Skocz do zawartości

Legacy IV luz na kołach na zaciągniętym ręcznym


piotrekj482

Rekomendowane odpowiedzi

Problem polega na tym że na zaciągniętym ręcznym potrafię ruszyć tylnymi kołami tak ok 1cm (po obwodzie koła) - oczywiście auto podniesione - luz ten jest taki że koło się swobodnie poruszy i póżniej tak jakby go coś nagle zablokowało - jakby uderzył o coś metalowego. Normalnie hamulec ręczny działa poprawnie z górki auto się nie toczy. Czy wie ktoś co to może być? Miał ktoś już taki problem - chyba że to jest normalne????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to normalne ale u mnie też tak to przeważanie działa. Czasami jak zaciągam ręczny jak tekko się auto toczy i zaciągnę ręczny to czuje że działa z minimalnym opóźniniem , to samo jak czasami chcę ruszyć i zdarzy mi się że zapomne odblokować to tak samo. Niedawno wyminiałem tarcze i klocki na nowe i nic się niezmieniło. W serwisie nikt mi nie powiedział że coś jest popsute.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ten Typ Tak Ma.

 

Gdy podczas jazdy zaciagniemy reczny slychac uderzenie. Wynika ono z konstrukcji tylnego hamulca. Nawiasem mowiac w instrukcji jest chyba napisane ze nie wolno tego robic, bez potrzeby. Nie jest tez wada to, ze po zaciagnieciu recznego na postoju auto poruszy sie jeszcze o kilka centymetrow.

 

Pozdrawiam

Seb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to mam. Generalnie to straszny [moderator czuwa]-up ponieważ jeżeli mamy auto z automatem i stoimy na pochyłym terenie i chcemy zacisnąć ręczny i dać na P to auto oprze się na skrzyni a nie na ręcznym. Po takiej akcji wyjdzie z P możne być problematyczne !

Dlatego w subaru trzeba robić tak:

1. Zacisnąć hamulec nożny.

2. Neutral.

3. Ręczny.

4. Puścić ręczny, auto trochę się opuści i oprze na ręcznym.

5. P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

MTTM i to jest normalne. Ta konstrukcja jast bardzo dziwna ale skuteczna. Audiki np bardzo lubią sobie odjeżdżać na ręcznym ot tak same z siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...