Skocz do zawartości

Spoiler New Age


Gates

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnosnie spoilera w Imprezie New Age

Kupilem WRX-a ze spoilerem bardzo diwnym jak na moje oko a mianowicie cos takiego:

sti%202001%204.jpg

 

Chcial bym wymienic go na Spoiler taki jak w STI, czyli klasyczna wielka pletwa:

112_0507_13z%252B2004_Subaru_Impreza_WRX_STi%252BRear_Wing.jpg

 

Niestety dostanie oryginalnego spoilera STI za rozsadna kase graniczy z cudem.

Na allegro mozna znalezc spoiler z STI http://allegro.pl/subaru-impreza-wrxwst ... 65929.html niestety nie oryginalny.

 

Czy taki spoiler z wlokna szklanego (nieoryginalny) jest wart wogole uwagi? Czy ktos posiada taki spoiler w swoim aucie i moze cos na ten temat powiedziec? Lepiej szukac oryginalnego? Jak wyglada kwestia wytrzymalosci tej pletwy? I jeszcze jedno pytanko, skad pochodzi taki spoiler jak w mojej imprezie? Wyglada jak replika regulowanego spoilera z 22b... niczego innego podobnego nie znalazlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem, to te podróbki są słabe, i potrafią się przy większych prędkościach wyginać. Ile w tym prawdy nie wiem - tyle słyszałem na temat nieoryginalnych spoilerów.

Ja bym tam szukał oryginału ;).

A najlepiej to zamontuj sobie naleśnik, bo najmniejsze opory powietrza stawia :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam - też wielokrotnie słyszałem i czytałem tu na forum, że wiele podróbek, szczególnie z allegro, jest bardzo marnej jakości... A z kolei nieoryginalny spojler a dobrej firmy kosztuje niewiele mniej, od OEM.

 

Morał z tego taki: ja bym unikał kupowania tego na Allegro. Prędzej poszukaj tutaj na Forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem, to te podróbki są słabe, i potrafią się przy większych prędkościach wyginać.

Ciekawe czy kopie zachowują dokładnie profile oryginalnych elementów, czy tylko ogólny wygląd? Nie wiem czy kiedyś się przyglądaliście, ale górna część spojlera jest zaprojektowana jak odwrócone skrzydło samolotu. Wytwarza "siłę nośną" skierowaną do dołu. Nigdzie nie znalazłem, jaki dokładnie docisk dodaje, ale wiadomo, że coś tam przy większej prędkości stabilizuje. Jak się jedzie szybciej widać, że się ugina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie spoilera w Imprezie New Age

Kupilem WRX-a ze spoilerem bardzo diwnym jak na moje oko a mianowicie cos takiego:

[ http://modelowanie.webhost.pl/STI%202001/sti%202001%204.jpg ]

 

Chcial bym wymienic go na Spoiler taki jak w STI, czyli klasyczna wielka pletwa:

[ http://1.bp.blogspot.com/_4fMvZGw4BuU/TUklIuSdxvI/AAAAAAAAFPQ/_NH3iaxDvXE/s1600/112_0507_13z%252B2004_Subaru_Impreza_WRX_STi%252BRear_Wing.jpg ]

 

Niestety dostanie oryginalnego spoilera STI za rozsadna kase graniczy z cudem.

Na allegro mozna znalezc spoiler z STI http://allegro.pl/subaru-impreza-wrxwst ... 65929.html niestety nie oryginalny.

 

Czy taki spoiler z wlokna szklanego (nieoryginalny) jest wart wogole uwagi? Czy ktos posiada taki spoiler w swoim aucie i moze cos na ten temat powiedziec? Lepiej szukac oryginalnego? Jak wyglada kwestia wytrzymalosci tej pletwy? I jeszcze jedno pytanko, skad pochodzi taki spoiler jak w mojej imprezie? Wyglada jak replika regulowanego spoilera z 22b... niczego innego podobnego nie znalazlem.

