Skocz do zawartości

sti my2002 pytanie o plyte/zegary/wydech


michalz26

Rekomendowane odpowiedzi

mam kilka pytan dotyczacych STI MY2002

 

1) przede wszystkiem poszukuje informacji o płycie pod silnik i dyfer, gdzie, kto, z czego i za ile mi to zrobi, jaka waga, lub ewentulanie jesli ktos ma na sprzedaz w dobrej cenie to jestem gotow zakupic

 

2) zegary - jakie firmy polecacie z wlasnych doswiadczen, planuje zalozyc 3, zestaw: cisnienie doladawania, temp oleju i cisnienie oleju jest OK, czy moze warto cos dodac? j.w. jesli ktos chce odstapic taki zestawik w odpowiedniej cenie to jestem zainteresowany

 

3) wydech - auto obecnie 328KM podciagniete na unichipie, kute tloki, wydajniejsza pompa paliwa, wkrotce ~350KM, aktualny wydech troche nie pasuje do tego setupu, ogolnie partyzantka na bazie serii, wyciety katalizator, wypadaloby wymienic na 3", polecacie gotowe (Scooby, Devil?) czy custom (Grabowski, El-tec?)? Rowniez jestem zainteresowany zakupem, oczywiscie w dobrej cenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kilka pytan dotyczacych STI MY2002

 

1) przede wszystkiem poszukuje informacji o płycie pod silnik i dyfer, gdzie, kto, z czego i za ile mi to zrobi, jaka waga, lub ewentulanie jesli ktos ma na sprzedaz w dobrej cenie to jestem gotow zakupic

 

2) zegary - jakie firmy polecacie z wlasnych doswiadczen, planuje zalozyc 3, zestaw: cisnienie doladawania, temp oleju i cisnienie oleju jest OK, czy moze warto cos dodac? j.w. jesli ktos chce odstapic taki zestawik w odpowiedniej cenie to jestem zainteresowany

 

3) wydech - auto obecnie 328KM podciagniete na unichipie, kute tloki, wydajniejsza pompa paliwa, wkrotce ~350KM, aktualny wydech troche nie pasuje do tego setupu, ogolnie partyzantka na bazie serii, wyciety katalizator, wypadaloby wymienic na 3", polecacie gotowe (Scooby, Devil?) czy custom (Grabowski, El-tec?)? Rowniez jestem zainteresowany zakupem, oczywiscie w dobrej cenie :)

 

Kto stroil ten samochod i gdzie on byl potem mierzony(jesli mozna to wykres bym prosil) :?:

Z tego co korespondowalem z maptekiem i z tego co mozna na ich stronie poczytac nie jest mozliwe zrobienie 328PS na seryjnym ukladzie wydechowym :roll: Zreszta wg tego co tam pisze to to jest wogole granica wydajnosci seryjnej turbosprezarki...

Jeszcze tak zapytam po co te kute tloki skoro seria starcza do 400PS?? Nie lepieiej to wlasnie bylo na porzadny wydech , sprezarke lub FMIC (seryjny przy 350 chyba spuchnie?)wydac

:?:

Nie zebym sie czepial poprostu sam kompletuje wiedze zanim do kogokolwiek udam sie grzebac przy aucie :wink:

 

Aha co do wskaznikow to chyba warto jednak dodac EGT przy takich modyfikacjach, tym bardziej ze te kute tloki sugeruja ze bedzie bedzie wiecej niz 350PS docelowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiem w imieniu kolegi:

strojenie VTG, kuty dół tak troche przez przypadek, moze na przyszlosc sie przyda, w kazdym razie daje odrobine komfortu psychicznego...

wykres:

wykres4wh.gif

 

głownie chodzi nam o opinie nt. plyt pod silnik, niedawno skontaktowalem sie z czlowiekiem ktory sprzedaje tworzywa sztuczne i przypadkiem sie dowiedzialem ze do lancera solowowa sprzedali plyty z poliweglanu litego, prawde mowiac pierwsze slysze, stal tak, duraluminium tak, kevlar tak, ale poliweglan (?) to bardziej z szybami mi sie kojarzy, 1m^2 plyty grubosci 3 mm (podobno wystarczy) wazy 3kg, ale nie znam kogos kto podjalby sie robienia z tego materialu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głownie chodzi nam o opinie nt. plyt pod silnik, niedawno skontaktowalem sie z czlowiekiem ktory sprzedaje tworzywa sztuczne i przypadkiem sie dowiedzialem ze do lancera solowowa sprzedali plyty z poliweglanu litego, prawde mowiac pierwsze slysze, stal tak, duraluminium tak, kevlar tak, ale poliweglan (?) to bardziej z szybami mi sie kojarzy, 1m^2 plyty grubosci 3 mm (podobno wystarczy) wazy 3kg, ale nie znam kogos kto podjalby sie robienia z tego materialu

 

Jestem bardzo zainteresowany lekka plyta do lancera - moglbys powiedziec cos wiecej na ten temat, jakies namiary?

 

W STi uzywalem plyty aluminiowej by Janek Kornecki, waga ok 8 kg.

 

pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głownie chodzi nam o opinie nt. plyt pod silnik, niedawno skontaktowalem sie z czlowiekiem ktory sprzedaje tworzywa sztuczne i przypadkiem sie dowiedzialem ze do lancera solowowa sprzedali plyty z poliweglanu litego, prawde mowiac pierwsze slysze, stal tak, duraluminium tak, kevlar tak, ale poliweglan (?) to bardziej z szybami mi sie kojarzy, 1m^2 plyty grubosci 3 mm (podobno wystarczy) wazy 3kg, ale nie znam kogos kto podjalby sie robienia z tego materialu

 

Jestem bardzo zainteresowany lekka plyta do lancera - moglbys powiedziec cos wiecej na ten temat, jakies namiary?

