Skocz do zawartości

Zużycie oleju Sti


edek2006

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Szkoda, że wcześniej nie miałem pojęcia że ta sosjerka nić nie kontroluje :evil:

Sosjerka kontroluje ciśnienie, nie poziom... :wink:

No tak, ale trudno mówić o ciśnieniu jak nie ma oleju ( chyba, że atmosferycznym ) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie wymienię na dniach, ale przecież instrukcja mówi, że należy wymieniać co 12k. Rozumiem, że auta jeżdżone po torach wymieniane mają częściej ale przy normalnym użytkowaniu chyba nie???

Wiesz dzisiaj w niektórych autach instrukcja mówi nawet o 25k ale to zdecydowanie nie jest dobre dla samochodu a co najwyżej dla serwisu który później będzie miał sporo roboty. Olej nie kosztuje aż tak dużo w stosunku do innych rzeczy więc naprawdę warto zmieniać go częściej. Jeżeli chcesz zobaczyć co ten olej jest wart po takim przebiegu to odezwij się do wlyszkow i przed wymianą wyślij do niego 100 ml oleju to wyśle je do stanów i będzie wiadomo co i jak chyba, że nie chcesz się stresować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kryształ -tym autem jeździł 50-cio letni facet z żonką po zakupy w weekendy. Nie upalał, nie katował, nie modyfikował. Poprostu użytkował jak normalne auto, więc nie sądzę żeby była potrzeba wymieniania co 7k ale wszystkich rozumów nie pozjadałem, więc pytam :) .25k pokazują bmw. Nie mam problemu z wymianą częściej jeśli jest taka potrzeba. Ja będę jeździł pewnie bardziej "młodzieżowo" hehe, a i jakieś upalania też się pojawią w menu :twisted: jak i weekendowe wypady na tor.

Jak często wymieniacie i co lejecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz dziadek nie dziadek ale panewka i turbinka nie lubi złego oleju, starego oleju a ewentualne koszty naprawy po zastukaniu są delikatnie mówiąc duże.

Ja mam u siebie Millersa CFSa 5w40 niedługo przyjdą wyniki analizy po 3300 km także zobaczę na ile jeszcze mogę sobie pozwolić ale nie przewiduję dłuższego użytkowania niż 7000 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem wątek na forum w UK. Gośc właśnie wrócił z servisu. Zalali mu Millers CFS 10W50 na 05 STI i wymiana następna powiedzieli za 10k mil. Zastanawiam się czy oby niektórzy z Was nie są zbyt przewrażliwieni ??? 8)

Na pewno lepiej częściej wymieniać ale skoro serwis mówi 15k km to hmm :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyślij do niego 100 ml oleju to wyśle je do stanów i będzie wiadomo co i jak chyba, że nie chcesz się stresować.

 

:shock:

 

Kryształ -tym autem jeździł 50-cio letni facet z żonką po zakupy w weekendy. Nie upalał, nie katował, nie modyfikował

 

:shock: .... i miał zawszę z górki (w obie strony) i zawsze skręcał tylko w lewo :mrgreen:

od razu mi się przypomniał ten film:

Sorry za OT ale nie wytrzymałem :wink:

 

-- Cz lut 02, 2012 9:29 pm --

 

Na niektóre "Motule" trzeba uważać bo jest dużo podróbek na rynku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyślij do niego 100 ml oleju to wyśle je do stanów i będzie wiadomo co i jak chyba, że nie chcesz się stresować.

 

:shock:

 

Kryształ -tym autem jeździł 50-cio letni facet z żonką po zakupy w weekendy. Nie upalał, nie katował, nie modyfikował

 

:shock: .... i miał zawszę z górki (w obie strony) i zawsze skręcał tylko w lewo :mrgreen:

od razu mi się przypomniał ten film:

Sorry za OT ale nie wytrzymałem :wink:

 

-- Cz lut 02, 2012 9:29 pm --

 

Na niektóre "Motule" trzeba uważać bo jest dużo podróbek na rynku ;)

Wiem od kogo kupiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ariel, nie bardzo rozumiem emotkę " :shock: " co do mojej wypowiedzi na temat badania oleju na jakie wlyszkow wysyła je do USA

 

a filmik kozak :D nie znałem tego ale coś w tym jest, tylko że zazwyczaj 70 letni niemiec jest jednak młodszy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy, po prostu jestem zdziwiony wysyłaniem próbek oleju do USA :wink:

W jakim celu się to robi i ile to kosztuje ? Pytam z ciekawości

 

 

Olej wysyła kolega wyszkov ( non profit :wink: ) po to żebyś sie dowiedział , że Twój olej jest nic warty, i kupił najlepszy olej na świecie , który jak woda z Lichenia uzdrawia wszystko :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po to żebyś sie dowiedział , że Twój olej jest nic warty, i kupił najlepszy olej na świecie

 

Dalej nie czaje... :oops:

Czyli to taki olejowy Kaszpirowski ? :lol:

 

Dlatego trzeba lac Millersa

 

Też dobry olej, jeździłem na nim.

Można też kupić Motula z pewnego źródła :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a miski olejowej to ty nie uszkodziles na tym torze? :roll:

 

Akurat miską w nic nie przywaliłem, ale opony zabezpieczające to parę razy widziałem wyżej od siebie :D . Poza tym myślę, że mechanik też by to zauważył, bo samochód teraz ma olej, trochę pojeździł i wszystko jest suche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...