Skocz do zawartości

Ceny


Bergen

Rekomendowane odpowiedzi

Subaryta,sprzedałem kilkadziesiat sztuk takiego złomu z zachodu i sam takim jeżdze. I wiesz kto przyjeżdał po te samochody, a razczej czym przyjeżdał. Po Mondeo z 1996 roku facet plonezem, Po Audi 80 z 1992 maluchem, po Civica 1991 Audi z 1980 roku po Golfa 1994 Golfem 1984 bez podłogi itp...To były złomy jeżdzace i "naprawiane" w Polsce. Kolega kupił Sierre bo jego 16 letni polonez juz nie miał, poza oczywiscie progami, podłogą, także pierwszego biegu, a silnik grał marsza panewkami głosniej niż wydechem. Złomy z zachodu są dla takich osób. I nareszcie skonczyła sie patologia w postaci 12 letniego Golfa za 12 tyś zł.

 

Taaaaa... Teraz za to zaczęła się patologia pt. "Stać mnie na 15 letnie audi, ale nie stać mnie na paliwo do niego". Dzięki tej patologii już dwa razy zaje..... mi tablice rejestracyjne spod okien mieszkania. Moim zdaniem takie złomy nie powinne być dopuszczone do ruchu i już. A przynajmniej rzetelnie przebadane w stacjach diagnostycznych. No ale jaka jest rzeczywistość z badaniami technicznymi - wiemy wszyscy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subaryta,sprzedałem kilkadziesiat sztuk takiego złomu z zachodu i sam takim jeżdze. I wiesz kto przyjeżdał po te samochody, a razczej czym przyjeżdał. Po Mondeo z 1996 roku facet plonezem, Po Audi 80 z 1992 maluchem, po Civica 1991 Audi z 1980 roku po Golfa 1994 Golfem 1984 bez podłogi itp...To były złomy jeżdzace i "naprawiane" w Polsce. Kolega kupił Sierre bo jego 16 letni polonez juz nie miał, poza oczywiscie progami, podłogą, także pierwszego biegu, a silnik grał marsza panewkami głosniej niż wydechem. Złomy z zachodu są dla takich osób. I nareszcie skonczyła sie patologia w postaci 12 letniego Golfa za 12 tyś zł.

 

Taaaaa... Teraz za to zaczęła się patologia pt. "Stać mnie na 15 letnie audi, ale nie stać mnie na paliwo do niego". Dzięki tej patologii już dwa razy zaje..... mi tablice rejestracyjne spod okien mieszkania. Moim zdaniem takie złomy nie powinne być dopuszczone do ruchu i już. A przynajmniej rzetelnie przebadane w stacjach diagnostycznych. No ale jaka jest rzeczywistość z badaniami technicznymi - wiemy wszyscy.

Z cały szacunkiem ale jakis bzdury opisujesz. Co ma piernik do wiatraka. Moze wprowadzmy przepis, ze tylko mozna jeździć samochodem za ponad 50tyś zł??? O maluchu polonezie i innych samochodach słyszałeś. Czy ludzie kupujacy stare auta za 5, 6 czy 10 tyś zł nie kupuja nowych bo nie lubia. Wiem, mają wcale nie kupwac samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cały szacunkiem ale jakis bzdury opisujesz. Co ma piernik do wiatraka. Moze wprowadzmy przepis, ze tylko mozna jeździć samochodem za ponad 50tyś zł??? O maluchu polonezie i innych samochodach słyszałeś. Czy ludzie kupujacy stare auta za 5, 6 czy 10 tyś zł nie kupuja nowych bo nie lubia. Wiem, mają wcale nie kupwac samochodu.

 

Masz prawo sądzić, że to bzdury. Zwłaszcza jeśli żyjesz ze sprzedaży takich samochodów. Ja się jednak upieram, że w masowym napływie bardzo starych samochodów nie ma nic dobrego. Piernik jest konsekwencją wiatraka w tym wypadku. Skoro taki jeden z drugim widzi, że może kupić golfika I rocznik 1971 za 3000 PLN, to myśli "Po co mam sie telepać autobusem, będę jeździł własną bryką". Tylko, że za chwilę się okazuje, że trzeba do samochodziku dokładać i dokładać i nie wystarcza na paliwko. A to rodzi patologie, o których wspomniałem poprzednio. Taki koleś kradnie komuś tablice, przyczepia do swojego golfika, robi szybkie tankowanie a potem szybki zjazd ze stacji bez regulowania rachunku. To jest proceder, który osiąga coraz większą skalę - serio, serio.

