Skocz do zawartości

Monte Carlo Rally


mario-wrx

Rekomendowane odpowiedzi

BYLO FAJNIE - WARTO BYLO :P

 

Wrocilem - ale w Polsce zaje... zimno ... dzis jeszcze latlem z krotkim rekawem w strefie serwisowej.

Rajd piekny - tarsy super - widoki nie do pobicia !! Organizacja - no coz jak 2 mln ludzi chce w jednym czasie waskimy drogami dojechac na SS to nie ma bata - zawsze bedzie problem. Mi sie przytrafilo raz, ze szlismy 4 km pod gore zajelismy bardzo fajana miescowke - a SS odwolany bo za duzo ludzi na trasie.

Zaraz wstawie kilka fotek - w tym moja ulubiona pt "piękne kobiety - szybkie samochody".

PS - zdjecia strasznie amatorskie ... ale wlasne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Loeb powinien pojechać do domu a nie na podium :-( Nowy regulamin sux...

 

Loeb jest swietny - naprawde pokazal klase i czasowo nikt by mu nie dorownal ...ale Azrael ma racje - rajdy to prosty sport kto dojedzie ten wygrywa - kto walnie w sciane odpada - i nowe regulacje to takie reanimowanie trupa - ale czego nie robi sie dla sponsorow i mediow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem, że jestem fanem Loeba, ale za to co pokazuje to mu się należy pełny szacunek.

 

A ja go nawet lubie - wydaje sie sympatyczny gosc i nigdy nie odpuszcza tak jak w Monte Carlo - 5 minut kary, a po kilku SS juz tylko 1 min straty do zwyciezcy i 2 miejsce ... no i z taka werwa nikt nie atakuje zakretu ... no moze wariat Gigi Galllliiii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ideal to Loeb w Subaru ... ot co

 

Co to to nie :wink: SebLoeb jakoś nie pasuje mi do "Gwiazdek". Chociaż z drugiej strony natłukłby punktów w kategorii producentów. Z resztą to takie bajanie teraz jest bo przecież Loeb sie z Cytryną nie rozstanie do 2007 rok napewno (przymiarki do C4 WRC już trwają)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loeb powinien pojechać do domu a nie na podium Nowy regulamin sux...
Ale rajdy z Superally to rajdy do dupy...

 

A ja się z tym nie zgodzę. Oczywiście nie tylko w kontekście Loeba.

Rajdy przeżywają kryzys, w kraju, na świecie. Koszty urosły do poziomu nie akceptowalnego nawet przez producentów, zespoły fabryczne się wycofują..... Generalnie kiepsko.

Więc oprócz redukcji kosztów trzeba zadbać, aby widzowie mieli co oglądać, a tym samym sponsorom opłacało się płacić. Tak koszmarnie kosztowny sport MUSI się opłacać.

Więc czy widzowie na trasie i przed telewizorami mają w trzecim dniu rajdu oglądać sześć załóg z czołówki, potem osiem nikomu nie znanych kierowców enek i do domu (przesadzam, ale by pokazać o co mi chodzi)?

Ten system ma podnieść atrakcyjność tego sportu. I może pozwolić mu nie zginąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rajdy przeżywają kryzys, w kraju, na świecie. Koszty urosły do poziomu nie akceptowalnego nawet przez producentów, zespoły fabryczne się wycofują..... Generalnie kiepsko.

 

Jarmaj - koszty spadły - koszty to były w latach 80 ;-), po prostu producenci jużnie chcą tyle w to inwestować.

 

 

Więc oprócz redukcji kosztów trzeba zadbać, aby widzowie mieli co oglądać, a tym samym sponsorom opłacało się płacić. Tak koszmarnie kosztowny sport MUSI się opłacać.

Więc czy widzowie na trasie i przed telewizorami mają w trzecim dniu rajdu oglądać sześć załóg z czołówki, potem osiem nikomu nie znanych kierowców enek i do domu (przesadzam, ale by pokazać o co mi chodzi)?

Ten system ma podnieść atrakcyjność tego sportu. I może pozwolić mu nie zginąć.

 

1. ale robi z rajdów wyścigi, a ja za wyścigami nie przepadam

2. nic nie przeszkadza zeby sobei jechali tacy keierowcy i pokazywali że wygrywająodcinek za odcinkiem ale nie powinni zbieać punktów/wygrywac rajdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako komentarz do systemu Superally świtnie pasuje historia którą znalazłem na forum autoklubu:

 

Moim zdaniem powinno być +5 (tu można dyskutować) minut ale do najgorszej załogi w klasie, nie do zwycięzcy. Obecny system jest tak durny że w Rajdzie Meksyku w S1600 Valousek nie jadąc miał lepszy czas na odcinku niż (... tu nie pamietam, chodzi októregoś z lokalnych) ktory miał +5 z hakiem do zwycięzcy odcinka

...no comments...

 

 

Ja jeszcze słyszałem że wcześniej reguły rajdowe były zbyt skomplikowane dla przeciętnego widza przez TV, dlatego wprowadzono...Superally...ja się pytam gdzie to uproszczenie....koleś jedzie, wypada z drogi, nie jedzie odcinka a następnego dnia już śmiga...dla mnie to jest niepojęte i modle sie żeby Superally nie dotarło do Polski (chociaż pierwsze objawy były już na Wawelskim :roll: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, pozwole sobie mieć inne zdanie! :wink:

Oczywiście osobną kwestią jest, jaką karę czasową ma ponieść zawodnik powracający na trasą. Czy obecne przepisy są optymalne? Pewnie nie, ale sama zasada jest wg mnie dobra.

I mam nadzieję, że dotrze do Mistrzostw Polski! :twisted: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...