Skocz do zawartości

chromowane nakładki na nadkola


mali1988

Rekomendowane odpowiedzi

A może coś takiego ? - Sam szukam.

post-7360-13518443689_thumb.jpg

Takie ochrony nadkoli sa popularne w USA i sa tam "oficjalnym" akcesorium Subaru. Jakoś nikt nie narzekał, że pomagają korozji, wręcz przeciwnie. Na razie nie znalazłem źródła ich zakupu w Europie, może ktoś coś wie/zasugeruje. Sprowadzanie z USA jest bardzo kosztowne, no i jeszcze dochodzi polskie cło. Proszę o radę i pzdrw. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez Outbacki tez maja nakladki plastkiowe na blotniki i drzwi...

 

I Forki też miały.

 

"Dokładnie" (- to aktualnie modne słowo/wytrych w PL :D ).

 

W moim Forku miałem takie plastykowe chlapacze i teraz mam w OBK. Jeżeli gdzieś jest miejsce na ewentualne zaleganie błota i korozję to własnie tam, a jakoś nic sie nie dzieje i nikt dotąd się nie skarżył (przynajmniej nie czytałem). A poza tym nakładki/ochrony na błotniki/nadkola są standardowym i popularnym akcesorium w USA i w Kanadzie, gdzie (n.p. w Ontario, mieszkałem tam kilka lat) sypią w zimie nieprawdopodobne ilości soli. Może, po prostu, wystarczy taka nakładkę uszczelnić n.p. woskiem do pielęgnacji nadwozi, o czym piszą na amerykańskim forum Outbacka ci, którzy te nakładki sami zakładali. Ale nie czytałem nigdzie o problemach korozyjnych z oryginalnymi chlapaczami i sam żadnego wosku nie stosowałem.

 

Jakoś nie chce mi sie wierzyć, że w całej Europie nikt tych nakładek na nadkola/błotniki nie importuje lub nie podrabia. Podejrzewam, że nakładki takie powinny pasować i do Legacy i do Outbacka, bo nadwozia są chyba takie same (a może się mylę ?). Wspominałem wyżej, że w Anglii amerykańskie oryginały sprzedawane są na eBay (ale z dostawą z USA i jej konsekwencjami finansowymi), a na Ukrainie i w Rosji są sklepy internetowe najpewniej dla oligarchów, które sprzedają te same oryginały za iście bajońskie ceny, a do nich dojdzie jeszcze polskie cło jako że spoza Unii. - Czyli nie dla nas, oszczędnych forumowiczów :lol:

 

Czy ktoś w Forumowiczów ma łatwy językowo dostęp do niemieckojęzycznego forum Outbacka i mógłby sprawdzić czy aby gdzieś ich nie sprzedają z wewnątrz Unii ? "Pomożecie" ? - jak mawiał tow. Gierek :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...