Skocz do zawartości

Przekładnia kierownicza - regeneracja czy używana?


marecki_ol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niestety przekładnia kierownicza w mojej imprezie skończyła żywot i stanąłem przed dylematem czy szukać używanej czy regenerować swoją. Jeśli regenerować to gdzie? Wiem, że trochę jest o tym na forum, ale nie znalazłem jednoznacznej informacji.

Może wypowie się ktoś kto stał przed podobną decyzją i podpowie w którą stronę pójść 8) :idea:

 

Pozdrawiam, Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie były luzy na kierownicy a ostatnio wjeżdżając na rondo prawie zblokowało mi koła. Szybko udałem się do mechanika, on stwierdził, że albo pompa wspomagania albo przekładnia. Po sprawdzeniu stwierdził, że przekładnia "się skończyła"... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem podobnego zdania jak Elek, w 3-mieście jest zakład regeneracji przekładni od wielu wielu lat i mają super opinie, regeneracja kosztuje nawet 1200zł na profi materiałach, używają bardzo precyzyjnych maszyn i robią nawet pod mikroskopem itd. I nawet sam właściciel i wykonawca mówi że to tak 50/50 szans że będzie działać, niektóre działają bardzo długo po regeneracji a niektóre się sypią po paru dniach ale gwarancję na 6 miesięcy też dają jakby co.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMI, kiedyś rozmawiałem o tym z Panem inżynierem i coś mi tłumaczył o idealnych powierzchniach ślizgowych, że pod mikroskopem szukają nawet drobnych wżer w metalu i je szlifują po to żeby potem uszczelniacze idealnie przylegały, wszystko musi być idealnie gładkie i symetryczne - nie znam się na tym ale jak mi to pokazywał to wyglądało na dość trudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMI, kiedyś rozmawiałem o tym z Panem inżynierem i coś mi tłumaczył o idealnych powierzchniach ślizgowych, że pod mikroskopem szukają nawet drobnych wżer w metalu i je szlifują po to żeby potem uszczelniacze idealnie przylegały, wszystko musi być idealnie gładkie i symetryczne - nie znam się na tym ale jak mi to pokazywał to wyglądało na dość trudne.

 

Kto by pomyslal - w sumie zawsze myslalem o tym raczej jak o prostej sprawie - zabki o zabki, pare uszczelek i jazda.

A tu takie kuku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruk podaj namiary na tych co regenerują w Gdańsku, bo korzystałem parę razy z Nowaka na Oruni ale nie jestem zbytnio zadowolony.

 

Stachura Ryszard. Zakład mechaniki precyzyjnej

Joselewicza 8

81-701 Sopot

woj. pomorskie

 

Tel.: 058 5512308

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...