 

Gates Ty lepiej zmień opony zanim auto zepsujesz... masz różne na obu osiach. A lotka którą masz to faktycznie nie pasuje ani trochę do GD (a niestety wiele osób w new age posiada taką)

a tak poza tym to skąd auto kupiłeś bo jakoś coś kojarzę z ogłoszeń...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy kopie zachowują dokładnie profile oryginalnych elementów, czy tylko ogólny wygląd? Nie wiem czy kiedyś się przyglądaliście, ale górna część spojlera jest zaprojektowana jak odwrócone skrzydło samolotu. Wytwarza "siłę nośną" skierowaną do dołu. Nigdzie nie znalazłem, jaki dokładnie docisk dodaje, ale wiadomo, że coś tam przy większej prędkości stabilizuje. Jak się jedzie szybciej widać, że się ugina.

 

Dużo prościej jest zdjąć formę z ori spoilera niż majstrować taki od początku. Z dużym prawdopodobieństwem możesz założyć, że te spoilery wymiarowo są identyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nieoryginalny duży spojler w moim WRX-ie w spadku po poprzednim właścicielu i była to totalna porażka - cały popękany, pofalowana powierzchnia, mnóstwo odprysków (podobno właśnie z allegro za 400PLN :evil: ). Wymieniłem go bardzo szybko na ori za 1900 PLN, używany, kupiony u Bryka. I rzeczywiście przy większych prędkościach górna część pięknie się ugina... :D Na szczęście pasował do nawierconych już otworów w klapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gates Ty lepiej zmień opony zanim auto zepsujesz... masz różne na obu osiach. A lotka którą masz to faktycznie nie pasuje ani trochę do GD (a niestety wiele osób w new age posiada taką)

a tak poza tym to skąd auto kupiłeś bo jakoś coś kojarzę z ogłoszeń...

 

To nie moja Impreza, wrzucilem zdjecie bo spoiler ma taki sam :)

 

 

Czyli najlepiej szukac uzywanej pletwy, ale oryginalnej z STI.

 

Jest mi ktos w stanie powiedziec jeszcze co to za spoiler jest w moim Subaru? Podroba jakas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kiedyś do wrx'a duże skrzydło jakąś podróbę z aledrogo i po pierwsze lakiernik to mnie wyklinał na wszystkie strony bo dużo czasu poświęcił na doprowadzenie do kultury tego elementu a druga sprawa że ciężko było spasować to z klapą także unikaj tych tematów i poluj na oryginał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Czy spoiler z STI 2011 będzie pasował do MY08 sedan

Nie wiem czy ktoś próbował tego zabiegu, ale powinien pasować.

ciężko będzie to podmienić?

Zdejmij obicie klapy (o ile jest :mrgreen:) i poszukaj śrub mocujących spojler, jeśli nie ma na środku i spojler nie był przyklejony, to powinno obyć się bez lakierowania klapy. Pod nowy spojler raczej będzie trzeba wiercić otwory.

Mam możliwość kupna wysokiego za 1300 używkę dobra cena?

:shock: do GT wysoki spojler kosztuje 500, więc Twój to okazja.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DanPlut, jesteś kolejną osobą, którą kupiła wrx i po taniości chce zrobić STi? Ostatnio dużo na forum historii o nie racjonalnym podnoszeniu mocy -tak tylko przestrzegam.

Wielkie skrzydło daje więcej koni niż jakiś tam remap, że nie wspomnę o punktach respect na dzielni :mrgreen:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no spokojnie. Remap chce zrobić tylko do postaci wrx z 2009r na ok 250 koni i basta. Zdaję sobie sprawę że to nie będzie STI i ma nie być. Bo później nie będę miał na co zmienić :D . No spoiler poprostu mi się podoba pozatym WRX-y z 2011 fabrycznie też takie mają a nie są STI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...