Skocz do zawartości

Cos teges


555

Rekomendowane odpowiedzi

3 gr

Nie broniłem corridy jako takiej tylko zwracałem uwagę na fakt, że nawet EU nie była w stanie im tego zabronić. Skoro tak a w czasie wojny domowej w Hiszpanii zawieszenia broni były ustalane i przestrzegane na corridach to może dla nich jest to cos więcej. Umoralnianie kogokolwiek lub ocena czyjegoś postępowania oraz narzucanie mu własnych poglądów przypomina mi anegdote o pewnym misjonarzu, który pojechał nawracać nowo odkryte plemię gdzies do dzungli - niestety dopiero w kotle biedak zorientował sie, że to byli ludożercy.

Rób to co robisz - niech przyniesie efekty. Miej swoje przekonania. Wierz w nie. Jednak zapamiętaj, że na każdy temat da się rozmawiac w sposób kulturalny a założenia które robisz moga okazac się fałszywe bo dokonując oceny kogos na podstawie tego co sobie załozyłeś a nie tego co powiedział to prosta droga do tego co pokazałeś. Może i zajerzyłem jeszcze kogoś - jednak potrafili sie powstrzymać.

 

EOT dla mnie również - czy mod mógłby posprzątać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EOT dla mnie również - czy mod mógłby posprzątać?

skoro dla jednego i drugiego EOT - zatem koniec przepychanek i dalszych wpisow. Jesli jeszcze chcecie pogadac na ten temat - PW, GG, "or something" jak mawial Butthead.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubeeert, ja wtrace swoje 3 grosze. Uwazam, ze mordowanie jakiejkolwiek istoty potrafiacej odczuwac bol dla rozrywki to zwyczajna zbrodnia. Nie usprawiedliwia tego ani kultura, ani historia ani przekonania. Tego powinno sie zabronic tak samo jak zabroniono palenia na stosie w czasach gdy wiare i przekonania reprezentowala "swieta inkwizycja" :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(wiem, miał być eot, ale jako zainteresowany pozwoliłem sobie :wink: )

 

Co do corridy - poszedłem, bo zwiedzałem Andaluzje, zwiedzałem - nie leżałem w hotelu nad morzem, tylko zrobiłem prawie 2kkm na miejscu zapoznając się z tym co ma sobą do zaoferowania.

 

Nie próbowałem oceniać czy corrida jest zła czy dobra, tylko uznałem, że skoro ludzie jadą kilkadziesiąt (kilkaset) km i płacą po kilkaset euro za najlepsze miejsca, że skoro biorą w tym udział całe rodziny, a na loży honorowej siedzą władze miasta, to warto toto zobaczyć, niekoniecznie dla rozrywki, a dla wyrobienia sobie zdania.

Poszedłem z tatą i siostrą, mama nie chciała, bo zgadza się w 100% z adamusmaxem :wink:

Ja postanowiłem wstrzymać się od wydawania wyroków przed obejrzeniem (co polecam :roll: )

I tak - pierwszy byk - masakra, nie wiedziałem czy wyjść, czy się rozpłakać, czy wbiec tam i wbić tą szablę torreadorowi. :evil:

Drugi - wziął na rogi torreadora. Zaczęło się robić lepiej. Torreador sobie średnio radził, co chwile leżał pod kopytami, zszedł mocno obolały. Fakt, byka zwiozły muły, ale to już nie było aż tak jednostronne i nieuczciwe. I to nie jest godzinne męczenie byka, tylko 20-30minut, z czego byk jest ranny przez 10, a śmierć ma szybszą niż w rzeźni.

I o ile przed corridą byłem za zakazem, tak teraz uważam, że skoro chcą - niech chodzą, niech oglądają - ja więcej na pewno nie pójde. :roll:

 

Co jeszcze sprawia, że nie jestem aż takim przeciwnikiem - jeśli ja byłbym bykiem ( :wink: ) wolałbym kilka lat życia spędzić na polu, żyć jak król i mieć wszystko czego dusza zapragnie, a ostatnie 20minut życia powalczyć (!) z torradorem, wziąć go raz czy drugi na rogi (jednego matadora znosili), a potem przez 5 minut pobiegać z wbitymi banderillos a potem zostać przebitym szpadą, niż żyć w klatce mniejszej niż ja sam, bez ruchu, być napychany paszą i potem mieć podcięte gardło i powoli się wykrwawiać.

Byki na corridzie mają znacznie lepsze życie niż prawie wszystkie zwierzęta w polskich zoo i cyrkach, nie trzeba sięgać do torurowania ludzi w Chinach :wink:

 

Reasumując - byłem, wywarła na mnie ogromne wrażenie, ale więcej iść nie chcę, nie podoba mi się to. A skoro Hiszpanie chcą - niech chodzą.

