Skocz do zawartości

Silnik z BRZ w innych modelach Subaru.


Rafcio78

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z nieodległym pojawieniem się modelu BRZ na rynku mam pytanie :arrow: czy wiadomo coś na temat wprowadzenia montowanego w nim silnika w innych modelach Subaru :?:

 

W mojej ocenie np. Impreza z tym silnikiem (2.0, 200 km) byłaby chociaż częściowo alternatywą dla niedostępnego już w Europie WRX-a...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z nieodległym pojawieniem się modelu BRZ na rynku mam pytanie :arrow: czy wiadomo coś na temat wprowadzenia montowanego w nim silnika w innych modelach Subaru :?:

 

W mojej ocenie np. Impreza z tym silnikiem (2.0, 200 km) byłaby chociaż częściowo alternatywą dla niedostępnego już w Europie WRX-a...

 

wątpię żebyś uzyskał jakieś wiążące info, jakby tak było to ludzie by czekali na auta z tym silnikiem z ewentualnym zakupem, podobnie jest z powrotem turbo, jest mowa że kiedyś może wrócą do UE, ale kiedy to nie wiadomo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Ojciec Założyciel
W związku z nieodległym pojawieniem się modelu BRZ na rynku mam pytanie czy wiadomo coś na temat wprowadzenia montowanego w nim silnika w innych modelach Subaru

Do tej pory nie przedstawiono nam takich planów, więc - przynajmniej w przewidywalnej przyszłości - nie.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z nieodległym pojawieniem się modelu BRZ na rynku mam pytanie :arrow: czy wiadomo coś na temat wprowadzenia montowanego w nim silnika w innych modelach Subaru :?:

 

W mojej ocenie np. Impreza z tym silnikiem (2.0, 200 km) byłaby chociaż częściowo alternatywą dla niedostępnego już w Europie WRX-a...

 

a po co ?? samemu nie mozesz zrobic projekt "Subaru XV STi" ;-)

jezeli chodzi o roznice XV od STi 08 -> to konstrukcyjnie sie rozni tak jak GD od GC ;-) czyli wiekszosc P&P ;-)

 

Żeby było śmiesznie czerwony odblask w zderzaku tylnym jest ten sam co w Imprezie 08 ->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z nieodległym pojawieniem się modelu BRZ na rynku mam pytanie czy wiadomo coś na temat wprowadzenia montowanego w nim silnika w innych modelach Subaru

Do tej pory nie przedstawiono nam takich planów, więc - przynajmniej w przewidywalnej przyszłości - nie.

 

Pozdrowienia

 

Cóż, szkoda :( Ale dziękuję za odpowiedź i również pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a po co ?? samemu nie mozesz zrobic projekt "Subaru XV STi" ;-)

jezeli chodzi o roznice XV od STi 08 -> to konstrukcyjnie sie rozni tak jak GD od GC ;-) czyli wiekszosc P&P ;-)

 

Żeby było śmiesznie czerwony odblask w zderzaku tylnym jest ten sam co w Imprezie 08 ->

 

 

Czy ja jestem jedynym, ktory ma problem z tym, zeby te wypowiedz odniesc do kontekstu? ;-)

 

sfaragdas, moglbys troche wyjasnic co miales na mysli? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a po co ?? samemu nie mozesz zrobic projekt "Subaru XV STi" ;-)

jezeli chodzi o roznice XV od STi 08 -> to konstrukcyjnie sie rozni tak jak GD od GC ;-) czyli wiekszosc P&P ;-)

 

Żeby było śmiesznie czerwony odblask w zderzaku tylnym jest ten sam co w Imprezie 08 ->

 

 

Czy ja jestem jedynym, ktory ma problem z tym, zeby te wypowiedz odniesc do kontekstu? ;-)

 

Nie jesteś :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja jestem jedynym, ktory ma problem z tym, zeby te wypowiedz odniesc do kontekstu? ;-)

Wyjąłeś mi to z ust :)

 

przynajmniej w przewidywalnej przyszłości - nie.

Zdecydowanie smutna wiadomość :cry: Liczyłem, że teraz to już rzut beretem do nowych silników z bezpośrednim wtryskiem. W latach 2003-2005 wydawało się, że Subaru zmniejszyło dystans jaki dzielił je od innych, bardziej popularnych producentów. Wydawało się, że w ciągu kilku lat nadrobią zaległości i jakąś petardą wszystkich zaskoczą. Stało się niestety troszkę inaczej. Owszem, pojawił się Boxer-Diesel, ale to za mało.

To wszystko oczywiście tylko moje zdanie :)

Skrzynie dwusprzęgłowe stają się powszechne, dostępne i coraz tańsze, do tego udane konstrukcje silników z bezpośrednim wtryskiem, niejednokrotnie wspomagane przez turbo (a coraz powszechniej przez kompresory), a na dokładkę coraz bardziej zaawansowane systemy typu automatycznego parkowania itp ułatwiające jazdę samochodem.

Gdzie wobec tej techniki jest Subaru ? No chyba, że mają już coś lepszego niż bezpośredni wtrysk i zamierzają właśnie odpalić wspomnianą wyżej petardę zaskakując cały świat. Chciałbym w to wierzyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie jest jednak tak źle jak piszesz. Przyszłość to CVT i zwyczajne automaty. DSG to wynalazek, który się przyjął w UE tylko dlatego, ze jest tani i działa z dieslami. CVT to znacznie lepsze rozwiązanie a z czasem dystans będzie się powiększał. Wtrysk bezpośredni ma być lada moment w subaru. Tak samo hybrydy. Ja tam wole miedz technologie parę lat później ale dopracowana i sprawdzona. Nie zapominaj tez, ze dopiero niedawno konkurencja zaczęła doganiać subaru jeżeli chodzi o napędy 4x4. Co do elektroniki to automatyczne podjeżdżanie / hamowanie, rozpoznawanie pieszych przez kamery itp jest już testowane - można zobaczyć filmy na YT z demonstracji.

Jednak mimo to subaru na rynku UE po prostu ma dziury w ofercie. A wystarczyło by przygotować auta z klocków, które już są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W calosci wyglada naprawde ladnie, jak ten nowy Hundai coupe :mrgreen:

Rozwalilo mnie osobiscie mocowanie akumulatora, ci Japonczycy to maja poczucie humoru :P

 

http://speedhunters.com/archive/2012/01/25/car-feature-gt-gt-subaru-brz-sti-concept.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...