Skocz do zawartości

Legacy IV Sedan - siłownik klapy bagażnika


bolz

Rekomendowane odpowiedzi

Od dawna dziwi mnie pewna kwestia - dlaczego w legacy IV sedan bagażnik nie otwiera się "automatycznie"? Skoro istnieje przycisk w kluczyku - wygodniej by było idąc np z zakupami aby po jego wciśnięciu klapa podnosiła się automatycznie. Czy ktoś z was może rozwiązał ten temat? Zastosowanie siłownika czy np zamiana sprężyn na inne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bolz, kiedyś też chciałem to robić po zakupie auta. Poczekaj chwilę i samo Ci przejdzie :mrgreen:

 

 

ja bym jednak wziął tą małpę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, auto kupiłem już kilka miesięcy temu. Zrobiłem przy nim już kilka rzeczy, m.in tzw car detailing itp. Teraz przyszedł czas na pozostałe "wydumki" czyli np:

- podnoszenie automatyczne bagażnika

- automatyczne składanie lusterek zewnętrznych

- modyfikacja audio (niewielka - wygłuszenie, mały wzmak + głośniki Helix lub Hertz)

- modyfikacja oświetlenia wewnętrznego (led + katody) - pod nogi przód i tył

 

... i troszkę innych.

 

A czy mi przejdzie? Zobaczymy - serwis rozłożył ręce (TTTM) więc sądziłem że może ktoś z Szanownych Forumowiczów rozwiązał tenże problem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, auto kupiłem już kilka miesięcy temu. Zrobiłem przy nim już kilka rzeczy, m.in tzw car detailing itp. Teraz przyszedł czas na pozostałe "wydumki" czyli np:

- podnoszenie automatyczne bagażnika

- automatyczne składanie lusterek zewnętrznych

- modyfikacja audio (niewielka - wygłuszenie, mały wzmak + głośniki Helix lub Hertz)

- modyfikacja oświetlenia wewnętrznego (led + katody) - pod nogi przód i tył

 

... i troszkę innych.

 

A czy mi przejdzie? Zobaczymy - serwis rozłożył ręce (TTTM) więc sądziłem że może ktoś z Szanownych Forumowiczów rozwiązał tenże problem!

 

 

Ja bym kupił małpę na Twoim miejscu ;) wszystko byś zakasował!! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeś się czepił tej małpy :)

 

... nie wpadłeś na to, że bagażnik może być już zajęty przez teściową? Otwieranie automatyczne jest niezbędne w takiej sytuacji bo skubana rzuca się od razu do tętnicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeś się czepił tej małpy :)

 

... nie wpadłeś na to, że bagażnik może być już zajęty przez teściową? Otwieranie automatyczne jest niezbędne w takiej sytuacji bo skubana rzuca się od razu do tętnicy :)

 

 

:D

 

ale jaki byłby zestaw- teściowa z małpą :mrgreen:

 

 

auto otwieranie klapy byłoby fajne masz rację,

jakbyś ogarnął jakiś sposób daj znać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- podnoszenie automatyczne bagażnika

- automatyczne składanie lusterek zewnętrznych

- modyfikacja audio (niewielka - wygłuszenie, mały wzmak + głośniki Helix lub Hertz)

- modyfikacja oświetlenia wewnętrznego (led + katody) - pod nogi przód i tył

 

Pierwsze typowy bajer, ale zrób od razu z zamykaniem, bo w sedanie nie ma za co chwycić od wewnątrz klapy.

 

Drugie mam i fajne, ale czy warte zachodu???

 

Czwarte, hm... jaki masz cel? Zmniejszenie zużycia energii? :mrgreen:

 

Daj znaka jak Ci pójdzie, może sam sobie zrobię coś z tego? I pomyśl nad TV w zagłówkach, to by mi się przydało :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- podnoszenie automatyczne bagażnika

- automatyczne składanie lusterek zewnętrznych

- modyfikacja audio (niewielka - wygłuszenie, mały wzmak + głośniki Helix lub Hertz)

- modyfikacja oświetlenia wewnętrznego (led + katody) - pod nogi przód i tył

 

Pierwsze typowy bajer, ale zrób od razu z zamykaniem, bo w sedanie nie ma za co chwycić od wewnątrz klapy.

a nie zdarzyło Ci się iść z torbami z zakupów i chcąc je włożyć do kufra musiałeś odłożyć ich na ziemię? Ja ostatnio robiłem coś takiego w deszczu i wierz mi - nie zależy mi na "typowym bajerze". Zamykać spokojnie dam radę "ręcznie" :)

 

Drugie mam i fajne, ale czy warte zachodu???

Stawiam auto na ciasnym parkingu i wygodniej jest przechodzić obok jak lusterko złożone. Poza tym u mnie "lubiejo" wygiąć lusterko dla funu...

 

Czwarte, hm... jaki masz cel? Zmniejszenie zużycia energii? :mrgreen:

Tu akurat nie trafiłeś - tym razem właśnie chodzi o "typowy bajer" - mam błękitne legacy do którego bardziej pasuje zimne światło (min 4300K) jak żółte...

Jedyne ciepłe światło pozostanie w lampkach do czytania i w lusterkach ma osłonach przeciwsłonecznych gdyż jest jaśniejsze

 

Daj znaka jak Ci pójdzie, może sam sobie zrobię coś z tego? I pomyśl nad TV w zagłówkach, to by mi się przydało :mrgreen:

To uważam za nieprzydatne. W dobie urządzeń przenośnych (tablety, smartphone, netbooki) montowanie czegoś co rzuca się w oczy w aucie - kusi złodzieja. Koniecznością byłoby przyciemnienie tylnych szyb, które w sedanie jest niemożliwe. Zawsze też możesz kupić przenośne DVD z funkcją mocowania do zagłówka...(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...