna na regulacji zaworów?

i ile to kosztuje

Bo raczej nikt tego dawno w moim foresterze nie robił.

A co do gazu to w okolicy nie mam nikogo kto by był w stanie ogarnąć kolteka ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Przed diagnostyka LPG najpier trzeba doprowadzić auto do porządku aby jeździło dobrze na Pb. Potem można szukać problemów z LPG...

 

Co do instalacji Koltec to musisz na starcie:

wyczyścić rozdzielacz gazu

Dodać filtr fazy lotnej przed rozdzielacz

Sprawdzić ciśnienie w reduktorze

 

Co do obrotów to może masz nieszczelnosc w dolocie lub trza przepustnice wyczyścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...