 

W STi uzywalem plyty aluminiowej by Janek Kornecki, waga ok 8 kg.

 

pozdr!

 

wlasnie badam temat, na razie mam tylko namiar na material, szukam wykonawcy i informacji, jak uda mi sie cos dowiedziec dam znac, a Twoja plyta do STi jakie koszta byly i namiar na p. Korneckiego mozna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wykres :D

Apropo wydechu co dokladnie oznacza partyzantka na bazie serii :?:

Rozumiem ze mozna sie pozbyc np katalizatora wspawujac kawal prostej rury,

ale srednicy rur sie juz raczej nie powiekszy bez ich wymiany :?: A to chyba wydech najbardziej ogranicza podnoszenie mocy w seryjnym STi. Moze wlasciciel opisze co dokladnie zostalo w tym wydechu zmienione :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie badam temat, na razie mam tylko namiar na material, szukam wykonawcy i informacji, jak uda mi sie cos dowiedziec dam znac, a Twoja plyta do STi jakie koszta byly i namiar na p. Korneckiego mozna?

 

Koszt to ok. 800zl z tego co pamietam.

A namiary sa tutaj: http://korneckiautosport.com/

 

pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie mam tylko info co do ceny plyty z poliweglanu litego: 1 m^2 grubosci 3mm ok. 90zł

na dniach bede sie staral skontaktowac z zespolem cersanitu, mysle ze najpredzej u nich sie czegos dowiem

 

co do wydechu to pewnie niedlugo Michal dokladniej opisze, ja juz nie pamietam w szczegolach

 

a tak troche poza tematem to wlasnie nie-ASO ma zaskakujaco niskie moce biorac pod uwage zakres modyfikacji i zwiazana z tym cene, moze stroja bardzo asekuracyjnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do cen to fakt ze sa lekko szokujace, jesli chodzi o czesci to kupujac u innego posrednika dokladnie to samo mozna spooooro zaoszczedzic :?

Zas czy stroja asekuracyjnie to sie raczej nie dowiemy...

A czy VTG daje wykres AFR :?: Po tym mozna ocenic czy jest hardcorowo czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie mam tylko info co do ceny plyty z poliweglanu litego: 1 m^2 grubosci 3mm ok. 90zł

na dniach bede sie staral skontaktowac z zespolem cersanitu, mysle ze najpredzej u nich sie czegos dowiem

 

WOW :shock:

Cena rewelacyjna - a jak z wytrzymaloscia tego materialu?

Do tej pory nie udalo mi sie znalezc plyty do miska w cenie ponizej 2000 zl :evil:

Bede bardzo wdzieczny za dalsze informacje na ten temat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikomu nic nie opadlo, po co taki ton

Opad szczeki zalicze jak mnie 330(360) konne STI na seryjnym wydechu i turbosprezarce zje Zapraszamy kolego do krakowa prawda OGS

 

Jakim autkiem dysponujesz ?? Wydeszek nie jest seryjny a lekko wydłubany. Na spotkanie jestem jak najbardziej chetny- napisz kiedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kilka pytan dotyczacych STI MY2002

 

2) zegary - jakie firmy polecacie z wlasnych doswiadczen, planuje zalozyc 3, zestaw: cisnienie doladawania, temp oleju i cisnienie oleju jest OK, czy moze warto cos dodac? j.w. jesli ktos chce odstapic taki zestawik w odpowiedniej cenie to jestem zainteresowany

 

3) wydech - auto obecnie 328KM podciagniete na unichipie, kute tloki, wydajniejsza pompa paliwa, wkrotce ~350KM, aktualny wydech troche nie pasuje do tego setupu, ogolnie partyzantka na bazie serii, wyciety katalizator, wypadaloby wymienic na 3", polecacie gotowe (Scooby, Devil?) czy custom (Grabowski, El-tec?)? Rowniez jestem zainteresowany zakupem, oczywiscie w dobrej cenie :)

 

2) Zegary Defi

http://sklep.pws.com.pl/index.php?cPath=22_715

 

3) wydech DC Sports 3 cale cat-back za 1860 zł brutto :shock:

http://sklep.pws.com.pl/product_info.ph ... s_id=21295

 

kolektor i up/down pipe

http://sklep.pws.com.pl/index.php?cPath=1653_1654_1657

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie mam tylko info co do ceny plyty z poliweglanu litego: 1 m^2 grubosci 3mm ok. 90zł

na dniach bede sie staral skontaktowac z zespolem cersanitu, mysle ze najpredzej u nich sie czegos dowiem

 

WOW :shock:

Cena rewelacyjna - a jak z wytrzymaloscia tego materialu?

Do tej pory nie udalo mi sie znalezc plyty do miska w cenie ponizej 2000 zl :evil:

Bede bardzo wdzieczny za dalsze informacje na ten temat :D

 

dla mnie to jest nowosc tak wiec nie wiem jaka wytrzymalosc, mowi ze "OK", ze "wystarczajaca" itp, ale ile w praktyce to jest "OK" i "wystarczajaca" to ciezko powiedziec, duraluminium 3mm to juz klasa pancernik, jedno autko posadzone przy duzej predkosci na ostrym kamieniu widzialem i bylem w szoku ze nie dosc ze wytrzymalo to jeszcze dojechalo do mety, ale z drugiej strony moze to przesada...

 

kontakt na pw ci wysylam gdzie zrobi Ci plyte z dural ponizej 2000zl (przynajmniej tak mi sie wydaje), o dokladna cene sam zapytaj, nie chce zgadywac

ja kombinuje zeby w 500zl sie zmiescic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...