Skocz do zawartości

maly problem z kupujacym...


subar_u

Rekomendowane odpowiedzi

witam kolegow forumowiczow.mam nadzieje ze uda mi sie sklecic cos sensownego wiec do rzeczy...

we wtorek sprzedalem swojego subaraczka( impreza type R anglik) byla na forum w pojazdach na sprzedaz 8)

dzis zadzwonil do mnie szczesliwy nabywca z informacja ze chce sie wycofac i chce zwrocic auto. zapytalem o co chodzi a mianowicie.... pan X poszedl dzis do wydzialu komunikacji w olsztynie dowiedziec sie o rejestracje autka. jako ze ma krotki VIN pani poinformowala go ze trzeba koniecznie pisac do ministra o zgode na rejestracje i ze moze byc rowniez odmowa. sam bylem kilka razy w wydziele w olsztynie i panie nie blyszczaly za bardzo, powiedzialbym nawet ze wogole nie kompetentne. zwracam sie teraz z prosba do tych to sami rejestrowali i ogarniaja temat. jak to w koncu jest sa problemy czy nie ma???? jak i rowniez moze mi ktos madry powiedziec co jak mam dla pana X teraz odpowiedziec? czy ma w takiej sytuacji podstawy prawne do zwrotu auta? jak to panowie widzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeeee nie róbcie dramatu - przecież rejestracja z krótkim vinem nie jest chyba już taką czarną magią, roblemem jest bardziej niekompetencja urzędasów, aniżeli niemożność formalnego załatwienia sprawy - ...co do pisania do ministerstwa, to chyba ktoś przesadził... pod warunkiem że nie chcesz rejestrować auta z kierownicą RHD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

subaru_u - taka dobra rada, oczywiscie zrob jak uwazasz, ale oddaj gosciowi pieniadze i ciesz sie spokojem i poczekaj na takiego kupujacego, ktory wie co robi i co kupuje - bo jak widzisz po pierwszych wpisach, jak sie koles uprze, to bedziecie sie ciagac potem po sadach i nie wiadomo czym, piorac jakies dziwne brudy.

 

Musisz sam ocenic,czy te pieniadze sa dla Ciebie warte tych klopotow (nawet jesli zupelnie idiotycznych w gruncie rzeczy), czy lepiej odlozyc sprzedaz.

 

Chyba, ze kupujacy faktycznie odlozy panike na pozniej i na spokojnie na razie sprobuje zarejestrowac auto i tyle.

Powinien byl faktycznie o tym pomyslec wczesniej tez, zwlaszcza, ze temat jest znany. No ale nie pomyslal, trudno.

 

Te problemy sa znane - i owszem, moze to troche skomplikowac/przedluzyc proces, ale chyba niewiele jest przypadkow, gdzie sie nie udalo zarejestrowac.

Pare pism wiecej i po sprawie - najwyzej faktycznie, jesli mozesz, pomoz mu w formalnosciach,zeby byc w porzadku - i tyle.

 

Jesli sprzedales sensownemu czlowiekowi, to sie dogadacie. Jesli czujesz, ze sie nie dogadacie, odpusc sobie, zwroc kase - naprawde szkoda nerwow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pisania do ministerstwa, to chyba ktoś przesadził

 

 

to nie jest przesada, trzeba mieć zgodę ( o odstępstwo techniczne ) z ministerstwa transportu inaczej nie zarejestrujesz , oczywiscie musi być LHD , bo ministerstwo rząda dokładnego opisu, zdjęć, badań technicznych , opisu pojazdu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carlos-wrx, dobrze mowi. da rade. niech kupujacy idzie do kogos wyzej niz te niedowartosciowane wiesniaki za biurkami w urzedach. to napewno zalatwi sprawe.

 

 

wlasnie gadalem z panem X i dowiedzialem sie ze on podlega pod urzad powiatowy a nie wojewodzki stad pewnie te problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie gadalem z panem X i dowiedzialem sie ze on podlega pod urzad powiatowy a nie wojewodzki stad pewnie te problemy

 

 

umiesz czytac ? to przeczytaj jeszcze raz co napisałem wyżej :idea: , on może nawet podlegać pod kancelarie prezydenta RP, i tak nie zarejestruje w takim stanie jak jest :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie gadalem z panem X i dowiedzialem sie ze on podlega pod urzad powiatowy a nie wojewodzki stad pewnie te problemy

 

 

umiesz czytac ? to przeczytaj jeszcze raz co napisałem wyżej :idea: , on może nawet podlegać pod kancelarie prezydenta RP, i tak nie zarejestruje w takim stanie jak jest :idea:

 

 

wszystko czytalem chodzi mi tylko o to ze niepotrzebnie czlowieka stresowali. troche zachodu jest ale wszystko do zrobienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...