Skocz do zawartości

AirBag


Gates

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 5 tygodni później...

Witam wymrugałem kod airbag i wyskakuje mi błąd 21 według stronki z forum to jest to :AIRBAG Moduł sterowania jest uszkodzony. I teraz pytanie mam takie czy to ten moduł co jest na kanale pod radiem? I doradźcie czy kupić używany czy naprawić ten(mam takiego magika co robi takie rzeczy i ogólnie naprawia sterowniki pomp wtryskowych it.p)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wymrugałem kod airbag i wyskakuje mi błąd 21 według stronki z forum to jest to :AIRBAG Moduł sterowania jest uszkodzony. I teraz pytanie mam takie czy to ten moduł co jest na kanale pod radiem? I doradźcie czy kupić używany czy naprawić ten(mam takiego magika co robi takie rzeczy i ogólnie naprawia sterowniki pomp wtryskowych it.p)

 

Tak to ten pod radiem.Czy naprawiać to zależny co przez to rozumiesz.Jeśli trzeba zresetować po dzwonie to jak najbardziej,ale jeśli moduł jest uszkodzony to absolutnie nie :!: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko powiem tak, autko zanim kupiłem było lekko stuknięte z prawej strony, rozbity klosz migacza delikatnie wgięty błotnik i rozbity halogen, natomiast z lewej był przerysowany a kontrolka już świeciła. Wyglądało to tak jakby gość się gdzieś wcisnął zabardzo żadna poducha nie była wystrzelona. Wszystkie poduszki są i śruby są lakowane w każdej, napinacze też w pełni sprawne, więc nie wiem co się mogło stać z tym sterownikiem. Mój Magik mówił właśnie, że albo reset mu trzeba zrobić, a jak nie to może jakiś zimny lut nie styka i to też może być powód. Nie wiem bo się na tym nie znam, w każdym razie mówi, że on dosyć często się z tym spotyka, że nic się nie stało z autem, a air bag świeci i okazuje się że sterownik do roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobne przeboje z ta kontrolką jak kupiłem swojego. U mnie pas lewy i prawy różniły się tym, że na prawym był jakiś dodatkowy czujnik w miejscu, gdzie pas przykręca się na samym dole do progu ( pod wykładziną ). To wpiąłem , docisnąłem też wtyczkę przy rolce w słupku i wszystko zagrało. Jak system jest ok to nic nie trzeba kasować, kontrolka sama zgaśnie. Kiedyś mi tez pomogło w innym aucie odłączenie akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

i tak... sterownik zrobiony, a kontrolka dalej świeci i ani nie mrugnie:( nawet nie moge wymigać kodów błędów. Tylko pytanie czy coś tam nie zapamiętało braku sterownika jak jeździłem bez niego dwa tygodnie. Doradźcie coś skutecznego aby to zadziałało. co zrobić

 

PS: wyjęcie żaróweczki nie wchodzi w gre:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze sposob z czarna tasma i zaklejeniem kontrolki wewnatrz licznikow :D

 

 

Liczba poduszek sie zgadza, niestety z braku czasu nie kombinowalem dalej z Airbagami ale niedlugo zamierzam sie za to zabrac. Prawdopodobnie wina lezy po stronie sterownika, ale to sie dopiero okaze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zapamiętuje braku sterownika. Licznik dostaje sygnał ze sterownika i wtedy gasi lampkę.

 

Dla mnie nie byłby to problem w Trójmieście. 2-3 godziny i miałbym diagnozę. Sterowników mam kilka na podmianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie jedziesz czasem do zakopanego;) Tylko, że ja podpiołem sterownik na odpiętych klemach. Może trzeba wpiąć go z podłączonymi klemami?

 

-- 4 mar 2012, o 09:19 --

 

http://www.diagnostik.pl/testery_airbag ... ubaru.html

 

i takie pytanie czy ktos tego moze uzywał i czy jest to cos warte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Powiedzcie czy coś udało się zaradzić w tej sprawie? Wiem że temat stary ale u mnie jest podobnie jak i u autora tematu. W Foresterze sf '98 czasem zapali mi się airbag. Ale jak zgaszę silnik i odpalę jeszcze raz to czasem zgaśnie. Kontrolka nie zapala się odrazu. Czasem po kilku metrach jazdy a czasem wcale. Wymruguje mi dład numer 12 czyli AIRBAG HARNESS PASSENGER CIRCUIT OPEN, SHORT, SHORT TO GROUND. Jak chcę wykasować bład to mam taką samą sytuację jak autor tematu czyli kontrolka zamiast migać to tak dziwnie przygasa na 5s. Czy udało się coś w tej sprawie zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...