Skocz do zawartości

Thule Spirit 780 - wchodzi na IV kombi?


Knurek1111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy ktoś może potwierdzić, że box Thule Spirit 780 mieści się na dachu legaca MY08 kombi? Chodzi mi o takie mieszczenie żeby bagażnik dało się otworzyć bez opierania o box :idea:

Siedziałby na łapach Thule 753 (niższy niż 751).

Nie, przymierzyć nie mogę bo kupiłbym zdalnie używany. A poza tym strasznie zimno na polu :mrgreen:

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Spirit, ale Ocean 780 do MY'04 (a to chyba to samo), wchodzi na styk. Ale na 751, na 753 nie sprawdzałem.

Spojler dotyka boksa i klapa nie otwiera się do samego końca (ale naprawdę niewiele brakuje). Ja nakleiłem na boksa kawałek filcu, bo bardzo łatwo się zapomnieć i otwarcie/zamknięcie boksa przy otwartej klapie skutkuje rysami na spojlerze.

 

Sprawdzałem też THULE Odyssey (190 cm) - też wchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może potwierdzić, że box Thule Spirit 780 mieści się na dachu legaca MY08 kombi? Chodzi mi o takie mieszczenie żeby bagażnik dało się otworzyć bez opierania o box :idea:

Siedziałby na łapach Thule 753 (niższy niż 751).

Nie, przymierzyć nie mogę bo kupiłbym zdalnie używany. A poza tym strasznie zimno na polu :mrgreen:

Przerabiałem to w zeszłym roku. Nie ma na rynku markowego, nowoczesnego boksu dachowego, który pasuje na Legacy IV kombi tak, żeby tył boksu nie dotykał spojlera tylnej klapy, po jej całkowitym otwarciu. Jedyne wyjście to kupić zwykły boks z płaską podłogą (bez "wgłębień" na belki bazowe) i b. dużym zakresem regulacji. Ostatecznie kupiłem Thule Spirit 780. Pasował najlepiej z wszystkich boksów z wyższej półki - po otwarciu klapy bagażnika boks lekko opiera się o spojler. Na spojler naklejam taśmę izolacyjną (mniej więcej w kolorze nadwozia) i po kłopocie.

 

Godlik, jak się opiera, to nie wchodzi :idea:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E, no nie przesadzajmy. Wchodzi, tylko się opiera :wink:

Odyssey wchodzi bez dotykania, mam gdzieś nawet fotę

OK, Godlik, So What!, dzięki za informacje.

 

Jeśli lekko się opiera jeszcze da się znieść. Przed rokiem próbowałem Ocean 600 i też lekko dotykał (taśma izolacyjna załatwiła sprawę).

 

Faktycznie taki cichy? Mam szanse kupić w cenie nowego Motion 600, który wygląda na mniej dopieszczony niż Spirit (zamiast niego jest teraz Motion 800).

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może potwierdzić, że box Thule Spirit 780 mieści się na dachu legaca MY08 kombi? Chodzi mi o takie mieszczenie żeby bagażnik dało się otworzyć bez opierania o box :idea:

Siedziałby na łapach Thule 753 (niższy niż 751).

Nie, przymierzyć nie mogę bo kupiłbym zdalnie używany. A poza tym strasznie zimno na polu :mrgreen:

Przerabiałem to w zeszłym roku. Nie ma na rynku markowego, nowoczesnego boksu dachowego, który pasuje na Legacy IV kombi tak, żeby tył boksu nie dotykał spojlera tylnej klapy, po jej całkowitym otwarciu. Jedyne wyjście to kupić zwykły boks z płaską podłogą (bez "wgłębień" na belki bazowe) i b. dużym zakresem regulacji. Ostatecznie kupiłem Thule Spirit 780. Pasował najlepiej z wszystkich boksów z wyższej półki - po otwarciu klapy bagażnika boks lekko opiera się o spojler. Na spojler naklejam taśmę izolacyjną (mniej więcej w kolorze nadwozia) i po kłopocie.

 

Godlik, jak się opiera, to nie wchodzi :idea:

 

jest taki box, Thule Atlantis 600 (juz nie produkowany, w jego miejsce jest teraz seria Motion)

 

nie opiera sie o pokrywe bagaznika przy max otwarciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest taki box, Thule Atlantis 600

Jak przymierzałem różne boksy dachowe to najwyraźniej nie mieli tego w sklepie. Może dlatego, że, jak piszesz, nie jest już produkowany.

 

ale jeszcze w wielu miejscach dostępny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...