 

To tylko jeden aspekt. Pomijam to, że większość tych samochodów nie spełnia żadnych norm dot. spalin. I zwyczajnie poprzez swoje lata stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa zarówno podróżujących w środku jak i innych uczestników ruchu.

 

Twój postulat o tanim aucie dla każdego jest z natury błędny. Jeśli kogoś nie stać na auto w dobrym stanie technicznym to nie powinien jeździć samochodem. Podobnie jak ja nie latam awionetką, bo mnie na nią zwyczajnie nie stać. A też bym chciał. Co by było gdybyśmy zaczęli nagle sprowadzać stare, używane awionetki spawane z dwóch? Obydwaj wiemy, co by było. Analogia jest jak najbardziej trafna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, no Fido_ ma trochę racji - teraz każdego stać na zakup "samochodu" a już nie koniecznie na jego utrzymanie. Dlatego coraz częściej giną tablice rejestracyjne (chodzi zatankowanie samochodu na tych tablicach a potem ucieczkę bez płacenia) i moi klienci też mi to zgłaszają. Stąd wniosek: teoretycznie masz rację - związku nie ma, praktyka jest taka jak opisał Fido_. I w pewnym sensie tworzy się patologia....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym zebyście zrozumieli jedno. W naszym sporze nie ma róznicy pomiędzy samohcodami sprowadzonymi i nie sporowadzonymi (nota bene nie sprowadzanie samochodow było miom utrzymaniem i nie jest. Juz tego nie robie)

Skad teza, ze złodziejem tablic rejestracyjnym Fido_ jest własciciel sprowadzonego samochodu, a nie malucha czy poldka, czy nawe Golfa ale kupionego w 1991 roku jako składak PL??

Jeszce raz napisze: Ludzie nie kupują gorszych samochodow niz te które posiadali, przewaznie tak jest. Więc jesli ktoś kupił golfa czy audi sprowadzone w ciagu ostatnich dwuch lat to albo zrobil to bo nie chce juz malucha, czy poldka czy tego golfa 1971 bo mu sie rozsypal, albo jest to jego pierwsze auto. Ale tak czy siak kupiłby sampochód, tylko gorszy. Zamiast za 8 tys zl mieć mondeo z 1996 roku miałby Kadeta z 1990. Przeciez ludzie nie kupują aut tylko i wyłacznie dlatego bo potaniały. Ale dlatego,ze chca posiadac samochód i teraz ich stac na lepsze auto niż przed unia. nie na 20 talk a na 10 latka, nie na FSO czy Malucha ale na Sierre!

Czy z powodu becikowego masowo zaczniemy rodzić dzieci?? Bo taniej na poczatek.

Skonczyły sie samochody szczepy, skladaki inne cuda!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skonczyły sie samochody szczepy
taa?? No cóż ostatnio próbowano wlepić mnie na mercedesa W211 z "nowym" polem numerowym. Nic się nie skończyło a bezczelność złodziei rośnie (skoro próbują sprzedać takie auto u dealera) Ja odnoszę wrażenie, że proceder ten rośnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym zebyście zrozumieli jedno. W naszym sporze nie ma róznicy pomiędzy samohcodami sprowadzonymi i nie sporowadzonymi (nota bene nie sprowadzanie samochodow było miom utrzymaniem i nie jest. Juz tego nie robie)

Skad teza, ze złodziejem tablic rejestracyjnym Fido_ jest własciciel sprowadzonego samochodu, a nie malucha czy poldka, czy nawe Golfa ale kupionego w 1991 roku jako składak PL??

