Skocz do zawartości

Nie kręci rozrusznik - przekaźnik robi cyk i nic...


RadziejS

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli kontrolki nie gasną, szukać w wyłączniku prądowym w rozruszniku. Najczęściej miedziana tarcza łączca styki wysokoprądowe rozrusznika. Przyciągana razem z bendixem. Jeżeli zębatka rozrusznika nie trafi w przerwę w zębach w kole zamachowym, to i rozrusznik nie ruszy. Przetoczyć samochód na biegu o 20 cm i próbować jeszcze raz. Gorzej, jeżeli zaśniedziały szczotki. Bez wyjmowania rozrusznika można zrobić chyba tylko jedno. Zdąć kabel prądowy z rozrusznika, zaizolować i pchać samochód do tyłu np. na trójce. Tak, aby koło zamachowe popychało sprzęgnięty rozrusznik (automat). To spowoduje obtarcie szczotek o komutator i być może pomoże. Dlaczego "pod prąd" ? Bendix ma wolne koło i w normalnym kierunku nie ruszy wirnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

W końcu wydobyłem rozrusznik celem zdiagnozowania.

Myślałem, że przeczyszczę łożyska ślizgowe i będzie smigał jak nówka.

Niestety producentem rozrusznika okazał się największy "wróg" i musiał się rozpaść po zaledwie 320 000 km przebiegu :P

large.20170523_194731.jpg.24ebb61fed492a

large.20170523_194913.jpg.cf30ddcef0e2b3

large.20170523_195131.jpg.f550f70dfdbc0f

 

Wypruło jedną z łopatek komutatora i pozamiatane :(

Teraz niech mi ktoś doradzi jakiego rozrusznika szukać.

Po którym z symboli mam szukać rozrusznika, który mi spasuje (23300AA380, czy TYPE: M000T81681, czy nr 23 ma też znaczenie), a może spasuje każdy rozrusznik wyjęty z Imprezy GC?

Pytam bo na allegro jeszcze nie natknąłem się na taki rozrusznik, w którym numery pokrywałyby się z moim :(

 

Edytowane przez pajac_am
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...