Skocz do zawartości

Malowanie listew WRX


designer

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

 

denerwują mnie i chciałbym pomalować na kolor nadwozia te plastikowe listwy, które są pod drzwiami. I mam w związku z tym kilka pytań:

 

1) Gdzie znaleźć kod lakieru? Po VIN'ie czy gdzieś jest na jakiejś magicznej tabliczce w aucie? Czy popularna nazwa Blue Mica mówi od razu o jaki kolor chodzi czy było "ileśtam" odcieni?

2) Czy lakier nie odpryskuje zbyt szybko z tych elementów? Są one najbliżej ziemi i często są narażone na uderzenia kamieni itp.

3) Czy w W-wie jest ktoś godny polecenia kto bez problemu dobierze lakier i zrobi to dobrze, szybko i w normalnej cenie?

 

Poza tym wszelkie doświadczenia z malowaniem tych elementów mile widziane :mrgreen:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) Czy lakier nie odpryskuje zbyt szybko z tych elementów? Są one najbliżej ziemi i często są narażone na uderzenia kamieni itp.

Ja przepraszam, że nie bezpośrednio w odpowiedzi na to pytanie... ale owe listwy właśnie dlatego nie są lakierowane, bo są najbliżej ziemi i często są narażone na uderzenia kamieni itp... :wink:

Widziałeś zapewne efekty lakierowanych listew drzwiowych, zderzaków i innych elementów, które służą zabezpieczeniu nadwozia przed drobnymi uszkodzeniami. Efekt wkrótce jest odwrotny od zamierzonego i z estetyką ma niewiele wspólnego.

 

Think about it zanim spaskudzisz auto.

I oczywiście bez urazy - o gustach się nie dyskutuje.

Luke

 

PS.: Moje doświadczenia z malowaniem plastików i wrażenia po upływie jakiegoś czasu są średnie (oczywiście nie mówię tu o swoich "pierwszych krokach lakierniczych"). Bardzo ciężko dobrze przygotować plastikową powierzchnię pod lakier. Jasne, że nie jest to niewykonalne, ale zwykłe "tryśnięcie przy okazji" nie zdaje egzaminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesienią malowałem listwy w Yarisie bo były czarne i też mi się nie podobały, z tym że w tym aucie one nie są tak nisko jak w WRX. Kupiłem podkład bezbarwny w sprayu + dobrany lakier w kolorze nadwozia (kod lakieru powinien być na tabliczce pod maską) + lakier bezbarwny.

 

Najpierw odtłuściłem listwy, potem dwie warstwy podkładu, dwie warstwy koloru i dwie warstwy bezbarwnego na końcu. Jak do tej pory nie ma żadnych złuszczeń, czy odprysków, zobaczymy co będzie dalej. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1) Gdzie znaleźć kod lakieru? Po VIN'ie czy gdzieś jest na jakiejś magicznej tabliczce w aucie? Czy popularna nazwa Blue Mica mówi od razu o jaki kolor chodzi czy było "ileśtam" odcieni?

2) Czy lakier nie odpryskuje zbyt szybko z tych elementów? Są one najbliżej ziemi i często są narażone na uderzenia kamieni itp.

3) Czy w W-wie jest ktoś godny polecenia kto bez problemu dobierze lakier i zrobi to dobrze, szybko i w normalnej cenie?

 

Ad1 Numer lakieru znajduję się na tabliczce znamionowej. Tabliczka znamionowa w imprezie jest na lewym kielichu pod maską.

Ad2. Wg. mnie nie. :wink:

Ad.3 Sam muszę oddać do kogoś zderzak do lakierowania i też szukam kogoś dobrego. Dobranie lakieru to nie problem, ale lepiej poczekać, zapłacić więcej i mieć to zrobione dobrze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To np. w STI te listwy nie są plastikowe lakierowne fabrycznie? Bo są w kolorze nadwozia... :wink:

Słowo-klucz :)

 

Ja tylko przedstawiłem swój subiektywny pogląd. Pomalować można wszystko z lepszym lub gorszym skutkiem. Kwestia kosztów i kto co lubi.

 

Luke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Panowie,

 

denerwują mnie i chciałbym pomalować na kolor nadwozia te plastikowe listwy, które są pod drzwiami. I mam w związku z tym kilka pytań:

 

1) Gdzie znaleźć kod lakieru? Po VIN'ie czy gdzieś jest na jakiejś magicznej tabliczce w aucie? Czy popularna nazwa Blue Mica mówi od razu o jaki kolor chodzi czy było "ileśtam" odcieni?

2) Czy lakier nie odpryskuje zbyt szybko z tych elementów? Są one najbliżej ziemi i często są narażone na uderzenia kamieni itp.

3) Czy w W-wie jest ktoś godny polecenia kto bez problemu dobierze lakier i zrobi to dobrze, szybko i w normalnej cenie?

 

Poza tym wszelkie doświadczenia z malowaniem tych elementów mile widziane :mrgreen:

 

Pozdrawiam

 

Ad. 1 Tak jak napisał kolega Blade

Ad. 2 Jeśli skatujesz auto na kamieniach czy szutrze to wszystko się podda.

Rozwiązanie: Solidnie zmatować powierzchnię, następnie użyć dobrego odtłuszczacza oraz zmywacza do sylikonu, zastosować podkład na plastik (2 cienkie warstwy w ok. 5- minutowych odstępach czasu), w przypadku lakieru wielowarstwowego powiedzieć lakiernikowi aby dodał do klaru ok. 10% plastyfikatora, polakierować z zachowaniem właściwych zasad, porządnie wysuszyć przez min. 48h aby rozpuszczalniki lub wilgoć (w przypadku lakierów wodorozcieńczalnych) zdążyły wparować, oddać chłopakom z firmy zajmującej się oklejaniem aut folią, do zabezpieczenia ich przy pomocy folii bezbarwnej (pozbyć się 150 - 200 zł.), zamontować i się cieszyć :wink:

 

W takiej konfiguracji będziesz się cieszył listwami przez bardzo długo, póki ich nie rozp...sz mechanicznie.

Tańszy wariant, bez oklejania folią jednak z zachowaniem pozostałych powyższych wskazówek - póki nie zakatujesz lakieru odpryskami co jest uzależnione od tego ile, i w jakich warunkach użytkujesz auto.

 

Pozdrawiam

SpeedR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Sporo pochlebnych opinii :arrow: http://www.sztukalakierowania.pl/naprawy-blacharsko-lakiernicze-nadwozi-subaru-warszawa

 

Chyba jutro podjadę i zapytam o koszty i czas.

 

No koszty u nich spore, byłem niedawno usunąć bezinwazyjnie wgniotę i polakierować kilka elementów, ale generalnie serwis na duży plus, już za samo podejście do klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...