 

Oczywiście, że masz rację. Nie ma pewności kto dwukrotnie dziabnął mi tablice. Jednak zalew taniochy z zachodu (zalew to łagodne stwierdzenie - potop byłby właściwszy) spowodował bez wątpienia wzrost tego procederu. Przez ilość, a w konsekwencji przez znaczne obniżenie ceny starych aut...

 

I wcale nie cieszy mnie, że ktoś zamiast stareńkim kadetem, będzie jeździł bezpieczniejszym i nowszym mondeo. Na równi z mondeo przypłynęło do nas równie wiele starych kadetów, którymi zajęli się ci, których do tej pory nie stać było na jakiekolwiek auto. Więc jak by nie patrzeć, to się wcale nie zrobiło bezpieczniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale juz nie jest to tak opłacalne jak przed zmiana przepisów.

No cóż, opłacalnością tego zjawiska się nigdy nie zajmowałem także ciężko mi z tym polemizować ;) Ale jeśli chodzi o przeszczepy to współpracujący z moją firmą biegły sądowy twierdzi, że przynajmniej 2 razy dziennie ma wezwanie do potwierdzenia "wstawki" i w 2/3 przypadków auto ląduje na parkingu policyjnym. OK, ja jestem przewrażliwiony bo musiałem już raz zwracać pieniądze klientowi za samochód zabrany przez Policję. Od tego czasu żadne auto nie wjeżdża na plac bez sprawdzenia (dość kosztownego dodam...)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fido__, czyli jedynie mniej samochodów?? niesetyty zyjemy w biednym ale iw miare wonym kraju i trzeba wiedzieć, że kazdy ma prawo kupic sobie samochód. Nawet "złoma" Uwazam ze przed zliberalizowaniem przepisów rejestracyjnych dotyczacych samochodów sprowadzonych z UE, w Polsce jedziło mniej ale gorszych i drozszych samochodów.

Kwitł proceder kradzierzy aut na czesci, teraz mozna przywiesc takie auto z zachodu i rozebrać na czesci. Szczepiło sie samohcody nie tylko kradzione ale te sprowadzone nielegalnie "rejestrowało" przy uzyciu numerów i dokumentow kupionego w Polsce rozbitego ale zarejesrowanego auta. Być moze nadal jest to szerokie zjawisko ale przepisy pozwalające i ułatwiajace rejestracje aut sprowadonych mają własnie wpływ na ograniczenie tych zjawisk.

Ktoś kto obecnie kupi Kadeta kupiłby wczesniej malucha itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynituj tablice i po kłopocie! Wczęsniej też kradli tablice, ale nikt o tym nie mówił! To tak jak z ptasią grypą! Ja uważam, że dobrze, że tak się stało! Wzrosła moralność ludzka, ale spadła ogłada kierowców przez tuzin nowy tzw niedzielnych!!!

Co tu dużo gadać. . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jezdzic po polsce ogladac autka i probowac i potargowac. Ja ostanio jezdzilem paroma SI n/a zarowno z komisow jak i od prywatnych importerow, narazie jednak nic nie kupilem. Ceny SI ksztaltowaly sie nastepujaco:

- 2.0 GL Sport (GT look) sliczna czerwona 178 tys km 96r bez oplat stargowalem na 14 tys pln ale sie nie dogadalem w sprawie transportu. Auto nie bite, skrzynia troszke zmeczona,akku i klockow nie bylo. Jazda wszystko ok troche silnik slaby jak dla mnie ale OGS nie narzakal tak bardzo.

- 2.0 GL kombi z klima, 159 tys km 96 r koles chcial za 12 (bez oplat) oddac bez dyskusji, potem zaproponowalem 10 ale sie obrazil:) auto nie atrakcyjne ale dobre technicznie wg mnie, skrzynia ok redukcja, klima dzialala

- 2.0 GL Sport (GT look) srebrna z wroclawia 202 tys km 96 r bez oplat, wnetrze super bita lekko przod - zrobiona srednio ladnie=tanio, a tego nie lubie, silnik i skrzynia pracowala najlepiej ze wszytkich, z jazdy ok, troche powera nawet mial, za 14700 chcial mi ja oddac ale zrezygnowalem, stoi dalej w komisie

