Skocz do zawartości

Cos nie teges


555

Rekomendowane odpowiedzi

nieteges jest fakt, że w poniedziałek wraca z urlopu Prezes. Jak zwykle po odpoczynku bedzie pełen energii i pomysłów a to wróży conajmniej źle. Na dodatek za tydzień jedzie do Hiszpanii technik na odbiór maszyny do której dostałem dzisiaj instrukcje w PDF ale po angielsku. Trzeba by zrobic jej tłumaczenie na nasz ojczysty jezyk ale jest tego bagatela 196 stron! I zgadnijcie kogo obarczono załatwieniem tematu?

Podpowiem wam że osoba ta porusza sie wrzosową Justynką i pisuje na tym forum Evil or Very Mad

nie dość że PDF nie daje sie edytować (firma nie posiada Acrobata) czyli rysunki trzeba bedzie jakoś (tylko jak?!) poprzeklejać do naszej wersji to na dodatek (opisy na nich tez sa angielskie a maszyna ma mieć polski sterownik)

normalnie katastrofa wisi w powietrzu!

Pytanie do Arno (liubinnych tłumaczy) ile czasu potrzebuje tłumacz na przeklepanie z angielskiego na nasze ~156.000znaków?

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w tym roku A4 Wrocław-Gliwice za 40 zł...

 

http://motoryzacja.interia.pl/news?inf=715612

 

To jest żałosne ! Ten odcinek jest beznadziejny, pomijam infrastrukturę, brak odśnieżania, ale nawet drogi są krzywe (kilka odcinków gdzie auto się buja jak lowrider itp.). Cena iście zaporowa, ale wiadomo, lepiej sprzedać coś za astronomiczną kwotę jednej osobie niż tanio, setce… iście polska ekonomia…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w tym roku A4 Wrocław-Gliwice za 40 zł...

 

http://motoryzacja.interia.pl/news?inf=715612

 

To jest żałosne ! Ten odcinek jest beznadziejny, pomijam infrastrukturę, brak odśnieżania, ale nawet drogi są krzywe (kilka odcinków gdzie auto się buja jak lowrider itp.). Cena iście zaporowa, ale wiadomo, lepiej sprzedać coś za astronomiczną kwotę jednej osobie niż tanio, setce… iście polska ekonomia…

 

Poza tym to nie jest autostrada, a droga szybkiego ruchu, po której ciężko jechać szybko z powodu tłoku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach upewnienia się, na rondzie mika się tylko przy zjeździe, czy przy wjeździe też ?

 

Z tego co mnie uczono, to miganie przed wjazdem na rondo zależy od jego wielkości. Prawdziwe rondo powinno mieć średnicę (o ile dobrze pamiętam) pow. 50m, jeśli średnica jest mniejsza, to jest ono traktowane jako zwykłe skrzyżowanie, więc np. skręcając w lewo należy włączyć lewy kierunkowskaz przed wjazdem na nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach upewnienia się, na rondzie mika się tylko przy zjeździe, czy przy wjeździe też ?

 

Z tego co mnie uczono, to miganie przed wjazdem na rondo zależy od jego wielkości. Prawdziwe rondo powinno mieć średnicę (o ile dobrze pamiętam) pow. 50m, jeśli średnica jest mniejsza, to jest ono traktowane jako zwykłe skrzyżowanie, więc np. skręcając w lewo należy włączyć lewy kierunkowskaz przed wjazdem na nie.

 

 

Tak przynajmniej powinni zachowywać się użytkownicy dróg w Wielkiej Brytanii...

 

http://www.highwaycode.gov.uk/17.htm#160

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thorgal, w każdym razie ja zawsze przed wjazdem na rondo włączam kierunkowskaz. Kiedyś na maila dostałem takie zdjęcie, jak poniżej :shock: . Spotkałeś się może kiedyś z czymś takim w Anglii?

 

:twisted:

 

Po Świętach Wielkiejnocy jadę do Wielkiej Brytanii autem może kiedyś się trafi...

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...