 

Dodam dwa zdjęcia, z momentów na corridzie, które mi sie najbardziej podobały :twisted:

 

10614868.jpg

64700474.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antolll mniej więcej o to mi chodziło zanim obrońcy praw zwierząt noszący skórzane buty zrobione ze skóry zwierząt i wcinający schabowe zrobione ze zwierząt zaczęli wygłaszać swoje poglądy ;-)

Simon to co - przestajesz jeść mięso i będziesz za zakazem przemysłowej i wogóle jakiejkolwiek hodowli zwierząt? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antolll mniej więcej o to mi chodziło zanim obrońcy praw zwierząt noszący skórzane buty zrobione ze skóry zwierząt i wcinający schabowe zrobione ze zwierząt zaczęli wygłaszać swoje poglądy ;-)

Simon to co - przestajesz jeść mięso i będziesz za zakazem przemysłowej i wogóle jakiejkolwiek hodowli zwierząt? :mrgreen:

 

kurna mialo byc EOT, ale widze, ze musisz to tu to tam wbic szpilke

 

mieso jest naturalnym pozywieniem czlowieka od momentu gdy czlowiek zaczal sie poslugiwac jakimikolwiek narzedziami. tylko trzeba dbac o to zeby te zwierzeta mialy godne zycie i godna smierc, co niestety gdy wchodza w gre pieniadze spada na drugi plan

 

jesc mieso i chodzic w skorzanych butach, ktore sa zrobione ze skory po tym miesie zostala to zupelnie inna rzecz niz pojscie na arene popatrzec na zabijanie zwierzecia (antoll tobie juz daje spokoj :razz: :mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potem mieć podcięte gardło i powoli się wykrwawiać

 

Ubój bydła jest przeprowadzany inaczej, trzody zresztą też, ale to nie jest żaden teges.

 

Proponuję najpierw coś poczytać o hodowli i uboju, odwiedzić zakłady zajmujące się hodowlą, ubojem, a później się dzielić tą wiedzą z innymi :wink: .

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamusmax no ten tego przepraszam - nie mogłem się powstrzymać ;-) Apal problem w tym, że często prawo sobie a życie sobie. Poza tym - nowoczesne fermy nastawione są na max zysk - i minimalny czas tuczu.

Ubój bydła jest przeprowadzany inaczej, trzody zresztą też,
Widziałaś kiedyś ubój przemysłowy w zakładach mięsnych? Ja tak.

Dajmy spokój bydłu i świnkom.

Kto lubi paszteciki z gęsich wątróbek? A kto wie co się robi gęsiom żeby takie wątróbki później były w sklepie w dużych ilościach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto lubi paszteciki z gęsich wątróbek?

To o czym piszesz jest chyba zakazane ? Wiem jak się zabija zwierzęta i wiem , że kontrole są bardzo częste i wiele rzeżni straciło licencję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej byscie panowie jakas fure Michaelowi pozyczyli, bo sie chlop meczy :razz:

cfaniak, sam pozycz - w koncu autorytatywnie stwierdzasz, ze masz kilka? :twisted:

 

:mrgreen:

 

[ Dodano: Czw Wrz 10, 2009 10:26 am ]

aha, i problemami logistycznymi sie nie zaslaniaj - ze niby daleko cy cus... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałaś kiedyś ubój przemysłowy w zakładach mięsnych? Ja tak.

 

Nie widziałam samego uboju, bo to nie jest tak łatwo się dostać do ubojni w czasie uboju, nie żałuję zresztą, sama wizyta mi wystarczyła, było już właśnie "po".

 

Przestańcie robić OT :razz: :wink: .

 

 

 

Mój teges: domek na działce stoi już :mrgreen: :cool: , jeszcze wykończeniówka tylko :lol: . I reszta zabawy na działce :shock: :lol: . Trawy z rolki kładzionej na wiosnę już dawno nie ma :roll: :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałaś kiedyś ubój przemysłowy w zakładach mięsnych? Ja tak.

 

Nie widziałam samego uboju, bo to nie jest tak łatwo się dostać do ubojni w czasie uboju, nie żałuję zresztą, sama wizyta mi wystarczyła, było już właśnie "po".

 

 

http://www.smog.pl/wideo/8880/z_wizyta_w_rzezni/

 

Tylko ostrzegam, przyjemnie się tego nie ogląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokoj z tymi gadkami o miesie, bo sie robie glodny. Adas o jak? Pozyczasz fure? :>

 

wlasnie bede po nia jechal jak odbiore to kolne ;)

 

Dzieki Adas, masz u mnie flaszunie :)

 

tylko oszczegam ze nie mam AC :mrgreen:

 

[ Dodano: Czw Wrz 10, 2009 2:26 pm ]

to jest teges

 

wiecej zdjec pozniej w bialugowym temacie, teraz z telefonu na szybko

 

 

 

20081009007.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...