- 1.6 GL zardzewiala troche 93 r 240 tys km, poza rdza, to auto ok jezdzi fajnie tylko slaba bardzo (albo takie mam odczucia), wnetrze super stargowalem do 3500 bez oplat - najprawdopobniej je wezme do jazdy po kraku :mrgreen:

- GT granatowe 96 rok, z wloch, przebieg na liczniki 101 tys km, ciezko uwierzyc ale ok, nie bite (na 99%) mialo uszk. silnik i zrobione w Polsce (nowy wal panewki +/- 3500 pln) tyle wiem. Srodek super, kierownica OMP, kubly, klima, wydech przelot chyba super sprint, fele 16tki Sparco, podobno wieksze tarcze ale tego nie widzialem. Cena 25k pln po platach, za 23k moze by poszla. Nie jechalem bo auto bylo zarezerwowane, myslalem zeby je kupic bo MPK mnie denerwuje juz a nie za bardzo moge Mamie jej TDI brac. Nie wiem czy poszlo juz kupiec czekal na decyzje w/s kredytu. Wiecej nic ciekawego w poblizu kraka do 20 tys nie bylo. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- GT granatowe 96 rok, z wloch, przebieg na liczniki 101 tys km, ciezko uwierzyc ale ok, nie bite (na 99%) mialo uszk. silnik i zrobione w Polsce (nowy wal panewki +/- 3500 pln) tyle wiem. Srodek super, kierownica OMP, kubly, klima, wydech przelot chyba super sprint, fele 16tki Sparco, podobno wieksze tarcze ale tego nie widzialem. Cena 25k pln po platach, za 23k moze by poszla.

Widziałem ten samochód zaraz jak przyjechał i jak był remontowany. Auto wydaje sie być zwarte polecenia, i myślę ,że cenę powinno sie stargować wiecej niż myslisz.

Wolny wydech, naprawde niezłe białe felgi, takie auto do jazdy nie do lansu... mogę apytać jak wypadł remont silnika, czy to tylko taka szybka wkładka panewek czy coś porządnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- GT granatowe 96 rok, z wloch, przebieg na liczniki 101 tys km, ciezko uwierzyc ale ok, nie bite (na 99%) mialo uszk. silnik i zrobione w Polsce (nowy wal panewki +/- 3500 pln) tyle wiem. Srodek super, kierownica OMP, kubly, klima, wydech przelot chyba super sprint, fele 16tki Sparco, podobno wieksze tarcze ale tego nie widzialem. Cena 25k pln po platach, za 23k moze by poszla.

Widziałem ten samochód zaraz jak przyjechał i jak był remontowany. Auto wydaje sie być zwarte polecenia, i myślę ,że cenę powinno sie stargować wiecej niż myslisz.

Wolny wydech, naprawde niezłe białe felgi, takie auto do jazdy nie do lansu... mogę apytać jak wypadł remont silnika, czy to tylko taka szybka wkładka panewek czy coś porządnego.

Z tym autem jest problem ze jest zarezerwowane niewiadomo do kiedy, kupiec czeka na kredyt. Ja rozmawialem z Gawinem i On mi je polecil, twierdzil ze wal byl tez wymieniony i jest w super stanie. Wiem ze pospiech jest niewskazany ale nie wiem co zrobic potrzebuje czyms jezdzic, jade jutro ogladnac ta 1.6, a dzis taka probowalem i nadaje sie na miasto, a jezdzac nia bede zbieral kase na GT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz auto przejsciowe to kup malucha :twisted: Mój stary tak robi! :mrgreen:

nie az tak do konca przejsciowe, jak sie zastanawialem z kolegami to najlepiej miec 2 auta jakies zwykle do tluczenia po miescie i cos extra do zabawy jutro podejme decyzje w sprawie SI 1.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz auto przejsciowe to kup malucha :twisted: Mój stary tak robi! :mrgreen:

nie az tak do konca przejsciowe, jak sie zastanawialem z kolegami to najlepiej miec 2 auta jakies zwykle do tluczenia po miescie i cos extra do zabawy jutro podejme decyzje w sprawie SI 1.6

 

A to :)

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=89766520

Ta tez niczego sobie ;)

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C899417

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...